Powstaje magazyn dedykowany HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski

20 maja 2021

SEGRO rozpoczęło budowę obiektu dedykowanego HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski. Inwestycja wyniesie 50 400 mkw.

HSF e-commerce to przedsiębiorstwo specjalizujące się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Firma zdecydowała się wynająć przestrzeń w Gołuskach u SEGRO, skąd świadczyć będzie usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz oraz obsłuży kanał e-commerce. Deweloper rozpoczął już budowę obiektu dedykowanego o powierzchni ok. 50 400 mkw., z czego 49 000 mkw. to przestrzeń magazynowa, a 1 400 mkw. - biurowa. Budowa zakończy się pod koniec 2021 roku.

Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, jak i dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

Magazyny w regionie Poznania

SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski będzie składał się z jednego obiektu logistycznego w pełni dostosowanego do wymagań HSF e-commerce. W budynku zaplanowano instalację różnych rozwiązań redukujących zużycie energii, np. oświetlenie LED, system grzewczy czy innowacyjny system wentylacji. Dach zostanie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Sam budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield