MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

17 sierpnia 2021

MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

Spis treści

Deweloper MDC2 zakupił grunt 13,4 ha pod budowę magazynu na Górnym Śląsku. Park liczyć będzie 52 000 mkw. powierzchni logistycznej.

MDC2 zapowiada budowę swojego pierwszego centrum logistycznego na Górnym Śląsku. Deweloper nabył 13,4 ha grunt inwestycyjny, na którym powstanie MDC2 Park Gliwice o docelowej powierzchni 52 000 mkw. Rozpoczęcie konstrukcji planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku, natomiast zakończenie budowy przewiduje się na drugi kwartał 2022 roku. Park budowany będzie spekulacyjnie.

Górny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów magazynowych w Polsce, cieszący się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem wśród najemców - powiedziała Katarzyna Dudzik, dyrektor ds. rozwoju w MDC2, odpowiedzialna za południową część Polski.

Magazyny na Górnym Śląsku

Nowa inwestycja magazynowa MDC2 położona będzie w Gliwicach przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 (węzeł Sośnica). Składać się będzie z trzech nowoczesnych hal logistycznych, które zaprojektowane zostały tak, aby uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Śląsk to kopalnia biznesu i magazynów!

Silnie zdywersyfikowany popyt, strategiczna lokalizacja w pobliżu kluczowych rynków zagranicznych, rozwinięta infrastruktura, duży, liczący 4,5 mln mieszkańców rynek – lista argumentów motywujących inwestorów do ulokowania swojego kapitału na Śląsku jest naprawdę długa. Najlepiej ilustruje to lokalny rynek powierzchni magazynowo - przemysłowych, który podsumowuje najnowszy raport międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield „Kopalnie Biznesu”. Jak czytamy w opracowaniu, w latach 2021-2023 nigdzie indziej w Polsce nie powstało tak dużo magazynów jak właśnie w regionie śląskim, który wyprzedził kolejny w stawce region mazowiecki o prawie 10%. Co więcej, województwo to wygrywa w stawce z wiodącymi lokalizacjami CEE i ma apetyt na więcej.

05 czerwca 2024
Panattoni z finansowaniem na rozbudowę inwestycji na Śląsku

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę kolejnej hali w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II. Firma pozyskała finansowanie na ten cel w wysokości 9,4 mln euro dzięki kredytowi udzielonemu przez Bank Millennium.

01 marca 2024
Nowa inwestycja Accolade na Górnym Śląsku

Accolade skupia swoje zaangażowanie na Górnym Śląsku, inwestując w nowy, park przemysłowy w Rudzie Śląskiej. Ta inicjatywa stanowi ważny krok w kierunku rozwoju regionu, tworzenia nowych miejsc pracy i zwiększenia atrakcyjności Górnego Śląska dla przedsiębiorców.

21 września 2023
Cushman & Wakefield