Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

16 lipca 2020

Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

Spis treści

Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

W Kołbaskowie pod Szczecinem powstał magazyn dedykowany grupie Kion, dostawcy rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej, w której skład wchodzą takie marki jak Linde, Still czy Dematic. Inwestycję zrealizowało Panattoni, a powierzchnia hali wynosi ponad 44 000 mkw. W obiekcie zatrudnienie znajdzie 150 osób, a pełna produkcja rozpocznie się w 2021 roku. 

Dzięki znakomitej współpracy zarówno Grupą KION, jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju - komentuje Michał Samborski, Head of Development z Panattoni.

Magazyny w Szczecinie

BTS dla Kion powstał w 10 miesięcy. W ramach inwestycji o powierzchni ponad 44 000 mkw., oprócz częsci produkcyjnej, powstało również centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Magazyn został wybudowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie "Very Good".

Obiekt położony jest w Kołbaskowie, nieopodal trasy A6 oraz 2 km od granicy niemieckiej. To znacznie ułatwia transport do Berlina, trasę można pokonać samochodem w niecałe 2 godziny. Około 40 minut drogi dzieli inwestycję od portu lotniczego w Szczecinie, natomiast drugie tyle trzeba pokonać, aby dostać się do portu morskiego Szczecin-Świnoujście. W niedużej odległości przebiega również trasa ekspresowa S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield