Przygotowania do rozbudowy MLP Poznań West

20 lipca 2021

MLP Poznań West zostanie rozbudowany o 43 000 mkw. Prace prowadzić będzie W.P.I.P.

MLP Group podpisało umowę na rozbudowę parku magazynowego MLP Poznań West, a zajmie się nią W.P.I.P. Prace budowlane ruszą już w lipcu 2021 roku i będzie to siódma wspólna realizacja obu firm. Oprócz centurm logistycznego MLP Poznań West generalny wykonawca realizował wcześniej inwestycje w Mokronosie, Gliwicach i Koninku. 

W ramach nowo podpisanego kontraktu zrealizowanych zostanie 43 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, spełniającej wymogi certyfikacji BREEAM.

MLP Poznań West to park magazynowy powstały w podpoznańskiej Dąbrówce w 2019 roku. Jest to projekt, za który w całości - od strony generalnego wykonawstwa - odpowiada W.P.I.P. Aktualnie inwestycja składa się z trzech hal:

  • wybudowanej w 2019 roku, liczącej 8 800 mkw. z sortownią i powierzchnią typu cross-dock, której najemcą jest InPost,
  • wybudowanej w 2020 roku i liczącej 12 000 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej,
  • pozostającej w budowie, liczącej 8 500 mkw. projektu wyposażonego w mroźnię i komorę szybkiego zamrażania.

Magazyny w Poznaniu

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to inwestycja magazynowa zlokalizowana po zachodniej stronie Poznania, nieopodal S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania tej drogi ekspresowej z autostradą A2. Łączna powierzchnia MLP Poznań West wyniesie aż 133 000 mkw.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

W ramach MLP Poznań West powstanie budynek BTS

Deweloper powiększy MLP Poznań West o 23 000 mkw. i wybuduje budynek w formule BTS. Inwestycja gotowa będzie w czwartym kwartale 2021 roku.

30 czerwca 2021
Deweloper zapowiada budowę Panattoni Park Poznań West Gate

Latem ruszy budowa Panattoni Park Poznań West Gate liczącego 65 000 mkw. Dzięki realizacji deweloper przekroczy swój pierwszy milion powierzchni w regionie.

18 czerwca 2021
E-commerce rozwija się w Poznaniu! DHL i Zalando z magazynem u Panattoni

W Żernikach pod Poznaniem powstaje nowa inwestycja dla DHL Supply Chain, skąd obsługiwane będą operacje logistyczne m.in. dla Zalando. Magazyn liczyć będzie 105 000 mkw.!

28 maja 2021
Cushman & Wakefield