Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion

17 lipca 2020

Pod Szczecinem powstał magazyn BTS dla Kion
Panattoni zakończył budowę obiektu typu BTS dla grupy KION. Magazyn o powierzchni 44 000 mkw. zlokalizowany jest w Kołbaskowie pod Szczecinem.

W Kołbaskowie pod Szczecinem powstał magazyn dedykowany grupie Kion, dostawcy rozwiązań intralogistycznych i technologii magazynowej, w której skład wchodzą takie marki jak Linde, Still czy Dematic. Inwestycję zrealizowało Panattoni, a powierzchnia hali wynosi ponad 44 000 mkw. W obiekcie zatrudnienie znajdzie 150 osób, a pełna produkcja rozpocznie się w 2021 roku. 

Dzięki znakomitej współpracy zarówno Grupą KION, jak i gminą Kołbaskowo oraz starostwem powiatowym w Policach, powstał obiekt niezwykle nowoczesny oraz zrealizowany w zgodzie z najlepszymi standardami zrównoważonego rozwoju - komentuje Michał Samborski, Head of Development z Panattoni.

Magazyny w Szczecinie

BTS dla Kion powstał w 10 miesięcy. W ramach inwestycji o powierzchni ponad 44 000 mkw., oprócz częsci produkcyjnej, powstało również centrum badawczo-rozwojowe oraz centrum administracyjne. Magazyn został wybudowany zgodnie z wymogami certyfikatu ekologicznego BREEAM na poziomie "Very Good".

Obiekt położony jest w Kołbaskowie, nieopodal trasy A6 oraz 2 km od granicy niemieckiej. To znacznie ułatwia transport do Berlina, trasę można pokonać samochodem w niecałe 2 godziny. Około 40 minut drogi dzieli inwestycję od portu lotniczego w Szczecinie, natomiast drugie tyle trzeba pokonać, aby dostać się do portu morskiego Szczecin-Świnoujście. W niedużej odległości przebiega również trasa ekspresowa S3.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

04 sierpnia 2021
DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

01 lipca 2021
Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
Cushman & Wakefield