Castorama kontynuuje najem w Prologis Park Stryków II

16 listopada 2020

Castorama kontynuuje najem w Prologis Park Stryków II

Spis treści

Castorama przedłużyła umowę najmu w Prologis Park Stryków II. Najemca zajmuje 50 000 mkw. powierzchni magazynowej.

Castorama, sieć sklepów budowlanych, przedłużyła umowę najmu jednego ze swoich głównych magazynów w ramach Prologis Park Stryków II. Najemca zajmuje cały obiekt o powierzchni prawie 50 000 mkw. Na decyzję firmy duży wpływ miała lokalizacja centrum logistycznego przy skrzyżowaniu dwóch kluczowych autostrad - A1 i A2. Stąd przedsiębiorstwo obsługuje sklepy w całej Polsce.

Zawsze uważnie wysłuchujemy naszych klientów i staramy się im jak najlepiej doradzić. To ogromna satysfakcja gdy widzimy, że nasze codzienne wsparcie - czasem wykraczające daleko poza ściany magazynu – zostaje docenione przez klienta – zaznacza Kamila Pruk Capital Deployment & Leasing, Senior Manager.

Magazyny w Polsce Centralnej

Prologis Park Stryków II to inwestycja składająca się z jednej nowoczesnej hali magazynowej dedykowanej Castoramie. Magazyn położony jest w logistycznym centrum Polski - w Strykowie. Jest to miejsce z doskonałymi warunkami do obsługi logistycznej całego kraju. Z kolei bliskość Łodzi zapewnia łatwość w pozyskaniu wykwalifikowanej kadry pracowniczej. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield