GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

06 października 2021

GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Spis treści

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

GLP w sierpniu rozpoczęło budowę pierwszej hali na wynajem w ramach swojej inwestycji w Magnicach - GLP Wrocław V Logistics Centre. Prace będą trwać do 2022 roku. Deweloper jednocześnie rozbudowuje infrastrukturę drogową wokół obiektu - rondo-węzeł na skrzyżowaniu drogi dojazdowej do magazynu z trasą ekspresową S8.

Właśnie rozpoczęła się budowa jednego z największych parków magazynowych w aglomeracji wrocławskiej. Będzie to bardzo ciekawa lokalizacja dla firm poszukujących miejsca z potencjałem do rozwoju operacji, co przy dynamicznej sytuacji na rynku, chociażby szeroko pojętego sektora e-commerce i niskim poziomie pustostanów na rynku magazynowym we Wrocławiu, staje się jednym z kluczowych elementów decyzyjnych dla klientów - komentuje Marcin Gajewski, Starszy Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

GLP Wrocław V Logistics Centre składać się będzie z pięciu budynków i docelowo liczyć będzie prawie 240 000 mkw. Tuż obok inwestycji znajduje się wybudowana przez dewelopera hala w formule BTO o powierzchni ok. 60 000 mkw. dla międzynarodowej firmy z branży e-commerce.

Inwestycja znajduje się w Magnicach. Dzięki położeniu tuż przy węźle trasy ekspresowej S8, park jest doskonale skomunikowany z autostradą A4 i A8. W pobliżu parku znajdują się również przystanki autobusowe, co zapewnia szybki dojazd dla pracowników z Wrocławia.

GLP rozbudowując infrastrukturę drogową przy parku oraz korzystając z komfortowego dostępu do rozwiązań komunikacji publicznej wraz z dobrym dostępem do powstającej linii kolejowej Wrocław - Świdnica tworzy "nowe" miejsce z dużym potencjałem na mapie rynku przemysłowo - magazynowego w naszej aglomeracji - dodaje Marcin.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield