Inwestorzy stawiają na Kutno. W mieście powstanie sześć nowych hal magazynowych

05 października 2018

Inwestorzy stawiają na Kutno. W mieście powstanie sześć nowych hal magazynowych
Trzech inwestorów wybrało okolice Kutna jako miejsce, w którym powstaną ich inwestycje magazynowe. Jak zauważa portal KCI Kutno, miasto stanie się "magazynowym zagłębiem".

Największym projektem jest Panattoni Park Kutno - kompleks o powierzchni 200 tys. mkw. powstanie na granicy Kutna. Będzie składał się z trzech budynków i wyrośnie pomiędzy drogą krajową nr 92 a ulicą Poprzeczną i Stalową.

Kolejnych realizacji podejmie się Ericius. Dwie hale w formule BTS, o łącznej powierzchni 110 tys. mkw., powstaną przy granicach Kutna. Ich budowa potrwa 7 miesięcy i zakończy się w listopadzie 2019 roku.

"Polska Centralna to znakomita lokalizacja dla centrów dystrybucyjnych, o czym świadczą rekordowe wyniki po stronie popytu i niespotykana na żadnym innym rynku regionalnym skala nowych inwestycji deweloperskich. Dynamiczny rozwój rynku jest konsekwencją odpowiedniej infrastruktury komunikacyjnej i centralnego położenia, które zapewniają możliwość sprawnej dystrybucji na terenie całego kraju" - komentuje Paulina Kozłowska, Junior Negotiator w Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Notino w MDC2 Park Łódź South

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o powierzchni ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

13 czerwca 2023
Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Cushman & Wakefield