Nowa lokalizacja na magazynowej mapie Polski - Panattoni Park Olsztyn

20 kwietnia 2020

Panattoni inwestuje na Warmii. Powstaje tam Panattoni Park Olsztyn, centrum logistyczne liczące 36 000 mkw. Park ma już pierwszego najemcę.

Deweloper rozpoczął budowę parku logistycznego w Olsztynie o powierzchni ponad 36 000 mkw. To pierwsza taka inwestycja dedykowana wielu najemcom w regionie Warmii i Mazur. Projekt będzie przebiegać w kilku etapach, a pierwsza z nich gotowa będzie w sierpniu 2020 roku. Panattoni podpisał już pierwszą umowę najmu w parku z A&E Clothing na powierzchnię 7 500 mkw.

Premierowa inwestycja Panattoni w województwie warmińsko-mazurskim na pewno przyciągnie uwagę wielu firm, także lokalnych. Ten nowoczesny park będzie zlokalizowany nie tylko w pobliżu ważnych arterii komunikacyjnych, lecz również niedaleko stolicy regionu - Olsztyna - która gwarantuje dostęp do wykwalifikowanych pracowników - komentuje Tomasz Bulej, Młodszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny w Olsztynie

Panattoni Park Olsztyn to inwestycja składająca się z dwóch budynków A-klasowych o łącznej powierzchni około 36 000 mkw. Są one zaprojektowane zgodnie z certyfikacją BREEAM na poziomie "Very Good". Park położony będzie w gimnie Stawiguda tuż przy węźle Południe, gdzie krzyżują się drogi ekspresowe S51 i S16. W odległości ok. 20 km znajduje się trasa S7. Bliskość miasta Olsztyn zapewni dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BTS dla Animex Foods pod Ostródą

Panattoni zakończył budowę obiektu dedykowanego Animex Foods pod Ostródą. Inwestycja liczy 10 153 mkw. powierzchni logistycznej.

26 kwietnia 2021
Panattoni buduje nowy BTS w Ostródzie

Panattoni wybuduje magazyn dla producenta mięsa. Obiekt BTS o powierzchni ponad 10 000 mkw. powstanie pod Ostródą, a gotowy będzie w I kwartale 2021 r.

12 października 2020
Zalando Lounge oficjalnie otworzyło swój magazyn w Polsce

Największa platforma zakupowa - Zalando Lounge - uruchomiła swoje pierwsze, poza rodzimym rynkiem, centrum logistyczne. Z magazynu obsługiwani będą klienci ze wszystkich europejskich rynków.

04 listopada 2019
Cushman & Wakefield