MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

17 września 2021

MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

Spis treści

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

Już niedługo MLP Poznań West dysponować będzie powierzchnią 150 000 mkw., co uczyni go jednym z największych kompleksów logistycznych w regionie. Obecnie park składa się z 29 000 mkw., które w ramach zostały oddane do użytku w latach 2019-2021 - pierwszą powierzchnią był cross-dock dla InPost, liczący 8 800 mkw, później zrealizowana została hala produkcyjno-magazynowa (12 000 mkw.) oraz mroźnia (8 500 mkw.). Obecnie trwa budowa dwóch budynków o powierzchi 43 000 mkw. Poza nimi w najbliższej przyszłości zrealizowane zostaną dodatkowe hale o łącznej powierzchni 78 000 mkw.

MLP Poznań West zajmie docelowo 29 hektarów, a budynki w ramach kompleksu dedykowane będą klientom różnych branż. Inwestycja objęta jest certyfikacją BREEAM, a w ramach aspektów ekologicznych  powstaną instalacje fotowoltaiczne, stacje ładowania samochodów elektrycznych i infrastruktura dla rowerzystów. 

Parki magazynowe Poznań

MLP Poznań West to centrum dystrybucyjne zlokalizowane po zachodniej stronie stolicy Wielkopolski, nieopodal drogi ekspresowej S11, w odległości 7 km od skrzyżowania autostrady A2 i trasy S11.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield