Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

15 czerwca 2021

Magazyn dla Scanreco w Prologis Park Łódź

Spis treści

Prologis rozpoczyna budowę kolejnej hali w Prologis Park Łódź. Ponad 7 000 mkw. zostanie dostosowanie do wymagań jej pierwszego najemcy - Scanreco.

Prologis rozbudowuje swoje centrum logistyczne w Łodzi o nowoczesna halę magazynową liczącą 17 000 mkw. W ramach budynku podpisana została już umowa najmu z firmą zajmującą się technologią radiową - Scanreco. Przedsiębiorstwo zajmie 7 000 mkw. powierzchni dostosowanej do operacji produkcyjnych. W obiekcie zatrudnienie znajdzie ok. 300 osób.

Przed przystąpieniem do realizacji projektu szczegółowo zapoznaliśmy się z oczekiwaniami klienta oraz charakterem jego działalności. Scanreco, podobnie jak Prologis, przywiązuje dużą wagę do troski o środowisko i pracowników. Dlatego zaoferowaliśmy mu szereg rozwiązań, które pozwolą skuteczne minimalizować ślad węglowy, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej efektywności eksploatacji i komfortu pracy - podkreślił Piotr Lenczewski, Leasing & Customer Experience Manager Prologis.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Łódź położony jest w łódzkiej dzielnicy Widzew. W pobliżu znajduje się wjazd na autostradę A1, która dalej łączy się z autostradą A2 (węzeł Stryków). Dodatkowym atutem lokalizacji inwestycji jest bliskość przystanków komunikacji miejskiej, która zapewnia dogodny transport dla pracowników.

Docelowa powierzchnia całego parku wyniesie około 90 000 mkw. Przestrzeń dla Scanreco powstaje w budynku DC2A. W obiekcie zainwestowano w ekologiczne rozwiązania takie jak panele fotowoltaiczne, energooszczędne oświetlenie, stanowiska do ładowania pojazdów elektrycznych, system odzysku deszczówki oraz kolektor słoneczny do podgrzewania wody w częściach socjalnych.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield