Panattoni zapowiada certyfikat BREEAM "Excellent" w swoim parku

16 marca 2021

Deweloper zapowiedział podniesienie standardu certyfikacji Panattoni Park Zgorzelec do rygorystycznych wymogów BREEAM poziomu "Excellent".

Wystartowała budowa Panattoni Park Zgorzelec - inwestycji dedykowanej usługom 3PL, położonej przy granicy polsko-niemieckiej, która znalazła już pierwszego najemcę. Jest nim ID Logistics, który wynajął 44 500 mkw. powierzchni. 

Ekologiczny certyfikat na poziomie "Excellent"

Od 2020 roku każdy realizowany przez Panattoni park posiada certyfikat BREEAM na poziomie "Very Good". W przypadku Panattoni Park Zgorzelec deweloper zapowiedział jej podniesienie. Oznacza to, że inwestycja spełniać bardziej rygorystyczne wymogi ekologiczne, dbając nie tylko o środowisko, lecz również o społeczności lokalne. 

Deklaracja Panattoni jest już poważnym zobowiązaniem, oznacza bowiem koniczność sprostania realnym wymaganiom w zakresie wpływu na środowisko. Certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent" to także ważna zmina dla naszego rynku. Czekamy na realizację! - komentuje Joanna Sinkiewicz, Partner, Dyrektor Działu Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield.

Magazyny przy granicy z Niemcami

Panattoni Park Zgorzelec to licząca 70 000 mkw. inwestycja, składająca się z dwóch budynków o powierzchni 45 000 i 25 000 mkw. Centrum logistyczne położone jest kilomter od autostrady A4 (węzeł Zgorzelec), należącej do III Paneuropejskiego Korytarza Transportowego, łączącego Niemcy, Polskę i Ukrainę.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

M.W. Logistics najemcą Hillwood Słubice

Firma M.W. Logistics wynajęła powierzchnię logistyczną w parku magazynowym Hillwood Słubice. Najemca zajął 6 800 mkw.

28 marca 2021
W Polsce powstanie największe centrum dystrybucyjne TK Maxx w Europie

W Sulechowie powstanie największa inwestycja dystrybucyjna TK Maxx w Europie. Liczące 61 135 mkw. centrum wybuduje Panattoni.

16 marca 2021
Nowy najemca w Hillwood Słubice

MW Logistics wynajął ok. 7 000 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w parku logistycznym Hillwood Słubice. Najemca wprowadzi się jeszcze w marcu 2021.

05 marca 2021
Cushman & Wakefield