Nowa inwestycja w Polsce Centralnej - Panattoni Park Łódź West

22 września 2020

Ponad 60 000 mkw. nowej powierzchni powstanie w ramach Panattoni Park Łódź West. Centrum logistyczne zlokalizowane będzie w Konstatynowie Łódzkim.

Panattoni Europe zapowiada rozpoczęcie budowy swojej nowej inwestycji w Konstantynowie Łódzkim - Panattoni Park Łódź West. Zakończenie pierwszej fazy budowy, czyli 23 700 mkw., planowane jest na przełom III i IV kwartału 2021 roku.

Deweloper podpisał już umowę z pierwszym najemcą, który w parku otworzy swój magazyn centralny na Polsce artykułów szkolnych i przedszkolnych. Firma zajmie 11 200 mkw., z czego 10 300 mkw. to przestrzeń magazynowa, natomiast 886 mkw. to powierzchnia biurowa.

Stawiając od początku działalności na regularny rozwój naszego łódzkiego portfolio, jesteśmy świadomi strategicznego położenia regionu dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej - komentuje Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

Panattoni Park Łódź West to inwestycja parku logistycznego, na który składać się będzie jedna nowoczesna hala magazynowa. Docelowa powierzchnia parku wyniesie 60 000 mkw. W pierwszej fazie powstanie 23 700 mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Nieopodal znajduje się budowana Zachodnia Obwodnica Łodzi, łącząca trasę ekspresową S8 z autostradą A2, co sprzyja dystrybucji i logistyce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BekaertDeslee przedłuża umowę w SEGRO Business Park Łódź

BekaertDeslee zdecydowało się przedłużyć umowę najmu w SEGRO Business Park Łódź. Najemca zajmuje 3 300 mkw. w ramach parku od 5 lat.

13 października 2020
Firma Centor przedłuża umowę w Strykowie

W SEGRO Logistics Park Stryków na dłużej zostanie australijskie przedsiębiorstwo Centor. Firma wynajmuje 3 400 mkw. powierzchni produkcyjnej.

01 września 2020
Nowy terminal multimodalny w Łodzi już w 2022 roku

W łódzkim Teofilowie powstanie terminal multimodalny, który będzie służył głównie do przeładunku polskiej żywności. Uruchomiony zostanie pod koniec 2022 r.

25 sierpnia 2020
Cushman & Wakefield