Wrocław Campus 39 w budowie. Połowa powierzchni dla e-commerce

16 czerwca 2021

Wrocław Campus 39 w budowie. Połowa powierzchni dla e-commerce
Panattoni rozpoczął budowę Wrocław Campus 39. Niemal połowa ze 160 000 mkw. powierzchni trafi do klienta e-commerce.

Panattoni Europe realizuje olbrzymią inwestycję na Dolnym Śląsku. W budowie jest 160 000 mkw. powierzchni, z czego połowa gotowa będzie już we wrześniu 2021 roku. W ramach obiektu wynajęte jest już 85 000 mkw., z czego 78 000 mkw. dla klienta z branży e-commerce.

Magazyny e-commerce pękają w szwach, a popyt na nowe powierzchnie utrzymuje dotychczasowy trend wzrostowy - ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosły niespotykany dotąd boom na e-commerce i wynikający z tego dynamiczny rozwój sektora magazynowego. Nieustające zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe generuje dalszy wzrost aktywności oraz inwestycji deweloperskich, gdzie całkowity popyt na rynku krajowym w pierwszym kwartale 2021 roku osiągnął rekordowy poziom 1,6 mln mkw., co stanowi wzrost o 70% r/r. - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield.

E-commerce we Wrocław Campus 39

Wrocław Campus 39 to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego, który składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni ok. 200 000 mkw. Cała inwestycja objęta będzie certyfikatem BREEAM na poziomie "Excellent". Park zlokalizowany jest w pobliżu wjazdu na autostradę A4 i w niewielkiej odległości od trasy ekspresowej S8.

Nowa inwestycja Panattoni we Wrocławski Campus 39 wpisuje się w zapotrzebowanie rynku na dedykowane powierzchnie e-commerce, czego efektem jest dynamiczna komercjalizacja parku na Dolnym Śląsku - dodaje Michał Brzeziński.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield