Nowy BTS dla Westwing. Powstanie w P3 Poznań

07 września 2021

Nowy BTS dla Westwing. Powstanie w P3 Poznań
W wielkopolskim parku P3 Poznań powstanie nowy budynek dedykowany Westwing. Będzie liczył 82 500 mkw.

Powierzchnia w P3 Poznań będzie największym magazynem dystrybucyjnym Westwing - nowo powstałe 82 500 mkw. będzie mogło ponadto być rozbudowane o kolejne 27 000 mkw. BTS stanie się również centrum doskonałości (Center of Excellence) w zakresie obsługi klientów na rynku europejskim i wysyłki mebli. To właśnie z Poznania firma prowadzić będzie dystrybucję swoich produktów na Europę.

Westwing dysponować będzie w sumie 79 000 mkw. powierzchni magazynowej i 3 500 mkw. biurowo-socjalnej, dostosowanej do potrzeb obsługi klientów branży e-commerce. Magazyn wyposażony zostanie w sekcję zwrotów zamówień oraz kontroli jakości. Obiekt BTS uzupełniony zostanie także o parking dla 288 samochodów, znajdą się w nim także miejsca do parkowania rowerów. 

Poznański rynek magazynowy zyskuje na znaczeniu i umacnia swoją pozycję na tle kraju. Lokalizacja Poznania na trasie Berlin - Warszawa oraz rosnący poziom infrastruktury drogowej przyciągają nowych najemców, zachęcając dotychczasowych do dalszego rozwoju. Przejawia się on m.in. ekspansją dotychczasowej powierzchni. Przykładem jest firma Westwing, która postanowiła rozszerzyć swoje dotychczasowe operacje magazynowe o aż 82 500 mkw. - komentuje Magdalena Taciak, Młodszy Negocjator w firmie Cushman & Wakefield.

Inwestycja będzie miała powiększoną wysokość wynoszącą 12 m netto, a także wzmocnioną posadzkę - 7,5 T/m2. Ponadto dysponować będzie podwyższonymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi (ponad 4000 MJ), podświetleniem LED kontrolowanym systemem sterowania, oraz rozwiazania na rzecz oszczędzania wody, takie jak np. instalacja do odzysku wody szarej. Obiekt certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Obecnie Westwing obecny jest w 11 krajach europejskich, oferując klientom produkty w zakresie wyposażenia domu i mieszkania. Pracę w nowej lokalizacji w P3 Poznań znajdzie ponad 200 osób. Docelowo firma planuje zatrudnić dodatkowe 800 pracowników.

Magazyny w Poznaniu

P3 Poznań to jedno z największych centrów logistycznych w Wielkopolsce, które docelowo liczyć ma ponad 400 000 mkw. Moduły magazynowe w tej inwestycji są dostosowane nie tylko do lekkiej działalności produkcyjnej, lecz również e-commerce i dystrybucyjnej. Hale magazynowe znajdują się w podpoznańskich Gądkach, zaledwie 16 km od centrum stolicy Wielkopolski, w odległości 2,4 km od drogi ekspresowej S11, łączącej się z pobliską autostradą A2 (Poznań - Łódź - Warszawa).

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Cushman & Wakefield