Trwa rozbudowa Prologis Park Wrocław IV

25 czerwca 2019

Trwa rozbudowa Prologis Park Wrocław IV

Spis treści

Rynek magazynowy na Dolnym Śląsku zyska dodatkowe 40 000 mkw. powierzchni - Prologis buduje dwa dedykowane budynki typu BTS w ramach swojego parku logistycznego Prologis Park Wrocław IV.

Prologis Park Wrocław IV leży w Kątach Wrocławskich, nieopodal autostrady A4, 35 kilometrów od Wrocławia. W bliskiej odległości znajduje się również Autostradowa Obwodnica Wrocławia A8. Gdy budowa zostanie zakończona, centurm logistyczne będzie składało się z 3 hal magazynowych, a ich łączna powierzchnia wyniesie 50 000 mkw.

Jeden z nowobudowanych budynków powstaje dla firmy Jotul Polska zajmującej się produkcją pieców i kominków. Hala o powierzchni 20 300 mkw. posiada ponad standardową, prawie 130-metrową, głębokość budynku. Da to możliwość optymalizacji procesów i organizacji linii produkcyjnej kominków, które będą montowane, malowane i emaliowane w budowanej hali. Dodatkowo, w obiekcie zamontowane zostaną kompresory, specjalna wentylacja, a budynek zostanie doświetlony. Oddanie planowane jest na czwarty kwartał 2019 roku. 

Drugi budynek, o powierzchni 18 300 mkw., budowany jest dla Yusen Logistics, japońskiej firmy zajmującej się transportem i logistyką. Obiekt został spersonalizowany pod procesy najemcy, bardzo duża uwaga została poświęcona efektywnemu wykorzystaniu powierzchni pod regały. Wdrożone zostały również inne ponadstandardowe rozwiązania, w tym zwiększenie głębokości budynku do 130 m, doświetlenie strefy przydokowej, oświetlenie LED na powierzchni całej hali, organizacja akumulatorowni oraz wiaty na palety oraz specjalnej wagi dla TIR-ów. Zakończenie inwestycji planowane jest na trzeci kwartał 2019 roku.

“Prologis Park Wrocław IV jest położony w idealnej odległości od centrum stolicy Dolnego Śląska, która pozostawia komfort bliskości miasta, zapewniając przy tym lepszy dostęp do wykwalifikowanych pracowników, a to obecnie priorytetowe kwestie dla firm szukających nowych nieruchomości logistycznych. Nasz podwrocławski park to doskonały wybór na pierwszą lokalizację w Europie Środkowo-Wschodniej dla firmy Jotul i świetne miejsce na ekspansję dla Yusen Logistics. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy obu klientów i życzymy im dalszego wzrostu i rozwoju” – powiedziała Magdalena Kostjan, leasing manager Prologis w Polsce.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield