Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

22 czerwca 2020

PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Nowa inwestycja w terminal w Małaszewiczach warta jest 30,6 mln zł. Jej realizacja ruszy w 2020 roku i zakończy się rok później.  

Celem projektu jest usprawnienie procesu obsługi pociągów intermodalnych oraz podniesienie zdolności przeładunkowych terminalu, co zaskutkuje podniesieniem konkurencyjności Małaszewicz jako istotnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. 

Alibaba, z 23-procentowym udziałem w rynku, znajduje się na 3. miejscu wśród ulubionych platform zakupowych w Polsce i skutecznie goni piastujące drugie miejsce, Zalando. Do lidera, czyli Allegro, gdzie zakupy robiło 9 na 10 Polaków brakuje mu jeszcze dużo, ale plany inwestycyjne w Małaszewiczach mogą skutecznie pomóc w walce o rynek. Co więcej, na kolejowej mapie Europy to właśnie terminal w Małaszewiczach ma szansę odpowiednikiem portu w Hamburgu (dla przewozów morskich) czy Frankfurtu (dla ruchu lotniczego). - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Terminal w Małaszewiczach a Nowy Jedwabny Szlak

Małaszewicze na mapie Nowego Jedwabnego Szlaku

Małaszewicze to nie tylko największy terminal intermodalny PKP Cargo, lecz również "brama dla Chin", prowadząca do Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej z artykułu "Logistyka intermodalna - co to jest?" >>

Przez położoną w województwie lubelskim lokalizację przechodzi nawiększa liczba ładunków wysyłanych po szynach z Azji do UE oraz na odwrót.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni wybuduje sortownię dla Inpost w Lublinie

Inpost uruchomi liczącą 8 100 mkw. sortownię w Panattoni Park Lublin III. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

04 marca 2020
Rozpoczęła się budowa Panattoni Park Lublin III

Panattoni Europe ponownie inwestuje w Lublinie. Powierzchnia Panattoni Park Lublin III, którego budowa rozpoczęła się w październiku, docelowo wyniesie 53 110 mkw.

13 listopada 2019
Panattoni Park Lublin II już z pierwszym najemcą

Firma Varroc Lighting Systems wynajęła ponad 25 270 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej w drugim projekcie dewelopera w Lublinie na wschodzie Polski.

19 lipca 2019
Cushman & Wakefield