Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

21 czerwca 2020

Nowy Jedwabny Szlak z większym terminalem na transport z Chin

Spis treści

PKP Cargo rozbudowuje terminal w Małaszewiczach. Projekt zwiększy możliwości przeładunkowe tego ważnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku.

Nowa inwestycja w terminal w Małaszewiczach warta jest 30,6 mln zł. Jej realizacja ruszy w 2020 roku i zakończy się rok później.  

Celem projektu jest usprawnienie procesu obsługi pociągów intermodalnych oraz podniesienie zdolności przeładunkowych terminalu, co zaskutkuje podniesieniem konkurencyjności Małaszewicz jako istotnego punktu na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku. 

Alibaba, z 23-procentowym udziałem w rynku, znajduje się na 3. miejscu wśród ulubionych platform zakupowych w Polsce i skutecznie goni piastujące drugie miejsce, Zalando. Do lidera, czyli Allegro, gdzie zakupy robiło 9 na 10 Polaków brakuje mu jeszcze dużo, ale plany inwestycyjne w Małaszewiczach mogą skutecznie pomóc w walce o rynek. Co więcej, na kolejowej mapie Europy to właśnie terminal w Małaszewiczach ma szansę odpowiednikiem portu w Hamburgu (dla przewozów morskich) czy Frankfurtu (dla ruchu lotniczego). - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w Cushman & Wakefield.

Terminal w Małaszewiczach a Nowy Jedwabny Szlak

Małaszewicze na mapie Nowego Jedwabnego Szlaku

Małaszewicze to nie tylko największy terminal intermodalny PKP Cargo, lecz również "brama dla Chin", prowadząca do Unii Europejskiej.

Dowiedz się więcej z artykułu "Logistyka intermodalna - co to jest?" >>

Przez położoną w województwie lubelskim lokalizację przechodzi nawiększa liczba ładunków wysyłanych po szynach z Azji do UE oraz na odwrót.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Czy warto inwestować w Lublinie? Uwarunkowania inwestycyjne Lublina

Lublin – największy ośrodek kulturowy, akademicki i biznesowy po wschodniej stronie Wisły, z obszarem metropolitalnym liczącym blisko 650 000 mieszkańców. Dobrze wykształcona kadra, konkurencyjne koszty pracy i najmu powierzchni oraz dostęp do dobrej jakości dróg ekspresowych to tylko niektóre atuty wpływające na atrakcyjność inwestycyjną miasta.

28 czerwca 2023
KOSTAL inwestuje w Polsce

KOSTAL Automobil Elektrik, niemiecka firma specjalizująca się w dostarczaniu rozwiązań dla sektora motoryzacyjnego, podpisała umowę na ponad 17 000 mkw. powierzchni produkcyjnej w Panattoni Park Lublin IV.

21 czerwca 2023
Inwestycyjne położenie Lublina - czy inwestować w Lublinie?

Lublin — miasto powszechnie kojarzone ze skokowym postępem zarówno pod względem gospodarczym jak i społecznym, który pozwolił mu dołączyć do stawki najatrakcyjniejszych do życia i prowadzenia biznesu polskich miast.

02 lutego 2022
Cushman & Wakefield