Budowlany e-commerce: Castorama wprowadza własne automaty paczkowe

21 sierpnia 2020

Castorama wprowadziła nową opcję dostawy swoich produktów - CastoMaty. Pierwszy z nich został postawiony w Warszawie przy ul. Popularnej.

Popularność automatów paczkowych w Polsce stale rośnie. Konsumenci coraz częściej wybierają taką opcję dostawy ze względu na jej prostotę i bezosobową obsługę. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy sprzedaż internetowa wzrasta, automaty paczkowe są dobrą alternatywą dla usług kurierskich.

Takie rozwiązanie zostało zapoczątkowane przez InPost, który na rynek wprowadził Paczkomaty. Obecnie jest ich w Polsce ponad 7 000 sztuk - więcej na ich temat dowiesz się tutaj. Formę automatów paczkowych stosuje też Poczta Polska. DHL posiada DHL Lockery, a w Biedronce i w Carrefour znajdziemy Sqipboxy.

Teraz również taką opcję wprowadziła Castorama. Zamawiając przez stronę internetową, konsumenci mogą wybrać dostawę do Castomatów. Dzięki temu rozwiązaniu produkty są gotowe do odbioru w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia. Pierwszy Castomat umieszczony został w Warszawie przy ul. Popularnej. Castomat jest odpowiedzią na zwiększoną sprzedaż w kanale internetowym oraz rosnącą popularność usługi "zamówi i odbierz". Można z niego odebrać produkty zarówno mniejsze, jak i wielkogabarytowe. Skompletowane zamówienia wydawane są od razu na wózkach, a odbiera się je w kilka sekund wykorzystując otrzymany wcześniej kod PIN.

Fot. materiały prasowe Castorama

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

TheBalm z centrum logistycznym w Ideal Idea City Park

W Ideal Idea City Park swoje centrum logistyczne otworzy firma kosmetyczna theBalm. Budynek dla najemcy jest już w ostatniej fazie wykończeniowej.

16 września 2020
Nowy park miejski w stolicy - City Logistics Warsaw V

Panattoni wybuduje City Logistics Warsaw V w warszawskim Rembertowie. Deweloper dostarczy 11 000 mkw. powierzchni magazynowej.

03 września 2020
Panattoni rusza z budową City Logistics Warsaw Airport II

Już w sierpniu rozpocznie się budowa kolejnego parku magazynowego Panattoni Europe. Powierzchnia City Logistics Warsaw Airport II wyniesie 9 000 mkw.

11 sierpnia 2020
Cushman & Wakefield