Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

16 lipca 2020

Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

Spis treści

Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

W Kołbaskowie pod Szczecinem powstał magazyn dedykowany grupie Kion, dostawcy rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej, w której skład wchodzą takie marki jak Linde, Still czy Dematic. Inwestycję zrealizowało Panattoni, a powierzchnia hali wynosi ponad 44 000 mkw. W obiekcie zatrudnienie znajdzie 150 osób, a pełna produkcja rozpocznie się w 2021 roku. 

Dzięki znakomitej współpracy zarówno Grupą KION, jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju - komentuje Michał Samborski, Head of Development z Panattoni.

Magazyny w Szczecinie

BTS dla Kion powstał w 10 miesięcy. W ramach inwestycji o powierzchni ponad 44 000 mkw., oprócz częsci produkcyjnej, powstało również centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Magazyn został wybudowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie "Very Good".

Obiekt położony jest w Kołbaskowie, nieopodal trasy A6 oraz 2 km od granicy niemieckiej. To znacznie ułatwia transport do Berlina, trasę można pokonać samochodem w niecałe 2 godziny. Około 40 minut drogi dzieli inwestycję od portu lotniczego w Szczecinie, natomiast drugie tyle trzeba pokonać, aby dostać się do portu morskiego Szczecin-Świnoujście. W niedużej odległości przebiega również trasa ekspresowa S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Czy zachodniopomorskie może konkurować z rynkami „Wielkiej Piątki” – nowy raport regionalny "Na fali biznesu w Zachodniopomorskim"

Ostatnie lata to okres dynamicznego rozwoju kluczowych inwestycji infrastrukturalnych na terenie Pomorza Zachodniego, które znacząco poprawiły dostępność komunikacyjną regionu i jego potencjał inwestycyjny. Na fali tych zmian rozwijał się też lokalny rynek projektów magazynowych, którego zasoby od 2016 roku wzrosły aż sześciokrotnie. Przed zachodniopomorskim stoi teraz szansa na przyciągnięcie kolejnych inwestycji, tym bardziej, że zabezpieczone przez deweloperów grunty pozwolą na budowę aż 900 000 mkw. powierzchni magazynowo-logistycznej – wynika z raportu „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”.

01 czerwca 2023
Cushman & Wakefield