Nowa inwestycja w Polsce Centralnej - Panattoni Park Łódź West

22 września 2020

Nowa inwestycja w Polsce Centralnej - Panattoni Park Łódź West
Ponad 60 000 mkw. nowej powierzchni powstanie w ramach Panattoni Park Łódź West. Centrum logistyczne zlokalizowane będzie w Konstatynowie Łódzkim.

Panattoni Europe zapowiada rozpoczęcie budowy swojej nowej inwestycji w Konstantynowie Łódzkim - Panattoni Park Łódź West. Zakończenie pierwszej fazy budowy, czyli 23 700 mkw., planowane jest na przełom III i IV kwartału 2021 roku.

Deweloper podpisał już umowę z pierwszym najemcą, który w parku otworzy swój magazyn centralny na Polsce artykułów szkolnych i przedszkolnych. Firma zajmie 11 200 mkw., z czego 10 300 mkw. to przestrzeń magazynowa, natomiast 886 mkw. to powierzchnia biurowa.

Stawiając od początku działalności na regularny rozwój naszego łódzkiego portfolio, jesteśmy świadomi strategicznego położenia regionu dla dystrybucji krajowej i międzynarodowej - komentuje Kamil Kwiatkowski, Senior Leasing Manager z Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

Panattoni Park Łódź West to inwestycja parku logistycznego, na który składać się będzie jedna nowoczesna hala magazynowa. Docelowa powierzchnia parku wyniesie 60 000 mkw. W pierwszej fazie powstanie 23 700 mkw. Budynek został zaprojektowany zgodnie ze specyfikacją certyfikacji BREEAM na poziomie "Very Good". Nieopodal znajduje się budowana Zachodnia Obwodnica Łodzi, łącząca trasę ekspresową S8 z autostradą A2, co sprzyja dystrybucji i logistyce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield