LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

10 sierpnia 2021

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

Firma deweloperska LCube realizuje nową inwestycję logistyczną na Dolnym Śląsku. W Dobrzykowicach pod Wrocławiem powstaje liczący 60 000 mkw. park magazynowy Logistic Park Wrocław I.

Nowa realizacja dewelopera realizowana jest jako joint venture z grupą Sindbad i składać się będzie z dwóch etapów - obecnie trwa budowa i komercjalizacja pierwszego z nich, a pierwsze powierzchnie dostępną będą na przełomie 2021 i 2022 roku.

Inwestor LCube podjął decyzję o budowie parku magazynowego w podwrocławskich Dobrzykowicach. Jest to lokalizacja, która coraz bardziej zyskuje na potencjale dzięki budowanej wschodniej obwodnicy Wrocławia, docelowo łączącej Bielany Wrocławskie z Długołęką, dedykowana najemcom różnych branż, w tym m.in. e-commerce, logistyki, produkcji, czy showroomów - komentuje Mira Matusiak, ekspert rynku Dolnego Śląska.

Magazyny pod Wrocławiem

Logistic Park Wrocław I to park magazynowy, liczący docelowo 60 000 mkw. Inwestycja będzie certyfikowana ekologicznie - zostaną w niej zainstalowane rozwiązania oszczędzające wodę oraz ładowarki do aut elektrycznych. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

VMA Polska renegocjowało umowę najmu magazynu i biura we Wrocławiu

VMA Polska sp. z o.o., przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania automatyzacji dla przemysłu, w ramach renegocjacji pozyskało magazyn i biuro o łącznej powierzchni prawie 3800 mkw. w obiekcie Wrocław-Bielany Logistic Centre.

06 maja 2022
P3 inwestuje na Dolnym Śląsku

Deweloper zakupił grunt inwestycyjny w Kątach Wrocławskich. Na 29-ha działce powstanie park magazynowy o powierzchni liczącej prawie 175 000 mkw.

28 kwietnia 2022
Budki dla jeży, nietoperzy i owadów w parku Prologis

Domki dla zwierząt powstają w inicjatywie idei PARKlife™ Prologis.

22 kwietnia 2022
Cushman & Wakefield