GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

06 października 2021

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

GLP w sierpniu rozpoczęło budowę pierwszej hali na wynajem w ramach swojej inwestycji w Magnicach - GLP Wrocław V Logistics Centre. Prace będą trwać do 2022 roku. Deweloper jednocześnie rozbudowuje infrastrukturę drogową wokół obiektu - rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do magazynu z trasą ekspresową S8.

Właśnie rozpoczęła się budowa jednego z największych parków magazynowych w aglomeracji wrocławskiej. Będzie to bardzo ciekawa lokalizacja dla firm poszukujących miejsca z potencjałem do rozwoju operacji, co przy dynamicznej sytuacji na rynku, chociażby szeroko pojętego sektora e-commerce i niskim poziomie pustostanów na rynku magazynowym we Wrocławiu, staje się jednym z kluczowych elementów decyzyjnych dla klientów - komentuje Marcin Gajewski, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

GLP Wrocław V Logistics Centre składać się będzie z pięciu budynków i docelowo liczyć będzie prawie 240 000 mkw. Tuż obok inwestycji znajduje się wybudowana przez dewelopera hala w formule BTO o powierzchni ok. 60 000 mkw. dla międzynarodowej firmy z branży e-commerce.

Inwestycja znajduje się w Magnicach. Dzięki położeniu tuż przy węźle trasy ekspresowej S8, park jest doskonale skomunikowany z autostradą A4 i A8. W pobliżu parku znajdują się również przystanki autobusowe, co zapewnia szybki dojazd dla pracowników z Wrocławia.

GLP rozbudowując infrastrukturę drogową przy parku oraz korzystając z komfortowego dostępu do rozwiązań komunikacji publicznej wraz z dobrym dostępem do powstającej linii kolejowej Wrocław - Świdnica tworzy "nowe" miejsce z dużym potencjałem na mapie rynku przemysłowo - magazynowego w naszej aglomeracji - dodaje Marcin.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku w Głogowie FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

03 grudnia 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Rozpoczyna się budowa centrum logistycznego w regionie Wrocławia - Hillwood Syców

Deweloper rozpoczął budowę nowej inwestycji na Dolnym Śląsku. Hillwood Syców liczyć będzie prawie 90 000 mkw. powierzchni magazynowej.

29 lipca 2021
Cushman & Wakefield