Nowy BTS dla Westwing. Powstanie w P3 Poznań

07 września 2021

Nowy BTS dla Westwing. Powstanie w P3 Poznań

Spis treści

W wielkopolskim parku P3 Poznań powstanie nowy budynek dedykowany Westwing. Będzie liczył 82 500 mkw.

Powierzchnia w P3 Poznań będzie największym magazynem dystrybucyjnym Westwing - nowo powstałe 82 500 mkw. będzie mogło ponadto być rozbudowane o kolejne 27 000 mkw. BTS stanie się również centrum doskonałości (Center of Excellence) w zakresie obsługi klientów na rynku europejskim i wysyłki mebli. To właśnie z Poznania firma prowadzić będzie dystrybucję swoich produktów na Europę.

Westwing dysponować będzie w sumie 79 000 mkw. powierzchni magazynowej i 3 500 mkw. biurowo-socjalnej, dostosowanej do potrzeb obsługi klientów branży e-commerce. Magazyn wyposażony zostanie w sekcję zwrotów zamówień oraz kontroli jakości. Obiekt BTS uzupełniony zostanie także o parking dla 288 samochodów, znajdą się w nim także miejsca do parkowania rowerów. 

Poznański rynek magazynowy zyskuje na znaczeniu i umacnia swoją pozycję na tle kraju. Lokalizacja Poznania na trasie Berlin - Warszawa oraz rosnący poziom infrastruktury drogowej przyciągają nowych najemców, zachęcając dotychczasowych do dalszego rozwoju. Przejawia się on m.in. ekspansją dotychczasowej powierzchni. Przykładem jest firma Westwing, która postanowiła rozszerzyć swoje dotychczasowe operacje magazynowe o aż 82 500 mkw. - komentuje Magdalena Taciak, Młodszy Negocjator w firmie Cushman & Wakefield.

Inwestycja będzie miała powiększoną wysokość wynoszącą 12 m netto, a także wzmocnioną posadzkę - 7,5 T/m2. Ponadto dysponować będzie podwyższonymi zabezpieczeniami przeciwpożarowymi (ponad 4000 MJ), podświetleniem LED kontrolowanym systemem sterowania, oraz rozwiazania na rzecz oszczędzania wody, takie jak np. instalacja do odzysku wody szarej. Obiekt certyfikowany będzie w systemie BREEAM na poziomie Excellent.

Obecnie Westwing obecny jest w 11 krajach europejskich, oferując klientom produkty w zakresie wyposażenia domu i mieszkania. Pracę w nowej lokalizacji w P3 Poznań znajdzie ponad 200 osób. Docelowo firma planuje zatrudnić dodatkowe 800 pracowników.

Magazyny w Poznaniu

P3 Poznań to jedno z największych centrów logistycznych w Wielkopolsce, które docelowo liczyć ma ponad 400 000 mkw. Moduły magazynowe w tej inwestycji są dostosowane nie tylko do lekkiej działalności produkcyjnej, lecz również e-commerce i dystrybucyjnej. Hale magazynowe znajdują się w podpoznańskich Gądkach, zaledwie 16 km od centrum stolicy Wielkopolski, w odległości 2,4 km od drogi ekspresowej S11, łączącej się z pobliską autostradą A2 (Poznań - Łódź - Warszawa).

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield