Wrocław Campus 39 w budowie. Połowa powierzchni dla e-commerce

16 czerwca 2021

Panattoni rozpoczął budowę Wrocław Campus 39. Niemal połowa ze 160 000 mkw. powierzchni trafi do klienta e-commerce.

Panattoni Europe realizuje olbrzymią inwestycję na Dolnym Śląsku. W budowie jest 160 000 mkw. powierzchni, z czego połowa gotowa będzie już we wrześniu 2021 roku. W ramach obiektu wynajęte jest już 85 000 mkw., z czego 78 000 mkw. dla klienta z branży e-commerce.

Magazyny e-commerce pękają w szwach, a popyt na nowe powierzchnie utrzymuje dotychczasowy trend wzrostowy - ostatnie kilkanaście miesięcy przyniosły niespotykany dotąd boom na e-commerce i wynikający z tego dynamiczny rozwój sektora magazynowego. Nieustające zapotrzebowanie na powierzchnie magazynowe generuje dalszy wzrost aktywności oraz inwestycji deweloperskich, gdzie całkowity popyt na rynku krajowym w pierwszym kwartale 2021 roku osiągnął rekordowy poziom 1,6 mln mkw., co stanowi wzrost o 70% r/r. - komentuje Michał Brzeziński, Associate, e-Commerce w Cushman & Wakefield.

E-commerce we Wrocław Campus 39

Wrocław Campus 39 to inwestycja nowoczesnego parku logistycznego, który składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni ok. 200 000 mkw. Cała inwestycja objęta będzie certyfikatem BREEAM na poziomie "Excellent". Park zlokalizowany jest w pobliżu wjazdu na autostradę A4 i w niewielkiej odległości od trasy ekspresowej S8.

Nowa inwestycja Panattoni we Wrocławski Campus 39 wpisuje się w zapotrzebowanie rynku na dedykowane powierzchnie e-commerce, czego efektem jest dynamiczna komercjalizacja parku na Dolnym Śląsku - dodaje Michał Brzeziński.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

06 października 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Rozpoczyna się budowa centrum logistycznego w regionie Wrocławia - Hillwood Syców

Deweloper rozpoczął budowę nowej inwestycji na Dolnym Śląsku. Hillwood Syców liczyć będzie prawie 90 000 mkw. powierzchni magazynowej.

29 lipca 2021
Cushman & Wakefield