Przygotowania do rozbudowy MLP Poznań West

20 lipca 2021

Przygotowania do rozbudowy MLP Poznań West

Spis treści

MLP Poznań West zostanie rozbudowany o 43 000 mkw. Prace prowadzić będzie W.P.I.P.

MLP Group podpisało umowę na rozbudowę parku magazynowego MLP Poznań West, a zajmie się nią W.P.I.P. Prace budowlane ruszą już w lipcu 2021 roku i będzie to siódma wspólna realizacja obu firm. Oprócz centurm logistycznego MLP Poznań West generalny wykonawca realizował wcześniej inwestycje w Mokronosie, Gliwicach i Koninku. 

W ramach nowo podpisanego kontraktu zrealizowanych zostanie 43 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej, spełniającej wymogi certyfikacji BREEAM.

MLP Poznań West to park magazynowy powstały w podpoznańskiej Dąbrówce w 2019 roku. Jest to projekt, za który w całości - od strony generalnego wykonawstwa - odpowiada W.P.I.P. Aktualnie inwestycja składa się z trzech hal:

  • wybudowanej w 2019 roku, liczącej 8 800 mkw. z sortownią i powierzchnią typu cross-dock, której najemcą jest InPost,
  • wybudowanej w 2020 roku i liczącej 12 000 mkw. powierzchni produkcyjno-magazynowej,
  • pozostającej w budowie, liczącej 8 500 mkw. projektu wyposażonego w mroźnię i komorę szybkiego zamrażania.

Magazyny w Poznaniu

Centrum dystrybucyjne MLP Poznań West to inwestycja magazynowa zlokalizowana po zachodniej stronie Poznania, nieopodal S11 i zaledwie 7 km od skrzyżowania tej drogi ekspresowej z autostradą A2. Łączna powierzchnia MLP Poznań West wyniesie aż 133 000 mkw.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield