Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

15 czerwca 2021

Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

Spis treści

Prologis rozpoczyna budowę kolejnej hali w Prologis Park Łódź. Ponad 7 000 mkw. zostanie dostosowanie do wymagań jej pierwszego najemcy - Scanreco.

Prologis rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Łodzi o nowoczesna halę magazynową liczącą 17 000 mkw. W ramach budynku podpisana została już umowa najmu z firmą zajmującą się technologią radiową - Scanreco. Przedsiębiorstwo zajmie 7 000 mkw. powierzchni dostosowanej do operacji produkcyjnych. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy - podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Łódź położony jest w łódzkiej dzielnicy Widzew. W pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A1, która dalej łączy się z autostradą A2 (węzeł Stryków). Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej, która zapewnia dogodny transport dla pracowników.

Docelowa powierzchnia całego parku wyniesie około 90 000 mkw. Przestrzeń dla Scanreco powstaje w budynku DC2A. W obiekcie zainwestowano w ekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield