DSV Road z powierzchnią w City Logistics Łódź II

27 kwietnia 2020

DSV Road z powierzchnią w City Logistics Łódź II

Spis treści

Ponad 7300 mkw. wynajął DSV Road w Polsce Centralnej. Jako nową lokalizację postawiono na City Logistics Łódź II.

Panattoni podpisał umowę najmu z operatorem logistycznym w Polsce Centralnej. DSV Road zajmie 7 300 mkw. w ramach City Logistics Łódź II, z czego 6 200 mkw. to powierzchnia magazynowa, a ok. 1 100 mkw. biurowa. Budynek zaprojektowany został według kryteriów certyfikacji BREEAM. Oddany zostanie w czerwcu 2020 roku. 

Przygotowanie specjalistycznej powierzchni w krótkim czasie umożliwia nam doskonała znajomość działalności i specyfiki środowiska biznesowego naszego klienta. Przygotowaliśmy dla niego już kilkanaście projektów, dostarczając łącznie ok 150 000 mkw. powierzchni w Polsce oraz 23 000 mkw. w czeskim Panattoni Park Prague-Airport II - komentuje Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni.

Magazyny w Polsce Centralnej

City Logistics Łódź II to centrum logistyczne, którego powierzchnia docelowo wyniesie ok. 38 000 mkw. Inwestycja położona jest w łódzkiej dzielnicy Widzew, około 12,5 km od centrum miasta. Park zlokalizowany jest 5 km od węzła autostrady A1, która 20 km dalej łączy się z autostradą A2.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja Panattoni z finansowaniem od PKO BP

Panattoni uzyskało finansowanie w wysokości 23,3 mln euro od PKO Banku Polskiego na realizację Panattoni Park Zgierz. Nowa inwestycja w Polsce Centralnej docelowo obejmie blisko 160 000 mkw powierzchni.

18 czerwca 2024
Panattoni rusza z budową nowego parku w Polsce Centralnej

Panattoni rozpoczęło spekulacyjnie budowę nowego obiektu w województwie łódzkim. Projekt powstający w Zgierzu będzie miał docelową powierzchnię blisko 30 000 mkw. W pierwszej fazie zrealizowane zostanie 13 600 mkw. Ukończenie tego etapu planowane jest na styczeń 2025 r., ale potencjalny najemca może uzyskać wczesny dostęp i rozpocząć prace wewnątrz budynku już w grudniu tego roku.

21 maja 2024
Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield