GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

06 października 2021

GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre
Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

GLP w sierpniu rozpoczęło budowę pierwszej hali na wynajem w ramach swojej inwestycji w Magnicach - GLP Wrocław V Logistics Centre. Prace będą trwać do 2022 roku. Deweloper jednocześnie rozbudowuje infrastrukturę drogową wokół obiektu - rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do magazynu z trasą ekspresową S8.

Właśnie rozpoczęła się budowa jednego z największych parków magazynowych w aglomeracji wrocławskiej. Będzie to bardzo ciekawa lokalizacja dla firm poszukujących miejsca z potencjałem do rozwoju operacji, co przy dynamicznej sytuacji na rynku, chociażby szeroko pojętego sektora e-commerce i niskim poziomie pustostanów na rynku magazynowym we Wrocławiu, staje się jednym z kluczowych elementów decyzyjnych dla klientów - komentuje Marcin Gajewski, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

GLP Wrocław V Logistics Centre składać się będzie z pięciu budynków i docelowo liczyć będzie prawie 240 000 mkw. Tuż obok inwestycji znajduje się wybudowana przez dewelopera hala w formule BTO o powierzchni ok. 60 000 mkw. dla międzynarodowej firmy z branży e-commerce.

Inwestycja znajduje się w Magnicach. Dzięki położeniu tuż przy węźle trasy ekspresowej S8, park jest doskonale skomunikowany z autostradą A4 i A8. W pobliżu parku znajdują się również przystanki autobusowe, co zapewnia szybki dojazd dla pracowników z Wrocławia.

GLP rozbudowując infrastrukturę drogową przy parku oraz korzystając z komfortowego dostępu do rozwiązań komunikacji publicznej wraz z dobrym dostępem do powstającej linii kolejowej Wrocław - Świdnica tworzy "nowe" miejsce z dużym potencjałem na mapie rynku przemysłowo - magazynowego w naszej aglomeracji - dodaje Marcin.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield