Panattoni zapowiada certyfikat BREEAM "Excellent" w swoim parku

16 marca 2021

Deweloper zapowiedział podniesienie standardu certyfikacji Panattoni Park Zgorzelec do rygorystycznych wymogów BREEAM poziomu "Excellent".

Wystartowała budowa Panattoni Park Zgorzelec - inwestycji dedykowanej usługom 3PL, położonej przy granicy polsko-niemieckiej, która znalazła już pierwszego najemcę. Jest nim ID Logistics, który wynajął 44 500 mkw. powierzchni. 

Ekologiczny certyfikat na poziomie "Excellent"

Od 2020 roku każdy realizowany przez Panattoni park posiada certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good". W przypadku Panattoni Park Zgorzelec deweloper zapowiedział jej podniesienie. Oznacza to, że inwestycja spełniać bardziej rygorystyczne wymogi ekologiczne, dbając nie tylko o środowisko, lecz również o społeczności lokalne. 

Deklaracja Panattoni jest już poważnym zobowiązaniem, oznacza bowiem koniczność sprostania realnym wymaganiom w zakresie wpływu na środowisko. Certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent" to także ważna zmina dla naszego rynku. Czekamy na realizację! - komentuje Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield.

Magazyny przy granicy z Niemcami

Panattoni Park Zgorzelec to licząca 70 000 mkw. inwestycja, składająca się z dwóch budynków o powierzchni 45 000 i 25 000 mkw. Centrum logistyczne położone jest kilomter od autostrady A4 (węzeł Zgorzelec), należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield