Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Wrocław S8 South

13 lipca 2021

Deweloper rozpoczął budowę kolejnego parku na Dolnym Śląsku - Panattoni Park Wrocław S8 South. Inwestycja o powierzchni 18 000 mkw. ma już pierwszego najemcę!

Panattoni rozpoczął budowę swojej kolejnej inwestycji w regionie Wrocławia - Panattoni Park Wrocław S8 South. Liczyć będzie 18 000 mkw. powierzchni magazynowej, a jego oddanie planowane jest na grudzień bieżącego roku. Inwestycja ma już pierwszego najemcę - logistyka, który zajmie 4 600 mkw.

W I kw. 2021 r. rynek wrocławski cieszył się drugim największym popytem netto w Polsce, a koniunktura nie zmieniła się także w drugim kwartale, co odczuwamy w naszej działalności. W ostatnich 3 miesiącach Panattoni znalazło najemców na blisko 100 000 m kw. powierzchni i zbliżamy się do 200 tys. w tym roku. Ogromny potencjał biznesowy Wrocławia – potwierdzony przez ranking Global Cities of The Future - napędza rozwój całego regionu, co naturalnie przekłada się na nasze kolejne inwestycje, takie jak realizowany Panattoni Park Wrocław S8 South – mówi Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Magazyny w regionie Wrocławia

Panattoni Park Wrocław S8 South położony jest w Nowej Wsi Wrocławskiej, niedaleko węzła "Wrocław Południe", gdzie krzyżuje się trasa ekspresowa S8 z autostradą A4. Inwestycja została zaprojektowana zgodnie z wymogami certyfikatu BREEAM na poziomie "Very Good". Zaimplementowane zostaną ekologiczne rozwiązania, np. systemy ograniczające zużycie wody, ciepła czy energii, zwiększające izolacyjność i ograniczające emisję CO2. Na terenie parku pojawią się również wiaty i parkingi dla rowerzystów oraz stacje do ładowania samochodów elektrycznych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku w Głogowie FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

03 grudnia 2021
GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

06 października 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield