Nowa inwestycja w Polsce Centralnej - Panattoni Park Łódź West

21 września 2020

Nowa inwestycja w Polsce Centralnej - Panattoni Park Łódź West

Spis treści

Ponad 60 000 mkw. nowej powierzchni powstanie w ramach Panattoni Park Łódź West. Centrum logistyczne zlokalizowane będzie w Konstatynowie Łódzkim.

Panattoni Europe zapowiada rozpoczęcie budowy swojej nowej inwestycji w Konstantynowie Łódzkim - Panattoni Park Łódź West. Zakończenie pierwszej fazy budowy, czyli 23 700 mkw., planowane jest na przełom III i IV kwartału 2021 roku.

Deweloper podpisał już umowę z pierwszym najemcą, który w parku otworzy swój magazyn centralny na Polsce artykułów szkolnych i przedszkolnych. Firma zajmie 11 200 mkw., z czego 10 300 mkw. to przestrzeń magazynowa, natomiast 886 mkw. to powierzchnia biurowa.

Stawiając od początku działalności na regularny rozwój naszego łódzkiego portfolio, jesteśmy świadomi strategicznego położenia regionu dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej - komentuje Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

Panattoni Park Łódź West to inwestycja parku logistycznego, na który składać się będzie jedna nowoczesna hala magazynowa. Docelowa powierzchnia parku wyniesie 60 000 mkw. W pierwszej fazie powstanie 23 700 mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Nieopodal znajduje się budowana Zachodnia Obwodnica Łodzi, łącząca trasę ekspresową S8 z autostradą A2, co sprzyja dystrybucji i logistyce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield