Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

18 maja 2021

Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

Spis treści

Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. w ramach BIK Park Wrocław. Docelowo park wyniesie ok. 47 500 mkw.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozbudowuje swoje centrum magazynowe w Nowej Wsi Wrocławskiej. Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. Obiekt składać się będzie z modułów od 1 750 mkw. O poprzednich etapach budowy parku pisaliśmy tutaj. Pierwsza część inwestycji o powierzchni 25 000 mkw. została już w pełni skomercjalizowana. 

Cały czas obserwujemy bardzo duże zainteresowanie najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych modułów nasza inwestycja może zostać łatwo dopasowana do potrzeb zarówno mniejszych jak i większych podmiotów. Aktualnie rozpoczęliśmy pracę ziemne. Realizację całej inwestycji planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jednocześnie prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki dojazd – komentuje Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Magazyny w regionie Wrocławia

BIK Park Wrocław I to centrum logistyczne o powierzchni ok. 47 500 mkw. Park budowany jest w dwóch etapach, pierwszy z nich zakończył się w 2020 roku. Inwestycja położona jest na 11,7-hektarowym gruncie w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w pobliżu autostrady A4.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield