Inwestorzy stawiają na Kutno. W mieście powstanie sześć nowych hal magazynowych

05 października 2018

Trzech inwestorów wybrało okolice Kutna jako miejsce, w którym powstaną ich inwestycje magazynowe. Jak zauważa portal KCI Kutno, miasto stanie się "magazynowym zagłębiem".

Największym projektem jest Panattoni Park Kutno - kompleks o powierzchni 200 tys. mkw. powstanie na granicy Kutna. Będzie składał się z trzech budynków i wyrośnie pomiędzy drogą krajową nr 92 a ulicą Poprzeczną i Stalową.

Kolejnych realizacji podejmie się Ericius. Dwie hale w formule BTS, o łącznej powierzchni 110 tys. mkw., powstaną przy granicach Kutna. Ich budowa potrwa 7 miesięcy i zakończy się w listopadzie 2019 roku.

"Polska Centralna to znakomita lokalizacja dla centrów dystrybucyjnych, o czym świadczą rekordowe wyniki po stronie popytu i niespotykana na żadnym innym rynku regionalnym skala nowych inwestycji deweloperskich. Dynamiczny rozwój rynku jest konsekwencją odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej i centralnego położenia, które zapewniają możliwość sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju" - komentuje Paulina Kozłowska, Junior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni buduje centrum dystrybucyjne dla AliExpress

Panattoni Park Łódź West wybrany przez Cainiao do wsparcia AliExpress. Blisko 10 650 mkw. zostanie przeznaczonych na potrzeby e-commerce.

26 października 2021
Jysk przedłuża najem w Logistic City Piotrków Trybunalski

Jysk zostaje w Logistic City w Piotrkowie Trybunalskim i przedłuża umowę najmu. Zajmuje prawie 70 000 mkw. powierzchni magazynowej.

20 września 2021
Wirthwein Polska z magazynem w MLP Łódź

Wirthwein Polska wynajęło przestrzeń w ramach parku logistycznego MLP Łódź. Obiekt dla najemcy gotowy będzie w IV kwartale 2022 roku, a spółka zajmie w nim ponad 6 000 mkw.

31 sierpnia 2021
Cushman & Wakefield