Łódzka SSE czwarta na liście dziesięciu najlepszych stref ekonomicznych na świecie!

11 października 2018

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 4. miejsce w kategorii "Top 10 Zones Globally" w rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2018. To najlepszy wynik polskiej SSE w historii, zaprezentowany w raporcie wydanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times.

fDi Magazine wydał swój coroczny ranking na początku października, prezentując w nim najbardziej obiecujące strefy ekonomiczne na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazła się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wyprzedziła m. in. Chiny czy Indie, zajmując 4. miejsce.

"To historyczna chwila. Nasze wysiłki skutkujące tym, że nadążamy za obecnymi trendami i przewidujemy przyszłe zostały dostrzeżone i docenione. Zdiagnozowaliśmy, że nie wystarczy skutecznie pozyskiwać inwestycje, dlatego dostarczamy bardziej kompleksowe usługi dla biznesu. Odpowiadamy na zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy. Współdziałające z ŁSSE firmy poszukują pracowników do wykonywania zadań przy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, czyli fachowców z dziedziny automatyki i robotyki. Taki kierunek kształcenia występuje obecnie tylko na uczelniach. Dlatego we współpracy firmami Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics oraz pod naukowym patronatem Politechniki Łódzkiej otwieramy Technikum Automatyki i Robotyki odpowiadające na te potrzeby" – komentuje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

ŁSSE została doceniona głównie za swój projekt Strefy RozwoYou oraz program Start-up Spark. Uzyskała również nagrodę „Innovation Award” za otwartość na zagraniczne firmy oraz futurystyczne podejście do nowych branż i technologii. Wyróżnione zostały jej działania w ramach wsparcia startupów, rozwoju infrastruktury na rynku nieruchomości logistycznych i wsparcia edukacji w formie utworzenia Technikum Automatyki i Robotyki. W raporcie wspomniano również o Katowickiej SSE, Wałbrzyskiej SSE, Starachowickiej SSE, Pomorskiej SSE oraz o Parku Naukowo–Technologicznym Rzeszów–Dworzysko w kategoriach: współpraca akademicka, edukacja, nowe inwestycje, czy industry 4.0.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Nowa lokalizacja magazynowa w Polsce Centralnej - Panattoni Park Koluszki

Panattoni realizuje nową inwestycję w pobliżu Łodzi, w Koluszkach. Nowy park logistyczny liczyć będzie ok. 40 000 mkw. powierzchni magazynowej.

09 grudnia 2021
Cushman & Wakefield