Powstaje magazyn dedykowany HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski

20 maja 2021

SEGRO rozpoczęło budowę obiektu dedykowanego HSF e-commerce w SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski. Inwestycja wyniesie 50 400 mkw.

HSF e-commerce to przedsiębiorstwo specjalizujące się w logistycznej obsłudze internetowej sprzedaży mebli i towarów ponadgabarytowych. Firma zdecydowała się wynająć przestrzeń w Gołuskach u SEGRO, skąd świadczyć będzie usługi magazynowania mebli i artykułów wyposażenia wnętrz oraz obsłuży kanał e-commerce. Deweloper rozpoczął już budowę obiektu dedykowanego o powierzchni ok. 50 400 mkw., z czego 49 000 mkw. to przestrzeń magazynowa, a 1 400 mkw. - biurowa. Budowa zakończy się pod koniec 2021 roku.

Warto podkreślić, że podczas procesu deweloperskiego wykorzystamy technologie o zmniejszonej emisyjności dwutlenku węgla. Złoży się na to zarówno efektywny projekt budynku, czyli konstrukcja betonowa i stalowa o niższej wadze i z wykorzystaniem mniejszej ilości materiałów, użycie prefabrykowanych elementów, jak i dobór komponentów o wysokiej trwałości i długim cyklu życia. Ponadto, wybieramy materiały, które charakteryzują się niższą emisyjnością dwutlenku węgla w związku z ich transportem – ich produkcja zlokalizowana jest blisko miejsca budowy – podkreśla Bartosz Michalski, Dyrektor Technical Development, SEGRO.

Magazyny w regionie Poznania

SEGRO Logistics Park Poznań, Gołuski będzie składał się z jednego obiektu logistycznego w pełni dostosowanego do wymagań HSF e-commerce. W budynku zaplanowano instalację różnych rozwiązań redukujących zużycie energii, np. oświetlenie LED, system grzewczy czy innowacyjny system wentylacji. Dach zostanie przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych. Sam budynek zostanie poddany certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good".

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Deweloper zapowiada budowę Panattoni Park Poznań West Gate

Latem ruszy budowa Panattoni Park Poznań West Gate liczącego 65 000 mkw. Dzięki realizacji deweloper przekroczy swój pierwszy milion powierzchni w regionie.

18 czerwca 2021
E-commerce rozwija się w Poznaniu! DHL i Zalando z magazynem u Panattoni

W Żernikach pod Poznaniem powstaje nowa inwestycja dla DHL Supply Chain, skąd obsługiwane będą operacje logistyczne m.in. dla Zalando. Magazyn liczyć będzie 105 000 mkw.!

28 maja 2021
Nowe meble u SEGRO w Gądkach

VOX zajmie 7 700 mkw. powierzchni w ramach SEGRO Logistics Park Poznań, Gądki. Stąd firma będzie dystrybuować produkty do krajów europejskich oraz do klientów w Polsce.

15 kwietnia 2021
Cushman & Wakefield