Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

18 maja 2021

Grupa BIK rusza z budową ostatniego etapu BIK Park Wrocław I

Spis treści

Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. w ramach BIK Park Wrocław. Docelowo park wyniesie ok. 47 500 mkw.

Biuro Inwestycji Kapitałowych rozbudowuje swoje centrum magazynowe w Nowej Wsi Wrocławskiej. Rozpoczęła się budowa ostatniego budynku o powierzchni ok. 22 500 mkw. Obiekt składać się będzie z modułów od 1 750 mkw. O poprzednich etapach budowy parku pisaliśmy tutaj. Pierwsza część inwestycji o powierzchni 25 000 mkw. została już w pełni skomercjalizowana. 

Cały czas obserwujemy bardzo duże zainteresowanie najmem nowoczesnych powierzchni magazynowych. Dzięki możliwości łączenia poszczególnych modułów nasza inwestycja może zostać łatwo dopasowana do potrzeb zarówno mniejszych jak i większych podmiotów. Aktualnie rozpoczęliśmy pracę ziemne. Realizację całej inwestycji planujemy zakończyć jeszcze w tym roku. Jednocześnie prowadzimy także rozmowy z potencjalnymi najemcami. Olbrzymim atutem naszej inwestycji jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie autostrady zapewniającej szybki dojazd – komentuje Krzysztof Mucha, Business Development Manager z Biura Inwestycji Kapitałowych S.A.

Magazyny w regionie Wrocławia

BIK Park Wrocław I to centrum logistyczne o powierzchni ok. 47 500 mkw. Park budowany jest w dwóch etapach, pierwszy z nich zakończył się w 2020 roku. Inwestycja położona jest na 11,7-hektarowym gruncie w Nowej Wsi Wrocławskiej w gminie Kąty Wrocławskie, w pobliżu autostrady A4.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield