Powstaje magazyn dedykowany HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski

20 maja 2021

Powstaje magazyn dedykowany HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski

Spis treści

SEGRO rozpoczęło budowę obiektu dedykowanego HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski. Inwestycja wyniesie 50 400 mkw.

HSF e-commerce to przedsiębiorstwo specjalizujące się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Firma zdecydowała się wynająć przestrzeń w Gołuskach u SEGRO, skąd świadczyć będzie usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz oraz obsłuży kanał e-commerce. Deweloper rozpoczął już budowę obiektu dedykowanego o powierzchni ok. 50 400 mkw., z czego 49 000 mkw. to przestrzeń magazynowa, a 1 400 mkw. - biurowa. Budowa zakończy się pod koniec 2021 roku.

Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, jak i dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

Magazyny w regionie Poznania

SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski będzie składał się z jednego obiektu logistycznego w pełni dostosowanego do wymagań HSF e-commerce. W budynku zaplanowano instalację różnych rozwiązań redukujących zużycie energii, np. oświetlenie LED, system grzewczy czy innowacyjny system wentylacji. Dach zostanie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Sam budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Park P3 Poznań zyskuje nowych najemców

P3 Logistic Parks podpisał umowę wynajmu powierzchni dla dwóch kolejnych firm w parku P3 Poznań

25 lipca 2023
Cushman & Wakefield