Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

05 października 2021

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spis treści

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

Europejski importer oraz dystrybutor cześci samochodowych dołączył do najemców MLP Poznań West. Na użytek firmy oddana zostanie hala o wielkości 14 500 mkw., z czego na cele magazynowe przeznaczone będzie 13 600 mkw. powierzchni. Inwestycja gotowa będzie w kwietniu 2022 roku i spełni wymagania certyfikacji BREEAM.

Nowa hala dla Auto Partner będzie cross-dockiem, który cechować będzie wyższa wysokość (do 11,5 m), co przełoży się na lepsze możliwości składowania. Budynek wyposażony będzie w oświetlenie LED, nowoczesne doki rozładunkowe, szerokie parkingi oraz place manewrowe. Dodatkowo inwestycja korzystać będzie w 100% z energii odnawialnej, a na jej dachu znajdą się panele fotowoltaiczne.

MLP Poznań West

Park magazynowy MLP Poznań West to nowoczesne centrum logistyczne o docelowej powierzchni ok. 150 000 mkw., położone po zachodniej stronie Poznania, w pobliżu trasy ekspresowej S11 i niedaleko skrzyżowania z autostradą A2. 

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield