Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

18 maja 2021

Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. w ramach BIK Park Wrocław. Docelowo park wyniesie ok. 47 500 mkw.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozbudowuje swoje centrum magazynowe w Nowej Wsi Wrocławskiej. Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. Obiekt składać się będzie z modułów od 1 750 mkw. O poprzednich etapach budowy parku pisaliśmy tutaj. Pierwsza część inwestycji o powierzchni 25 000 mkw. została już w pełni skomercjalizowana. 

Cały czas obserwujemy bardzo duże zainteresowanie najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych modułów nasza inwestycja może zostać łatwo dopasowana do potrzeb zarówno mniejszych jak i większych podmiotów. Aktualnie rozpoczęliśmy pracę ziemne. Realizację całej inwestycji planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jednocześnie prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki dojazd – komentuje Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Magazyny w regionie Wrocławia

BIK Park Wrocław I to centrum logistyczne o powierzchni ok. 47 500 mkw. Park budowany jest w dwóch etapach, pierwszy z nich zakończył się w 2020 roku. Inwestycja położona jest na 11,7-hektarowym gruncie w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w pobliżu autostrady A4.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku w Głogowie FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

03 grudnia 2021
GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

06 października 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield