Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

04 lutego 2021

Panattoni wybuduje gigantyczne centrum logistyczne na Dolnym Śląsku - Wrocław Campus 39. Powierzchnia inwestycji wyniesie prawie 200 000 mkw.!

Deweloper zakupił 39-ha grunt pod Wrocławiem, na którym stanie nowy kompleks logistyczny o powierzchni prawie 200 000 mkw. Wrocław Campus 39 powstanie w pobliżu zakładów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie odpowiedzią na potrzeby firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Lokalizacja nowej inwestycji Panattoni jest doskonała ze względu na kooperacje z firmą LG Chem i Amazon. Daje ona możliwości rozwoju dla regionu Wrocławia i okolic. Nie tylko firmy współpracujące z koreańskim dostawcą i amerykańskim przedsiębiorstwem będą miały łatwiejszą komunikację, lecz również organizacje rozwijające swój biznes w sektorze e-commerce, które będą mogły rozwijać swój biznes, dzięki polepszającej się infrastrukturze drogowej. - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Wrocław Campus 39 to nowoczesne centrum logistyczne odpowiadające na potrzeby magazynowania oraz lekkiej produkcji. Składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni blisko 200 000 mkw., z czego ok. 14 000 mkw. przeznaczone będzie na powierzchnie biurowe. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Park położony jest w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z trasą ekspresową S8, co sprawia że miejsce doskonale nadaje się do operacji logistycznych. Dodatkowo trasa S8 łączy się z autostradami A1 i A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic z Maxi Zoo w Panattoni Park Głogów

Panattoni rozwija e-commerce na Dolnym Śląsku. W nowym parku w Głogowie FM Logistic zajmie 35 000 mkw, a inwestycja zostanie certyfikowana na poziomie Excellent metodą BREEAM.

03 grudnia 2021
GLP rozpoczyna budowę Wrocław V Logistics Centre

Deweloper rusza z budową GLP Wrocław V Logistics Centre. Inwestycja docelowo liczyć będzie 240 000 mkw. powierzchni logistycznej na wynajem.

06 października 2021
LCube buduje na Dolnym Śląsku. Powstaje Logistic Park Wrocław I

Pod Wrocławiem powstanie nowy kompleks magazynowy - Logistic Park Wrocław I. Liczącą 60 000 mkw. inwestycję wybuduje LCube.

10 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield