Amazon rośnie w Polsce Centralnej i powiększa swój magazyn w Łodzi

28 lipca 2020

Amazon zdecydował się powiększyć powstające centrum logistyczne w Łodzi o następne 33 000 mkw. Łącznie inwestycja liczyć będzie 73 000 mkw.

Obecnie budowane centrum logistyczne dla firmy Amazon ma powierzchnię 40 000 mkw., a jego otwarcie planowane jest na sierpień 2020 roku. Przedsiębiorstwo już postanowiło powiększyć swoją inwestycję i podjęło decyzję o rozbudowie obiektu o następne 33 000 mkw. Stworzy to dodatkowe 500 miejsc pracy, oprócz tych które zostały wcześniej zapowiedziane. Łódzki magazyn jest dziewiątym obiektem firmy Amazon w Polsce.

Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. W Amazon jesteśmy dumni, że możemy kontynuować swój rozwój i inwestycje, tworząc jednocześnie więcej stałych miejsc pracy w Polsce – komentuje Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Magazyny w Łodzi

Magazyn w Łodzi jest trzecią fazą inwestycji Amazona w województwie łódzkim. Firma ma również centrum logistyczne w Pawlikowicach, które uruchomione zostało jesienią 2019 roku. Firma zatrudniła w tym obiekcie już 700 osób. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Media Expert najemcą w Panattoni Business Center Łódź III

Terg, właściciel sieci elektromarketów Media Expert, został nowym najemcą łódzkiego parku logistycznego Panattoni Business Center Łódź III. Zajął 12 000 mkw.

03 sierpnia 2020
Zakład produkcyjny Medezin w 7R Park Łódź West gotowy!

W 7R Park Łódź West I uruchomiono zakład produkcyjny firmy farmaceutycznej Medezin. Najemca zajął 4 150 mkw. powierzchni wybudowanej w formule BTS.

22 lipca 2020
Prologis Park Łódź w pełni wynajęty

Prologis zakończył komercjalizację pierwszego budynku magazynowego w ramach Prologis Park Łódź. Ostatnim najemcą - UN1F1ED2 Global Packaging Group.

19 czerwca 2020
Cushman & Wakefield