Poczta Polska inwestuje w automaty paczkowe. Staną również w sklepach Społem

20 maja 2019

Poczta Polska inwestuje w automaty paczkowe. Staną również w sklepach Społem

Spis treści

Ponad 1000 automatów paczkomatowych Poczty Polskiej stanie w sieci sklepów Społem - informuje "Rzeczpospolita". Pierwsze 150 placówek otrzyma je już w 2020 roku.

Poczta Polska od jakiegoś czasu informuje o swoich planach dywersyfikacji kanałów dostawy paczek. Na początku roku media obiegła informacja o współpracy z Orlenem i siecią sklepów Biedronka, w których w czwartym kwartalne br. ma znaleźć się pierwsze 200 urządzeń. Jak ustaliła "Rzeczpospolita", dodatkowe automaty paczkowe do odbioru i nadawania przesyłek powstaną w placówkach PSS Społem. Pilotażowy etap projektu zakłada montaż 150 automatów w drugiej połowie 2019 roku.

Inwestycja możliwa jest dzięki umowie pomiędzy Pocztą Polską a SwipBox - duńską spółką odpowiedzialną za dostarczenie urządzeń.

Polacy pokochali automaty paczkomatowe!

Dynamicznie rosnąca popularność e-commerce wpływa na powstawanie nowych automatów paczkowych. Jak prognozują eksperci Cushman & Wakefield, do końca 2021 roku obrót polskiego rynku e-commerce przekroczy barierę 80 mld złotych (obecnie 50 mld zł). W perspektywie rocznej oznacza to dwucyfrową dynamikę rozwoju. Dowiedz się więcej na ten temat z artykułu: "Polacy pokochali paczkomaty. Z rosnącą popularnością e-commerce wzrasta ich liczba".

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Cushman & Wakefield