Amazon rośnie w Polsce Centralnej i powiększa swój magazyn w Łodzi

28 lipca 2020

Amazon rośnie w Polsce Centralnej i powiększa swój magazyn w Łodzi
Amazon zdecydował się powiększyć powstające centrum logistyczne w Łodzi o następne 33 000 mkw. Łącznie inwestycja liczyć będzie 73 000 mkw.

Obecnie budowane centrum logistyczne dla firmy Amazon ma powierzchnię 40 000 mkw., a jego otwarcie planowane jest na sierpień 2020 roku. Przedsiębiorstwo już postanowiło powiększyć swoją inwestycję i podjęło decyzję o rozbudowie obiektu o następne 33 000 mkw. Stworzy to dodatkowe 500 miejsc pracy, oprócz tych które zostały wcześniej zapowiedziane. Łódzki magazyn jest dziewiątym obiektem firmy Amazon w Polsce.

Dotychczasowe doświadczenia z wysoko wykwalifikowanymi i zmotywowanymi pracownikami w regionie łódzkim, jak również owocna współpraca z lokalnymi władzami i biznesem, utwierdzają nas w przekonaniu, że rozszerzenie naszej obecności w Łodzi było dobrym wyborem. W Amazon jesteśmy dumni, że możemy kontynuować swój rozwój i inwestycje, tworząc jednocześnie więcej stałych miejsc pracy w Polsce – komentuje Marian Sepesi, dyrektor regionalny ds. operacji Amazon.

Magazyny w Łodzi

Magazyn w Łodzi jest trzecią fazą inwestycji Amazona w województwie łódzkim. Firma ma również centrum logistyczne w Pawlikowicach, które uruchomione zostało jesienią 2019 roku. Firma zatrudniła w tym obiekcie już 700 osób. 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield