W Rzeszowie powstaje obiekt BTS dla Phoenix Contact E-Mobility

15 czerwca 2020

Panattoni buduje magazyn dostosowany dla Phoenix Contact E-Mobility. Budynek o powierzchni 15 000 mkw. oddany zostanie na przełomie 2020 i 2021 roku.

Deweloper rozpoczyna budowę obiektu typu BTS dla Phoenix Contact E-Mobility, światowego lidera innowacyjności w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki. Inwestycja zlokalizowana będzie w obrębie Parku Technologicznego Rzeszów-Dworzysko, a jej powierzchnia wyniesie 14 996 mkw., z czego 13 980 mkw. to część przemysłowo-magazynowa, a pozostałe 986 mkw. - biurowa. Oddanie hali planowane jest na przełom 2020 i 2021 roku.

Budynek został zaprojektowany zgodnie z wymogami certyfikacji BREEAM na poziomie GOOD i zostanie dostosowany do pracy 330 osób.

Dysponując szerokim portfolio lokalizacji, docieramy zarówno do firm chcących być bliżej pracownika, jak i klienta. Obecna współpraca pokazuje, że nasze obiekty gwarantują także łatwy dostęp do regionalnych ośrodków badawczych i naukowych oraz jednocześnie do wykwalifikowanej kadry pracowniczej - komentuje Marek Foryński, Managing Director BTS Group z Panattoni.

Magazyny w Rzeszowie

Nieopodal obiektu planowana jest stacja Szybkiej Kolei Miejskiej, co zapewni łatwy dostęp dla kadry pracowniczej z miasta. Lotnisko znajduje się raptem 15 km od inwestycji, co sprzyja komunikacji międzynarodowej. Budynek położony będzie przy drodze ekspresowej S19, która jest częścią trasy Via Carpatia. W niedużej odległości znajduje się również autostrada A4.

Dowiedz się więcej o trasie Via Carpatia >>

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R kupuje działkę na Podkarpaciu od Gardner Aerospace

7R, deweloper powierzchni przemysłowo-magazynowych, sfinalizował zakup działki inwestycyjnej w Trzebownisku koło Rzeszowa od Gardner Aerospace. Nieruchomość o powierzchni 26 445 mkw. należy do Specjalnej Strefy Ekonomicznej - Europark Mielec. W transakcji pośredniczyła międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield.

01 lipca 2020
Euro-net wynajmuje powierzchnię w 7R City Flex Rzeszów Airport I

Euro-net wynajął ok. 1 600 mkw. w Rzeszowie. Firma ulokowała się w 7R City Flex Rzeszów Airport I. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

14 maja 2020
Northern Aerospace w SSE Euro-Park Mielec!

Międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield odpowiadała za przygotowanie dokumentacji przetargowej wymaganej przy zakupie gruntu oraz uzyskaniu pozwolenia na działalność na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC w Podstrefie Trzebownisko dla firmy Northern Aerospace Sp. z o.o. Klient w ramach podpisanej umowy będzie prowadził działalność produkcyjną podzespołów lotniczych i stworzy co najmniej 55 miejsc pracy. Planowane nakłady inwestycyjne wyniosą ponad 43 mln zł, a termin zakończenia inwestycji przewidziano nie później niż w III kw. 2021 r.

20 listopada 2017
Cushman & Wakefield