LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

10 sierpnia 2021

LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Spis treści

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

Firma deweloperska LCube realizuje nową inwestycję logistyczną na Dolnym Śląsku. W Dobrzykowicach pod Wrocławiem powstaje liczący 60 000 mkw. park magazynowy Logistic Park Wrocław I.

Nowa realizacja dewelopera realizowana jest jako joint venture z grupą Sindbad i składać się będzie z dwóch etapów - obecnie trwa budowa i komercjalizacja pierwszego z nich, a pierwsze powierzchnie dostępną będą na przełomie 2021 i 2022 roku.

Inwestor LCube podjął decyzję o budowie parku magazynowego w podwrocławskich Dobrzykowicach. Jest to lokalizacja, która coraz bardziej zyskuje na potencjale dzięki budowanej wschodniej obwodnicy Wrocławia, docelowo łączącej Bielany Wrocławskie z Długołęką, dedykowana najemcom różnych branż, w tym m.in. e-commerce, logistyki, produkcji, czy showroomów - komentuje Mira Matusiak, ekspert rynku Dolnego Śląska.

Magazyny pod Wrocławiem

Logistic Park Wrocław I to park magazynowy, liczący docelowo 60 000 mkw. Inwestycja będzie certyfikowana ekologicznie - zostaną w niej zainstalowane rozwiązania oszczędzające wodę oraz ładowarki do aut elektrycznych. 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield