Wrocław Campus 39 w budowie. Połowa powierzchni dla e-commerce

16 czerwca 2021

Wrocław Campus 39 w budowie. Połowa powierzchni dla e-commerce

Spis treści

Panattoni rozpoczął budowę Wrocław Campus 39. Niemal połowa ze 160 000 mkw. powierzchni trafi do klienta e-commerce.

Panattoni Europe realizuje olbrzymią inwestycję na Dolnym Śląsku. W budowie jest 160 000 mkw. powierzchni, z czego połowa gotowa będzie już we wrześniu 2021 roku. W ramach obiektu wynajęte jest już 85 000 mkw., z czego 78 000 mkw. dla klienta z branży e-commerce.

Magazyny e-commerce pękają w szwach, a popyt na nowe powierzchnie utrzymuje dotychczasowy trend wzrostowy - ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosły niespotykany dotąd boom na e-commerce i wynikający z tego dynamiczny rozwój sektora magazynowego. Nieustające zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe generuje dalszy wzrost aktywności oraz inwestycji deweloperskich, gdzie całkowity popyt na rynku krajowym w pierwszym kwartale 2021 roku osiągnął rekordowy poziom 1,6 mln mkw., co stanowi wzrost o 70% r/r. - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield.

E-commerce we Wrocław Campus 39

Wrocław Campus 39 to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego, który składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni ok. 200 000 mkw. Cała inwestycja objęta będzie certyfikatem BREEAM na poziomie "Excellent". Park zlokalizowany jest w pobliżu wjazdu na autostradę A4 i w niewielkiej odległości od trasy ekspresowej S8.

Nowa inwestycja Panattoni we Wrocławski Campus 39 wpisuje się w zapotrzebowanie rynku na dedykowane powierzchnie e-commerce, czego efektem jest dynamiczna komercjalizacja parku na Dolnym Śląsku - dodaje Michał Brzeziński.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield