Panattoni rozbudowuje City Logistics Wrocław I

17 lutego 2020

Panattoni rozbudowuje City Logistics Wrocław I

Spis treści

W ramach City Logistics Wrocław I powstaną dwie nowe hale o powierzchni 11 300 i 10 900 mkw. - informuje Panattoni. Będą gotowe do III kwartału 2020 r.

W parku City Logistics Wrocław I deweloper buduje kolejne dwie hale. Ich powierzchnie wyniosą kolejno 11 300 oraz 10 900 mkw., a oddanie planowane jest między drugim a trzecim kwartałem 2020 roku. W pierwszej fazie projektu powstały już dwa obiekty oferujące łącznie 36 700 mkw. Zostały one już w pełni skomercjalizowane. 

Podpisane umowy najmu wskazują na niesłabnące zainteresowanie tym regionem kraju. Mimo sporego nasycenia magazynami, popyt na infrastrukturę logistyczną jest nadal bardzo wysoki, co wynika z szybkiego rozwoju e-commerce. Dotyczy to zwłaszcza obiektów zlokalizowanych w obrębie miasta, dobrze skomunikowanych i ułatwiających dostawy tzw. ostatniej mili - komentuje Damian Kowalczyk, Development Director z Panattoni.

Magazyny we Wrocławiu

City Logistics Wrocław I to park magazynowy, którego głównym przeznaczeniem jest logistyka miejska. Położony jest nieopodal skrzyżowania autostrady A4 z obwodnicą Wrocławia A8. Jego odległość od centrum miasta wynosi 8 km, od lotniska - 13 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Janus Polska - otwarty na biznes!

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

18 grudnia 2023
Cushman & Wakefield