ECE inwestuje w Dolnośląskiem
ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.
07 grudnia 2020
Deweloper rozpoczyna budowę dwóch hal w ramach swojej inwestycji w regionie Dolnego Śląska - Hillwood Wrocław Wschód. Łącza powierzchnia budynków wyniesie niecałe 38 000 mkw. Ich oddanie zaplanowane jest na drugi kwartał 2021 roku. Dotychczas wybudowane budynki zostały już w pełni skomercjalizowane.
Doskonała lokalizacja parku magazynowego Hillwood Wrocław Wschód przy węźle A4 pokazuje, że rynek Dolnego Śląska doskonale się rozwija. Zapotrzebowanie na kolejne obiekty magazynowo-produkcyjne ma wpływ na dynamiczny rozwój regionu - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Cushman & Wakefield.
Hillwood Wrocław Wschód to park logistyczny, który docelowo składać się będzie z siedmu obiektów magazynowych o łącznej powierzchni ponad 210 000 mkw. Inwestycja położona jest na 50-ha działce w Wojkowicach. Tuż obok znajduje się węzeł autostrady A4, co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Park oddalony jest 20 km od centrum Wrocławia i 25 km od lotniska w Starachowicach.
Nasza inwestycja pod Wrocławiem cieszy się dużym zainteresowaniem wśród najemców. To duży projekt realizowany etapami. Wszystkie hale w parku logistycznym dostosowane są również pod lekką produkcję. Ważnym argumentem dla firm lokalizujących w Hillwood Wrocław Wschód swoje zakłady jest doskonały dostęp do wykwalifikowanych pracowników oraz bliskość komunikacji publicznej. Przystanek autobusowy znajduje się zaledwie 100 metrów od inwestycji, a dojazd autobusem do Wrocławia trwa około 25 minut. Centrum posiada również bezpośredni wjazd na węzeł autostrady A4 – mówi Hubert Michalak, Prezes Zarządu Hillwood Polska.
ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.
Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.
VMA Polska sp. z o.o., przedsiębiorstwo dostarczające rozwiązania automatyzacji dla przemysłu, w ramach renegocjacji pozyskało magazyn i biuro o łącznej powierzchni prawie 3800 mkw. w obiekcie Wrocław-Bielany Logistic Centre.