VS Transport rozszerza się w Panattoni Park Wrocław VII

02 kwietnia 2020

VS Transport rozszerza się w Panattoni Park Wrocław VII

Spis treści

VS Transport wynajął dodatkowe 13 400 mkw. w Panattoni Park Wrocław VII. Deweloper zapowiada dalszą rozbudowę centrum logistycznego.

VS Transport, operator logistyczny, rozszerza powierzchnię w Panattoni Park Wrocław VII do prawie 20 000 mkw. Najemca podpisał umowę na 13 400 mkw. Wprowadzi się na nowa przestrzeń już w kwietniu bieżącego roku. Dodatkowo, deweloper zapowiada budowę następnej fazy projektu o powierzchni 38 000 mkw. Budowa rozpocznie się w drugim kwartale 2020 roku.

Ekspansja VS Transport w Panattoni Park Wrocław VII świadczy o dużym zainteresowaniu powierzchniami magazynowymi w regionie. Wraz z nowymi inwestycjami województwo dolnośląskie rośnie w siłę na magazynowej mapie Polski - komentuje Mira Matusiak, Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Panattoni Park Wrocław VII to centrum logistyczne, które docelowo składać się będzie z 8 hal magazynowych. Ich łączna powierzchnia wyniesie prawie 150 000 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest w Bielanach Wrocławskich, nieopodal centrum dystrybucyjnego firmy Amazon. Atutem parku jest jego położenie w sąsiedztwie węzła, gdzie krzyżuje się autostrada A4 z trasą ekspresową S8, która dalej zmienia się w Autostradową Obwodnicę Wrocławia.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Cushman & Wakefield