Castorama kontynuuje najem w Prologis Park Stryków II

16 listopada 2020

Castorama kontynuuje najem w Prologis Park Stryków II

Spis treści

Castorama przedłużyła umowę najmu w Prologis Park Stryków II. Najemca zajmuje 50 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Castorama, sieć sklepów budowlanych, przedłużyła umowę najmu jednego ze swoich głównych magazynów w ramach Prologis Park Stryków II. Najemca zajmuje cały obiekt o powierzchni prawie 50 000 mkw. Na decyzję firmy duży wpływ miała lokalizacja centrum logistycznego przy skrzyżowaniu dwóch kluczowych autostrad - A1 i A2. Stąd przedsiębiorstwo obsługuje sklepy w całej Polsce.

Zawsze uważnie wysłuchujemy naszych klientów i staramy się im jak najlepiej doradzić. To ogromna satysfakcja gdy widzimy, że nasze codzienne wsparcie - czasem wykraczające daleko poza ściany magazynu – zostaje docenione przez klienta – zaznacza Kamila Pruk Capital Deployment & Leasing, Senior Manager.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Stryków II to inwestycja składająca się z jednej nowoczesnej hali magazynowej dedykowanej Castoramie. Magazyn położony jest w logistycznym centrum Polski - w Strykowie. Jest to miejsce z doskonałymi warunkami do obsługi logistycznej całego kraju. Z kolei bliskość Łodzi zapewnia łatwość w pozyskaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield