Budowlany e-commerce: Castorama wprowadza własne automaty paczkowe

20 sierpnia 2020

Budowlany e-commerce: Castorama wprowadza własne automaty paczkowe

Spis treści

Castorama wprowadziła nową opcję dostawy swoich produktów - CastoMaty. Pierwszy z nich został postawiony w Warszawie przy ul. Popularnej.

Popularność automatów paczkowych w Polsce stale rośnie. Konsumenci coraz częściej wybierają taką opcję dostawy ze względu na jej prostotę i bezosobową obsługę. Szczególnie w dobie pandemii, kiedy sprzedaż internetowa wzrasta, automaty paczkowe są dobrą alternatywą dla usług kurierskich.

Takie rozwiązanie zostało zapoczątkowane przez InPost, który na rynek wprowadził Paczkomaty. Obecnie jest ich w Polsce ponad 7 000 sztuk - więcej na ich temat dowiesz się tutaj. Formę automatów paczkowych stosuje też Poczta Polska. DHL posiada DHL Lockery, a w Biedronce i w Carrefour znajdziemy Sqipboxy.

Teraz również taką opcję wprowadziła Castorama. Zamawiając przez stronę internetową, konsumenci mogą wybrać dostawę do Castomatów. Dzięki temu rozwiązaniu produkty są gotowe do odbioru w ciągu dwóch godzin od złożenia zamówienia. Pierwszy Castomat umieszczony został w Warszawie przy ul. Popularnej. Castomat jest odpowiedzią na zwiększoną sprzedaż w kanale internetowym oraz rosnącą popularność usługi "zamówi i odbierz". Można z niego odebrać produkty zarówno mniejsze, jak i wielkogabarytowe. Skompletowane zamówienia wydawane są od razu na wózkach, a odbiera się je w kilka sekund wykorzystując otrzymany wcześniej kod PIN.

Fot. materiały prasowe Castorama

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Coci E-Motion zwiększa swoje możliwości produkcyjne w Warszawie

Coci E-Motion - polski producent rowerów elektrycznych - w City Logistics Warsaw IV

12 czerwca 2023
Nowy najemca w parku Prologis Park Warsaw Żerań

W nowo wybudowanym budynku parku Prologis na Żeraniu pojawił się nowy najemca. Shim-Pol wynajął ponad 1 000 mkw. powierzchni magazynowej.

28 kwietnia 2022
Worldtech Logistics Poland z nowym magazynem w rejonie Warszawy

Firma Worldtech Logistics Poland sp. z o.o. wynajęła magazyn oraz biuro o powierzchniach równych 2900 mkw., oraz 150 mkw. Przestrzenie wynajęte zostały w budynku należącym do obiektu wchodzącego w skład Centrum logistycznego Panattoni Park Warszawa-Konotopa III. Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefild była odpowiedzialna za przeprowadzenie transakcji.

21 lutego 2022
Cushman & Wakefield