Panattoni wybudował fabrykę dla Phoenix Contact E-Mobility

29 stycznia 2021

Panattoni wybudował fabrykę dla Phoenix Contact E-Mobility
Panattoni zakończył budowę obiektu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility w rekordowym czasie. Fabryka o powierzchni 15 000 mkw. znajduje się w Rzeszowie.

Obiekt dedykowany firmie Phoenix Contact E-Mobility powstał na terenie Parku Naukowo-Technologicznego Rzeszów-Dworzysko. Czas realizacji wyniósł raptem 5 miesięcy, a hala oddana została w grudniu. Jej powierzchnia wynosi 15 000 mkw., z czego 14 000 mkw. to przestrzeń produkcyjno-magazynowa, natomiast pozostały 1 000 mkw. przeznaczony został na biuro. Budynek został wybudowany zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good".

W związku z pandemią sparaliżowany został przede wszystkim etap przygotowania inwestycji. Taka budowa wymaga uzyskania szeregu różnych pozwoleń i decyzji, co jest długotrwałe nawet w normalnych warunkach. Tymczasem epidemia COVID-19 powodowała, że urzędy funkcjonowały w trybie „zamkniętego urzędu” a wielu ich pracowników przebywało na zwolnieniach lekarskich w związku z pandemią. Mimo to udało się – wielka w tym zasługa przede wszystkim Starostwa Powiatowego w Rzeszowie i jego poszczególnych wydziałów, w tym wydziału architektury jak i Przedstawicieli Kierownictwa Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, którzy od początku wspierali inwestycję oraz podchodzili do niej z ogromnym zrozumieniem i zaangażowaniem - komentuje Marek Foryński, BTS Managing Directorw Panattoni Europe.

Magazyny w Rzeszowie

Zakład rozpocznie produkcję w pierwszym kwartale 2021 roku. Wytwarzane i testowane w nim będą ultra-nowoczesne systemy ładowania pojazdów elektrycznych dla światowych odbiorców i operatorów infrastruktury elektro-mobilności. Zatrudnienie w fabryce znajdzie ponad 250 osób.

Obiekt położony jest przy drodze ekspresowej S19, będącej częścią trasy "Via Carpathia", łączącej Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Nieopodal znajduje się również wjazd na autostradę A4. Odległość do lotniska z fabryki można pokonać w 15 minut autem.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Logistic Park Rzeszów pierwszą inwestycją LCube pod Rzeszowem

LCube wynajął cały pierwszy etap przestrzeni magazynowo-produkcyjnej w swojej inwestycji w Podkarpackiem - Logistic Park Rzeszów.

10 grudnia 2021
BTS dla BorgWarner w Panattoni Park Rzeszów Airport II

Panattoni buduje liczący 11 300 mkw. obiekt BTS dla firmy BorgWarner. Oddanie magazynu planowane jest na luty 2022 roku.

23 sierpnia 2021
TEREZ Performance Polymers w 7R City Flex Rzeszów Airport

Do 7R City Flex Rzeszów Airport wprowadzi się nowy najemca. TEREZ Performance Polymers zajmie ponad 5 000 mkw. powierzchni magazynowej.

15 stycznia 2021
Cushman & Wakefield