Powstaje magazyn dedykowany HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski

20 maja 2021

SEGRO rozpoczęło budowę obiektu dedykowanego HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski. Inwestycja wyniesie 50 400 mkw.

HSF e-commerce to przedsiębiorstwo specjalizujące się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Firma zdecydowała się wynająć przestrzeń w Gołuskach u SEGRO, skąd świadczyć będzie usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz oraz obsłuży kanał e-commerce. Deweloper rozpoczął już budowę obiektu dedykowanego o powierzchni ok. 50 400 mkw., z czego 49 000 mkw. to przestrzeń magazynowa, a 1 400 mkw. - biurowa. Budowa zakończy się pod koniec 2021 roku.

Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, jak i dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

Magazyny w regionie Poznania

SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski będzie składał się z jednego obiektu logistycznego w pełni dostosowanego do wymagań HSF e-commerce. W budynku zaplanowano instalację różnych rozwiązań redukujących zużycie energii, np. oświetlenie LED, system grzewczy czy innowacyjny system wentylacji. Dach zostanie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Sam budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Cushman & Wakefield