Zalando Lounge oficjalnie otworzyło swój magazyn w Polsce

03 listopada 2019

Zalando Lounge oficjalnie otworzyło swój magazyn w Polsce

Spis treści

Największa platforma zakupowa - Zalando Lounge - uruchomiła swoje pierwsze, poza rodzimym rynkiem, centrum logistyczne. Z magazynu obsługiwani będą klienci ze wszystkich europejskich rynków.

Nowy obiekt Zalando Lounge otwarto w Olsztynku, w województwie warmińsko-mazurskim. Budynek liczy 130 000 mkw. powierzchni i jest drugim, po Großbeeren w Niemczech, międzynarodowym centrum logistycznym klubu zakupowego Zalando. Polska lokalizacja odpowiedzialna będzie za dostawy produktów do coraz większej liczby klientów - działająca obecnie na 13 europejskich rynkach platforma liczy około 15 milionów członków.

W nowym centrum logistyczne Zalando postawiono na technologie i automatykę, wyposażając magazyn m.in. sortery porządkujące (odpowiadające za przygotowanie towarów pod wybrane zamówienie). Kluczowym rozwiązaniem w magazynie jest "Optimus", czyli największy w Europie sorter, kierujący zamówione towary do właściwego miejsca dostawy. 

Magazyny w północnej Polsce

Nowy magazyn dla największej w Europie platformy zakupowej świadczy o rosnącej popularności lokalizacji nie tylko w największych miastach, ale także w mniej oczywistych na pierwszy rzut oka regionach, które okazują się atrakcyjne dla najemcy. Dostępność zasobów ludzkich, dobra infrastruktura drogowa, a także brak presji czasowej, o której mowa zwykle w inwestycjach w typowy e-commerce świadczy, że nawet miejsca, które zlokalizowane są we wschodniej części kraju, znajdują uznanie w oczach inwestorów - komentuje Damian Kołata, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych w Cushman & Wakefield.

Jak podaje Zalando, o wyborze lokalizacji zadecydował szereg czynników. Znalazło się wśród nich położonie przy infrastrukturze pozwalającej na szybki dostęp do dróg ekspresowych S7 i S51, wysoki potencjał rekrutacyjny regionu oraz współpraca z władzami regionu.

Coraz szersza paleta usług związana z e-commerce, ale nie będącą jego bezpośrednim rdzeniem (np. kluby zakupowe, czy też coraz bardziej popularny re-commerce) powodować będzie rosnącą popularność nowych lokalizacji, wokół których budować można operację z lepszą dostępnością pracowników i ciągle dobrą lokalizacją pod kątem szybkości i elastyczności dostaw - dodaje Kołata.

Raport o e-commerce w Polsce

Dowiedz się więcej na temat rozwoju rynku e-commerce - pobierz pierwszy w Polsce raport "Jak ugryźć e-commerce w magazynie?", omawiający rozwój sektora!

Czy ten artykuł był pomocny?

Raporty do pobrania

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BTS dla Animex Foods pod Ostródą

Panattoni zakończył budowę obiektu dedykowanego Animex Foods pod Ostródą. Inwestycja liczy 10 153 mkw. powierzchni logistycznej.

26 kwietnia 2021
Panattoni buduje nowy BTS w Ostródzie

Panattoni wybuduje magazyn dla producenta mięsa. Obiekt BTS o powierzchni ponad 10 000 mkw. powstanie pod Ostródą, a gotowy będzie w I kwartale 2021 r.

11 października 2020
Nowa lokalizacja na magazynowej mapie Polski - Panattoni Park Olsztyn

Panattoni inwestuje na Warmii. Powstaje tam Panattoni Park Olsztyn, centrum logistyczne liczące 36 000 mkw. Park ma już pierwszego najemcę.

19 kwietnia 2020
Cushman & Wakefield