Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

18 maja 2021

Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I
Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. w ramach BIK Park Wrocław. Docelowo park wyniesie ok. 47 500 mkw.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozbudowuje swoje centrum magazynowe w Nowej Wsi Wrocławskiej. Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. Obiekt składać się będzie z modułów od 1 750 mkw. O poprzednich etapach budowy parku pisaliśmy tutaj. Pierwsza część inwestycji o powierzchni 25 000 mkw. została już w pełni skomercjalizowana. 

Cały czas obserwujemy bardzo duże zainteresowanie najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych modułów nasza inwestycja może zostać łatwo dopasowana do potrzeb zarówno mniejszych jak i większych podmiotów. Aktualnie rozpoczęliśmy pracę ziemne. Realizację całej inwestycji planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jednocześnie prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki dojazd – komentuje Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Magazyny w regionie Wrocławia

BIK Park Wrocław I to centrum logistyczne o powierzchni ok. 47 500 mkw. Park budowany jest w dwóch etapach, pierwszy z nich zakończył się w 2020 roku. Inwestycja położona jest na 11,7-hektarowym gruncie w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w pobliżu autostrady A4.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield