MDC2 wybuduje park logistyczny w Gliwicach

17 sierpnia 2021

Deweloper MDC2 zakupił grunt 13,4 ha pod budowę magazynu na Górnym Śląsku. Park liczyć będzie 52 000 mkw. powierzchni logistycznej.

MDC2 zapowiada budowę swojego pierwszego centrum logistycznego na Górnym Śląsku. Deweloper nabył 13,4 ha grunt inwestycyjny, na którym powstanie MDC2 Park Gliwice o docelowej powierzchni 52 000 mkw. Rozpoczęcie konstrukcji planowane jest na trzeci kwartał 2021 roku, natomiast zakończenie budowy przewiduje się na drugi kwartał 2022 roku. Park budowany będzie spekulacyjnie.

Górny Śląsk to jeden z najatrakcyjniejszych regionów magazynowych w Polsce, cieszący się niezmiennie rosnącym zainteresowaniem wśród najemców - powiedziała Katarzyna Dudzik, dyrektor ds. rozwoju w MDC2, odpowiedzialna za południową część Polski.

Magazyny na Górnym Śląsku

Nowa inwestycja magazynowa MDC2 położona będzie w Gliwicach przy skrzyżowaniu autostrad A1 i A4 (węzeł Sośnica). Składać się będzie z trzech nowoczesnych hal logistycznych, które zaprojektowane zostały tak, aby uzyskać certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni Park Tychy z magazynem dla Tiberiny i Nodium Group

Deweloper wynajął ponad 38 000 mkw. dla branży e-commerce i automotive w Panattoni Park Tychy. Firmy wprowadzą się do parku w IV kwartale 2021 roku.

01 września 2021
Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO

Cushman & Wakefield rozpoczyna współpracę z PROPCO, firmą deweloperską skupiającą się na małych obiektach magazynowych typy Small Business Units. Zadaniem naszych ekspertów będzie reprezentacja firmy w procesie komercjalizacji nowo powstających obiektów na południu Polski.

15 lipca 2021
Deweloper ruszył z budową Panattoni Park Bielsko-Biała IV

Panattoni umacnia pozycję na Górnym Śląsku i rozpoczyna budowę kolejnej inwestycji - Panattoni Park Bielsko-Biała IV - o powierzchni blisko 100 000 mkw.

08 czerwca 2021
Cushman & Wakefield