MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

17 sierpnia 2021

MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

Spis treści

Deweloper MDC2 zakupił grunt 13,4 ha pod budowę magazynu na Górnym Śląsku. Park liczyć będzie 52 000 mkw. powierzchni logistycznej.

MDC2 zapowiada budowę swojego pierwszego centrum logistycznego na Górnym Śląsku. Deweloper nabył 13,4 ha grunt inwestycyjny, na którym powstanie MDC2 Park Gliwice o docelowej powierzchni 52 000 mkw. Rozpoczęcie konstrukcji planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku, natomiast zakończenie budowy przewiduje się na drugi kwartał 2022 roku. Park budowany będzie spekulacyjnie.

Górny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów magazynowych w Polsce, cieszący się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem wśród najemców - powiedziała Katarzyna Dudzik, dyrektor ds. rozwoju w MDC2, odpowiedzialna za południową część Polski.

Magazyny na Górnym Śląsku

Nowa inwestycja magazynowa MDC2 położona będzie w Gliwicach przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 (węzeł Sośnica). Składać się będzie z trzech nowoczesnych hal logistycznych, które zaprojektowane zostały tak, aby uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
REDKOM Development realizuje nowy projekt w Chrząstowicach

REDKOM Development, ogłosił swoją najnowszą inwestycję w województwie opolskim. Firma planuje realizację obiektu przemysłowo-magazynowego o nazwie "Logistic Park Opole" w Chrząstowicach.

06 lipca 2023
MAINFREIGHT otwiera magazyn w Sosnowcu

Globalny dostawca usług logistycznych, podpisał umowę na blisko 2540 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej w Panattoni Park Sosnowiec III

17 marca 2023
Cushman & Wakefield