Łódzka SSE czwarta na liście dziesięciu najlepszych stref ekonomicznych na świecie!

11 października 2018

Łódzka SSE czwarta na liście dziesięciu najlepszych stref ekonomicznych na świecie!
Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 4. miejsce w kategorii "Top 10 Zones Globally" w rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2018. To najlepszy wynik polskiej SSE w historii, zaprezentowany w raporcie wydanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times.

fDi Magazine wydał swój coroczny ranking na początku października, prezentując w nim najbardziej obiecujące strefy ekonomiczne na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazła się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wyprzedziła m. in. Chiny czy Indie, zajmując 4. miejsce.

"To historyczna chwila. Nasze wysiłki skutkujące tym, że nadążamy za obecnymi trendami i przewidujemy przyszłe zostały dostrzeżone i docenione. Zdiagnozowaliśmy, że nie wystarczy skutecznie pozyskiwać inwestycje, dlatego dostarczamy bardziej kompleksowe usługi dla biznesu. Odpowiadamy na zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy. Współdziałające z ŁSSE firmy poszukują pracowników do wykonywania zadań przy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, czyli fachowców z dziedziny automatyki i robotyki. Taki kierunek kształcenia występuje obecnie tylko na uczelniach. Dlatego we współpracy firmami Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics oraz pod naukowym patronatem Politechniki Łódzkiej otwieramy Technikum Automatyki i Robotyki odpowiadające na te potrzeby" – komentuje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

ŁSSE została doceniona głównie za swój projekt Strefy RozwoYou oraz program Start-up Spark. Uzyskała również nagrodę „Innovation Award” za otwartość na zagraniczne firmy oraz futurystyczne podejście do nowych branż i technologii. Wyróżnione zostały jej działania w ramach wsparcia startupów, rozwoju infrastruktury na rynku nieruchomości logistycznych i wsparcia edukacji w formie utworzenia Technikum Automatyki i Robotyki. W raporcie wspomniano również o Katowickiej SSE, Wałbrzyskiej SSE, Starachowickiej SSE, Pomorskiej SSE oraz o Parku Naukowo–Technologicznym Rzeszów–Dworzysko w kategoriach: współpraca akademicka, edukacja, nowe inwestycje, czy industry 4.0.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Kolejna inwestycja Hillwood Polska we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

W Łodzi Chocianowicach powstanie kolejny park logistyczny dewelopera powierzchni produkcyjno-magazynowych. Wartość inwestycji to 54,4 mln euro.

17 listopada 2022
DesleeClama dobiera przestrzeń u SEGRO w Łodzi

Producent włókien do materacy prawie dwukrotnie zwiększył wynajmowaną przestrzeń w SEGRO Business Park Łódź. Zajmuje łącznie ok. 6 500 mkw.

06 maja 2022
Castorama w nowym magazynie od 7R w Łodzi

Do 7R Park Łódź East I wprowadza się nowy najemca, który zajmie łączną powierzchnię 36 tys. mkw.

10 stycznia 2022
Cushman & Wakefield