Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

22 czerwca 2020

Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin
PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Nowa inwestycja w terminal w Małaszewiczach warta jest 30,6 mln zł. Jej realizacja ruszy w 2020 roku i zakończy się rok później.  

Celem projektu jest usprawnienie procesu obsługi pociągów intermodalnych oraz podniesienie zdolności przeładunkowych terminalu, co zaskutkuje podniesieniem konkurencyjności Małaszewicz jako istotnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. 

Alibaba, z 23-procentowym udziałem w rynku, znajduje się na 3. miejscu wśród ulubionych platform zakupowych w Polsce i skutecznie goni piastujące drugie miejsce, Zalando. Do lidera, czyli Allegro, gdzie zakupy robiło 9 na 10 Polaków brakuje mu jeszcze dużo, ale plany inwestycyjne w Małaszewiczach mogą skutecznie pomóc w walce o rynek. Co więcej, na kolejowej mapie Europy to właśnie terminal w Małaszewiczach ma szansę odpowiednikiem portu w Hamburgu (dla przewozów morskich) czy Frankfurtu (dla ruchu lotniczego). - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Terminal w Małaszewiczach a Nowy Jedwabny Szlak

Małaszewicze na mapie Nowego Jedwabnego Szlaku

Małaszewicze to nie tylko największy terminal intermodalny PKP Cargo, lecz również "brama dla Chin", prowadząca do Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej z artykułu "Logistyka intermodalna - co to jest?" >>

Przez położoną w województwie lubelskim lokalizację przechodzi nawiększa liczba ładunków wysyłanych po szynach z Azji do UE oraz na odwrót.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin - miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Zielony terminal przeładunkowy dla DB Schenker

Wraz z początkiem 2021 r. Panattoni dostarczył DB Schenker terminal przeładunkowy w Świdniku. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM z oceną "Very Good".

11 kwietnia 2021
RTV EURO AGD z nowym magazynem w 7R Park Lublin

Euro-net, właściciel sieci handlowej RTV EURO AGD, wynajął powierzchnię w 7R Park Lublin. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

01 marca 2021
Cushman & Wakefield