Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

03 lutego 2021

Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

Spis treści

Panattoni wybuduje gigantyczne centrum logistyczne na Dolnym Śląsku - Wrocław Campus 39. Powierzchnia inwestycji wyniesie prawie 200 000 mkw.!

Deweloper zakupił 39-ha grunt pod Wrocławiem, na którym stanie nowy kompleks logistyczny o powierzchni prawie 200 000 mkw. Wrocław Campus 39 powstanie w pobliżu zakładów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie odpowiedzią na potrzeby firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Lokalizacja nowej inwestycji Panattoni jest doskonała ze względu na kooperacje z firmą LG Chem i Amazon. Daje ona możliwości rozwoju dla regionu Wrocławia i okolic. Nie tylko firmy współpracujące z koreańskim dostawcą i amerykańskim przedsiębiorstwem będą miały łatwiejszą komunikację, lecz również organizacje rozwijające swój biznes w sektorze e-commerce, które będą mogły rozwijać swój biznes, dzięki polepszającej się infrastrukturze drogowej. - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Wrocław Campus 39 to nowoczesne centrum logistyczne odpowiadające na potrzeby magazynowania oraz lekkiej produkcji. Składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni blisko 200 000 mkw., z czego ok. 14 000 mkw. przeznaczone będzie na powierzchnie biurowe. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Park położony jest w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z trasą ekspresową S8, co sprawia że miejsce doskonale nadaje się do operacji logistycznych. Dodatkowo trasa S8 łączy się z autostradami A1 i A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield