Trwa rozbudowa Prologis Park Wrocław IV

26 czerwca 2019

Trwa rozbudowa Prologis Park Wrocław IV
Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku zyska dodatkowe 40 000 mkw. powierzchni - Prologis buduje dwa dedykowane budynki typu BTS w ramach swojego parku logistycznego Prologis Park Wrocław IV.

Prologis Park Wrocław IV leży w Kątach Wrocławskich, nieopodal autostrady A4, 35 kilometrów od Wrocławia. W bliskiej odległości znajduje się również Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. Gdy budowa zostanie zakończona, centurm logistyczne będzie składało się z 3 hal magazynowych, a ich łączna powierzchnia wyniesie 50 000 mkw.

Jeden z nowobudowanych budynków powstaje dla firmy Jotul Polska zajmującej się produkcją pieców i kominków. Hala o powierzchni 20 300 mkw. posiada ponad standardową, prawie 130-metrową, głębokość budynku. Da to możliwość optymalizacji procesów i organizacji linii produkcyjnej kominków, które będą montowane, malowane i emaliowane w budowanej hali. Dodatkowo, w obiekcie zamontowane zostaną kompresory, specjalna wentylacja, a budynek zostanie doświetlony. Oddanie planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku. 

Drugi budynek, o powierzchni 18 300 mkw., budowany jest dla Yusen Logistics, japońskiej firmy zajmującej się transportem i logistyką. Obiekt został spersonalizowany pod procesy najemcy, bardzo duża uwaga została poświęcona efektywnemu wykorzystaniu powierzchni pod regały. Wdrożone zostały również inne ponadstandardowe rozwiązania, w tym zwiększenie głębokości budynku do 130 m, doświetlenie strefy przydokowej, oświetlenie LED na powierzchni całej hali, organizacja akumulatorowni oraz wiaty na palety oraz specjalnej wagi dla TIR-ów. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.

“Prologis Park Wrocław IV jest położony w idealnej odległości od centrum stolicy Dolnego Śląska, która pozostawia komfort bliskości miasta, zapewniając przy tym lepszy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, a to obecnie priorytetowe kwestie dla firm szukających nowych nieruchomości logistycznych. Nasz podwrocławski park to doskonały wybór na pierwszą lokalizację w Europie Środkowo-Wschodniej dla firmy Jotul i świetne miejsce na ekspansję dla Yusen Logistics. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy obu klientów i życzymy im dalszego wzrostu i rozwoju” – powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager Prologis w Polsce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield