Panattoni zapowiada certyfikat BREEAM "Excellent" w swoim parku

15 marca 2021

Panattoni zapowiada certyfikat BREEAM "Excellent" w swoim parku

Spis treści

Deweloper zapowiedział podniesienie standardu certyfikacji Panattoni Park Zgorzelec do rygorystycznych wymogów BREEAM poziomu "Excellent".

Wystartowała budowa Panattoni Park Zgorzelec - inwestycji dedykowanej usługom 3PL, położonej przy granicy polsko-niemieckiej, która znalazła już pierwszego najemcę. Jest nim ID Logistics, który wynajął 44 500 mkw. powierzchni. 

Ekologiczny certyfikat na poziomie "Excellent"

Od 2020 roku każdy realizowany przez Panattoni park posiada certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good". W przypadku Panattoni Park Zgorzelec deweloper zapowiedział jej podniesienie. Oznacza to, że inwestycja spełniać bardziej rygorystyczne wymogi ekologiczne, dbając nie tylko o środowisko, lecz również o społeczności lokalne. 

Deklaracja Panattoni jest już poważnym zobowiązaniem, oznacza bowiem koniczność sprostania realnym wymaganiom w zakresie wpływu na środowisko. Certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent" to także ważna zmina dla naszego rynku. Czekamy na realizację! - komentuje Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield.

Magazyny przy granicy z Niemcami

Panattoni Park Zgorzelec to licząca 70 000 mkw. inwestycja, składająca się z dwóch budynków o powierzchni 45 000 i 25 000 mkw. Centrum logistyczne położone jest kilomter od autostrady A4 (węzeł Zgorzelec), należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield