Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM

15 kwietnia 2020

Ekologiczne magazyny. Budynek Amazona z certyfikatem BREEAM
Magazyn Amazon w Bolesławcu otrzymał certyfikację ekologiczną BREEAM na poziomie "Very good". Inwestycja oceniona została w 10 kategoriach.

Liczący 60 000 mkw. magazyn Amazon w Okmianach k. Bolesławca ukończony został w drugiej połowie 2019 r. przez Panattoni Europe. Deweloper wdrożył w nim szereg rozwiązań ekologicznych, takich jak systemy energooszczędne, osczędzającę wodę pitną, wykorzystujące "deszczówkę" czy redukujące ilość odpadów. W magazynie funkcjonują również m.in. autobusy transportujące pracowników, ładowarki do samochodów elektrycznych i udogodnienia na rzecz rowerów.

Budynek Amazon oceniony został w 10 kategoriach certyfikatu BREEAM International New Construction, otrzymując 100-procentowy wynik w kategorii "Woda" oraz wysokie (ponad 70%) w elementach takich jak "Zarządzanie odpadami", "Transport", "Energia" czy "Wykorzystywanie terenu i Ekologia".

Ta realizacja była naszą siódmą dla firmy Amazon w Polsce i doskonale wiemy jak ważnym aspektem w działalności naszego klienta jest ekologiczny wymiar jego obiektów. Dotychczas dostarczyliśmy przedsiębiorstwu ok. 800 000 m kw. powierzchni, która powstała zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju - komentuje Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
Cushman & Wakefield