Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

15 czerwca 2021

Prologis rozpoczyna budowę kolejnej hali w Prologis Park Łódź. Ponad 7 000 mkw. zostanie dostosowanie do wymagań jej pierwszego najemcy - Scanreco.

Prologis rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Łodzi o nowoczesna halę magazynową liczącą 17 000 mkw. W ramach budynku podpisana została już umowa najmu z firmą zajmującą się technologią radiową - Scanreco. Przedsiębiorstwo zajmie 7 000 mkw. powierzchni dostosowanej do operacji produkcyjnych. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy - podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Łódź położony jest w łódzkiej dzielnicy Widzew. W pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A1, która dalej łączy się z autostradą A2 (węzeł Stryków). Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej, która zapewnia dogodny transport dla pracowników.

Docelowa powierzchnia całego parku wyniesie około 90 000 mkw. Przestrzeń dla Scanreco powstaje w budynku DC2A. W obiekcie zainwestowano w ekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield