Amazon rośnie w Polsce Centralnej i powiększa swój magazyn w Łodzi

28 lipca 2020

Amazon zdecydował się powiększyć powstające centrum logistyczne w Łodzi o następne 33 000 mkw. Łącznie inwestycja liczyć będzie 73 000 mkw.

Obecnie budowane centrum logistyczne dla firmy Amazon ma powierzchnię 40 000 mkw., a jego otwarcie planowane jest na sierpień 2020 roku. Przedsiębiorstwo już postanowiło powiększyć swoją inwestycję i podjęło decyzję o rozbudowie obiektu o następne 33 000 mkw. Stworzy to dodatkowe 500 miejsc pracy, oprócz tych które zostały wcześniej zapowiedziane. Łódzki magazyn jest dziewiątym obiektem firmy Amazon w Polsce.

Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. W Amazon jesteśmy dumni, że możemy kontynuować swój rozwój i inwestycje, tworząc jednocześnie więcej stałych miejsc pracy w Polsce – komentuje Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Magazyny w Łodzi

Magazyn w Łodzi jest trzecią fazą inwestycji Amazona w województwie łódzkim. Firma ma również centrum logistyczne w Pawlikowicach, które uruchomione zostało jesienią 2019 roku. Firma zatrudniła w tym obiekcie już 700 osób. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield