Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

15 czerwca 2021

Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź
Prologis rozpoczyna budowę kolejnej hali w Prologis Park Łódź. Ponad 7 000 mkw. zostanie dostosowanie do wymagań jej pierwszego najemcy - Scanreco.

Prologis rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Łodzi o nowoczesna halę magazynową liczącą 17 000 mkw. W ramach budynku podpisana została już umowa najmu z firmą zajmującą się technologią radiową - Scanreco. Przedsiębiorstwo zajmie 7 000 mkw. powierzchni dostosowanej do operacji produkcyjnych. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy - podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Łódź położony jest w łódzkiej dzielnicy Widzew. W pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A1, która dalej łączy się z autostradą A2 (węzeł Stryków). Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej, która zapewnia dogodny transport dla pracowników.

Docelowa powierzchnia całego parku wyniesie około 90 000 mkw. Przestrzeń dla Scanreco powstaje w budynku DC2A. W obiekcie zainwestowano w ekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozbudowuje centrum magazynowe

Hillwood, rozpoczął rozbudowę swojego parku logistycznego w Łodzi Górnej. To krok w kierunku dostarczenia przestrzeni magazynowej dla przedsiębiorstw, zwiększając jej dostępność o prawie 42 000 metrów kwadratowych. Nowa hala jest zaplanowana do ukończenia na początku 2024 roku.

28 września 2023
Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
Cushman & Wakefield