BTS dla BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II

23 sierpnia 2021

BTS dla BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II

Spis treści

Panattoni buduje liczący 11 300 mkw. obiekt BTS dla firmy BorgWarner. Oddanie magazynu planowane jest na luty 2022 roku.

W ramach nowej inwestycji Panattoni w Rzeszowie powstaje obiekt dedykowany firmie BorgWarner, zajmującej się produkcją podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Powierzchnia magazynu BTS wyniesie 11 300 mkw., z czego 2 100 mkw. przeznaczone będzie na biuro. Budowa rozpoczęła się w kwietniu br., natomiast oddanie gotowego budynku przewidywane jest na luty 2022 roku.

W regionie szybko przybywa nowych projektów magazynowych, bo ma on ogromny potencjał. Nie tylko ze względu na niskie nasycenie i rosnący popyt, lecz także dzięki czynnikom sprzyjającym inwestycjom, takim jak wysoko wykwalifikowana siła robocza, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne Rzeszowskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Stąd szczególnie chętnie lokują się tutaj innowacyjne firmy nastawione na nowoczesną produkcję związaną z branżą samochodową, w tym pojazdów elektrycznych – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

W ramach inwestycji powstanie laboratorium do rozwoju i testowania innowacyjnych rozwiązań i produktów firmy. Zaprojektowano w nim wentylacje i wymianę powietrza prawie 10-sięcioktrotnie wyższą niż standardowo. Dotyczy to także części produkcyjnej, natomiast tu wymiana powietrza będzie 3-razy szybsza, natomiast temperatura będzie utrzymywać się w granicach +18 C.

Magazyny w Rzeszowie

Panattoni Park Rzeszów Airport to nowoczesny park logistyczny, którego docelowa powierzchnia wyniesie 21 800 mkw., z czego 2 600 mkw. to część biurowo-socjalna. Zakończenie budowy całej inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Park znajduje się w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i w niedalekiej odległości od wjazdu na autostradę A4 oraz na trasę ekspresową S19.

Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good". Zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową oraz energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, na parkingu zostanie zainstalowana stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

CTP rusza z budową pierwszego magazynu na Podkarpaciu

Deweloper CTP rozpoczyna realizację swojego pierwszego kompleksu produkcyjno-logistycznego w regionie. W ramach CTPark Rzeszów powstaną dwa budynki o łącznej powierzchni prawie 50 tys mkw. Oddanie do użytkowania pierwszej fazy tego projektu zaplanowano na trzeci kwartał bieżącego roku.

14 marca 2024
Nowa fabryka dla Knorr-Bremse w Rzeszowie: Inwestycja na miarę globalnego przemysłu

Panattoni właśnie ukończył budowę zakładu produkcyjno-usługowego dla Knorr-Bremse, producenta układów hamulcowych dla pojazdów szynowych i użytkowych. Ta nowa inwestycja przewiduje zatrudnienie co najmniej 400 pracowników i obsługę wielu europejskich rynków.

31 października 2023
Magazyn, jako inwestycja: Otwórz drzwi do pasywnego dochodu

Inwestorzy często lokują swoje środki poprzez zakup gotowego obiektu z podpisaną umową najmu z jednym lub z kilkoma najemcami. Magazyny, mimo że często są niedoceniane, stanowią niezwykle atrakcyjną opcję inwestycyjną, która może przynieść stabilny pasywny dochód. W tym artykule przyjrzymy przedstawię Państwu właśnie jeden z takich obiektów.

18 października 2023
Cushman & Wakefield