Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

03 lutego 2021

Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

Spis treści

Panattoni wybuduje gigantyczne centrum logistyczne na Dolnym Śląsku - Wrocław Campus 39. Powierzchnia inwestycji wyniesie prawie 200 000 mkw.!

Deweloper zakupił 39-ha grunt pod Wrocławiem, na którym stanie nowy kompleks logistyczny o powierzchni prawie 200 000 mkw. Wrocław Campus 39 powstanie w pobliżu zakładów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie odpowiedzią na potrzeby firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Lokalizacja nowej inwestycji Panattoni jest doskonała ze względu na kooperacje z firmą LG Chem i Amazon. Daje ona możliwości rozwoju dla regionu Wrocławia i okolic. Nie tylko firmy współpracujące z koreańskim dostawcą i amerykańskim przedsiębiorstwem będą miały łatwiejszą komunikację, lecz również organizacje rozwijające swój biznes w sektorze e-commerce, które będą mogły rozwijać swój biznes, dzięki polepszającej się infrastrukturze drogowej. - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Wrocław Campus 39 to nowoczesne centrum logistyczne odpowiadające na potrzeby magazynowania oraz lekkiej produkcji. Składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni blisko 200 000 mkw., z czego ok. 14 000 mkw. przeznaczone będzie na powierzchnie biurowe. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Park położony jest w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z trasą ekspresową S8, co sprawia że miejsce doskonale nadaje się do operacji logistycznych. Dodatkowo trasa S8 łączy się z autostradami A1 i A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield