Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Wrocław S8 South

13 lipca 2021

Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Wrocław S8 South

Spis treści

Deweloper rozpoczął budowę kolejnego parku na Dolnym Śląsku - Panattoni Park Wrocław S8 South. Inwestycja o powierzchni 18 000 mkw. ma już pierwszego najemcę!

Panattoni rozpoczął budowę swojej kolejnej inwestycji w regionie Wrocławia - Panattoni Park Wrocław S8 South. Liczyć będzie 18 000 mkw. powierzchni magazynowej, a jego oddanie planowane jest na grudzień bieżącego roku. Inwestycja ma już pierwszego najemcę - logistyka, który zajmie 4 600 mkw.

W I kw. 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100 000 m kw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku. Ogromny potencjał biznesowy Wrocławia – potwierdzony przez ranking Global Cities of The Future - napędza rozwój całego regionu, co naturalnie przekłada się na nasze kolejne inwestycje, takie jak realizowany Panattoni Park Wrocław S8 South – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Wrocławia

Panattoni Park Wrocław S8 South położony jest w Nowej Wsi Wrocławskiej, niedaleko węzła "Wrocław Południe", gdzie krzyżuje się trasa ekspresowa S8 z autostradą A4. Inwestycja została zaprojektowana zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good". Zaimplementowane zostaną ekologiczne rozwiązania, np. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła czy energii, zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Na terenie parku pojawią się również wiaty i parkingi dla rowerzystów oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield