Panattoni rozbudowuje City Logistics Wrocław I

18 lutego 2020

Panattoni rozbudowuje City Logistics Wrocław I
W ramach City Logistics Wrocław I powstaną dwie nowe hale o powierzchni 11 300 i 10 900 mkw. - informuje Panattoni. Będą gotowe do III kwartału 2020 r.

W parku City Logistics Wrocław I deweloper buduje kolejne dwie hale. Ich powierzchnie wyniosą kolejno 11 300 oraz 10 900 mkw., a oddanie planowane jest między drugim a trzecim kwartałem 2020 roku. W pierwszej fazie projektu powstały już dwa obiekty oferujące łącznie 36 700 mkw. Zostały one już w pełni skomercjalizowane. 

Podpisane umowy najmu wskazują na niesłabnące zainteresowanie tym regionem kraju. Mimo sporego nasycenia magazynami, popyt na infrastrukturę logistyczną jest nadal bardzo wysoki, co wynika z szybkiego rozwoju e-commerce. Dotyczy to zwłaszcza obiektów zlokalizowanych w obrębie miasta, dobrze skomunikowanych i ułatwiających dostawy tzw. ostatniej mili - komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Magazyny we Wrocławiu

City Logistics Wrocław I to park magazynowy, którego głównym przeznaczeniem jest logistyka miejska. Położony jest nieopodal skrzyżowania autostrady A4 z obwodnicą Wrocławia A8. Jego odległość od centrum miasta wynosi 8 km, od lotniska - 13 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield