Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

15 kwietnia 2020

Magazyn Amazon w Bolesławcu otrzymał certyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie "Very good". Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach.

Liczący 60 000 mkw. magazyn Amazon w Okmianach k. Bolesławca ukończony został w drugiej połowie 2019 r. przez Panattoni Europe. Deweloper wdrożył w nim szereg rozwiązań ekologicznych, takich jak systemy energooszczędne, osczędzającę wodę pitną, wykorzystujące "deszczówkę" czy redukujące ilość odpadów. W magazynie funkcjonują również m.in. autobusy transportujące pracowników, ładowarki do samochodów elektrycznych i udogodnienia na rzecz rowerów.

Budynek Amazon oceniony został w 10 kategoriach certyfikatu BREEAM International New Construction, otrzymując 100-procentowy wynik w kategorii "Woda" oraz wysokie (ponad 70%) w elementach takich jak "Zarządzanie odpadami", "Transport", "Energia" czy "Wykorzystywanie terenu i Ekologia".

Ta realizacja była naszą siódmą dla firmy Amazon w Polsce i doskonale wiemy jak ważnym aspektem w działalności naszego klienta jest ekologiczny wymiar jego obiektów. Dotychczas dostarczyliśmy przedsiębiorstwu ok. 800 000 m kw. powierzchni, która powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Panattoni: BTS pod e-commerce z BREEAM Excellent

BTS w Świebodzinie otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Inwestycja obsłuży klientów z branży e-commerce.

21 października 2021
Jeszcze w październiku rusza budowa Panattoni Park Bolesławiec

Deweloper rozpoczyna budowę Panattoni Park Bolesławiec. Inwestycja liczyć będzie 50 000 mkw. oraz otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Excellent".

08 października 2021
Cushman & Wakefield