Nowy kompleks magazynowy na Dolnym Śląsku - Wroclaw Campus 39

04 lutego 2021

Panattoni wybuduje gigantyczne centrum logistyczne na Dolnym Śląsku - Wrocław Campus 39. Powierzchnia inwestycji wyniesie prawie 200 000 mkw.!

Deweloper zakupił 39-ha grunt pod Wrocławiem, na którym stanie nowy kompleks logistyczny o powierzchni prawie 200 000 mkw. Wrocław Campus 39 powstanie w pobliżu zakładów firmy Amazon oraz LG Chem Wrocław Energy i będzie odpowiedzią na potrzeby firm z sektora e-commerce oraz elektromobilności. Budowa rozpocznie się jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku.

Lokalizacja nowej inwestycji Panattoni jest doskonała ze względu na kooperacje z firmą LG Chem i Amazon. Daje ona możliwości rozwoju dla regionu Wrocławia i okolic. Nie tylko firmy współpracujące z koreańskim dostawcą i amerykańskim przedsiębiorstwem będą miały łatwiejszą komunikację, lecz również organizacje rozwijające swój biznes w sektorze e-commerce, które będą mogły rozwijać swój biznes, dzięki polepszającej się infrastrukturze drogowej. - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Wrocław Campus 39 to nowoczesne centrum logistyczne odpowiadające na potrzeby magazynowania oraz lekkiej produkcji. Składać się będzie z pięciu hal magazynowych o łącznej powierzchni blisko 200 000 mkw., z czego ok. 14 000 mkw. przeznaczone będzie na powierzchnie biurowe. Budynki zostały zaprojektowane zgodnie z wymaganiami certyfikacji w systemie BREEAM na poziomie "Very Good".

Park położony jest w pobliżu węzła łączącego autostradę A4 z trasą ekspresową S8, co sprawia że miejsce doskonale nadaje się do operacji logistycznych. Dodatkowo trasa S8 łączy się z autostradami A1 i A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa lokalizacja magazynowa - Panattoni Park Wrocław East

Panattoni wybuduje kolejny park w Dolnośląskiem. Panattoni Park Wrocław East liczyć będzie ok. 24 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.

15 lutego 2021
Rozpoczyna się budowa dwóch budynków w Hillwood Wrocław Wschód

Deweloper buduje kolejne hale w ramach Hillwood Wrocław Wschód II o łącznej powierzchni 38 000 mkw. Będą gotowe w drugim kwartale 2021 roku.

07 grudnia 2020
Selsey z magazynem w City Logistics Wrocław I

Selsey, firma z branży e-commerce, wynajęła 11 500 mkw. powierzchni magazynowej w nowej inwestycji Panattoni na Dolnym Sląsku - City Logistics Wrocław I.

02 listopada 2020
Cushman & Wakefield