BTS dla BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II

23 sierpnia 2021

BTS dla BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II
Panattoni buduje liczący 11 300 mkw. obiekt BTS dla firmy BorgWarner. Oddanie magazynu planowane jest na luty 2022 roku.

W ramach nowej inwestycji Panattoni w Rzeszowie powstaje obiekt dedykowany firmie BorgWarner, zajmującej się produkcją podzespołów stosowanych przy układach napędowych oraz wydechowych pojazdów. Powierzchnia magazynu BTS wyniesie 11 300 mkw., z czego 2 100 mkw. przeznaczone będzie na biuro. Budowa rozpoczęła się w kwietniu br., natomiast oddanie gotowego budynku przewidywane jest na luty 2022 roku.

W regionie szybko przybywa nowych projektów magazynowych, bo ma on ogromny potencjał. Nie tylko ze względu na niskie nasycenie i rosnący popyt, lecz także dzięki czynnikom sprzyjającym inwestycjom, takim jak wysoko wykwalifikowana siła robocza, dogodna lokalizacja oraz atrakcyjne warunki inwestycyjne Rzeszowskiego Parku Naukowo-Technologicznego. Stąd szczególnie chętnie lokują się tutaj innowacyjne firmy nastawione na nowoczesną produkcję związaną z branżą samochodową, w tym pojazdów elektrycznych – mówi Marek Foryński, BTS Managing Director, Panattoni.

W ramach inwestycji powstanie laboratorium do rozwoju i testowania innowacyjnych rozwiązań i produktów firmy. Zaprojektowano w nim wentylacje i wymianę powietrza prawie 10-sięcioktrotnie wyższą niż standardowo. Dotyczy to także części produkcyjnej, natomiast tu wymiana powietrza będzie 3-razy szybsza, natomiast temperatura będzie utrzymywać się w granicach +18 C.

Magazyny w Rzeszowie

Panattoni Park Rzeszów Airport to nowoczesny park logistyczny, którego docelowa powierzchnia wyniesie 21 800 mkw., z czego 2 600 mkw. to część biurowo-socjalna. Zakończenie budowy całej inwestycji planowane jest na IV kwartał 2021 roku. Park znajduje się w sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka i w niedalekiej odległości od wjazdu na autostradę A4 oraz na trasę ekspresową S19.

Obiekt przejdzie certyfikację BREEAM na poziomie "Very Good". Zostanie wyposażony w panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne do podgrzewania wody, zrównoważony system zarządzania wodą deszczową oraz energooszczędne oświetlenie LED. Dodatkowo, na parkingu zostanie zainstalowana stacja do ładowania pojazdów elektrycznych.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Logistic Park Rzeszów pierwszą inwestycją LCube pod Rzeszowem

LCube wynajął cały pierwszy etap przestrzeni magazynowo-produkcyjnej w swojej inwestycji w Podkarpackiem - Logistic Park Rzeszów.

10 grudnia 2021
Panattoni wybudował fabrykę dla Phoenix Contact E-Mobility

Panattoni zakończył budowę obiektu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w rekordowym czasie. Fabryka o powierzchni 15 000 mkw. znajduje się w Rzeszowie.

29 stycznia 2021
TEREZ Performance Polymers w 7R City Flex Rzeszów Airport

Do 7R City Flex Rzeszów Airport wprowadzi się nowy najemca. TEREZ Performance Polymers zajmie ponad 5 000 mkw. powierzchni magazynowej.

15 stycznia 2021
Cushman & Wakefield