Łódzka SSE czwarta na liście dziesięciu najlepszych stref ekonomicznych na świecie!

10 października 2018

Łódzka SSE czwarta na liście dziesięciu najlepszych stref ekonomicznych na świecie!

Spis treści

Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna zajęła 4. miejsce w kategorii "Top 10 Zones Globally" w rankingu fDi Global Free Zones of the Year 2018. To najlepszy wynik polskiej SSE w historii, zaprezentowany w raporcie wydanym przez fDi Magazine z grupy Financial Times.

fDi Magazine wydał swój coroczny ranking na początku października, prezentując w nim najbardziej obiecujące strefy ekonomiczne na świecie. W pierwszej dziesiątce znalazła się Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Wyprzedziła m. in. Chiny czy Indie, zajmując 4. miejsce.

"To historyczna chwila. Nasze wysiłki skutkujące tym, że nadążamy za obecnymi trendami i przewidujemy przyszłe zostały dostrzeżone i docenione. Zdiagnozowaliśmy, że nie wystarczy skutecznie pozyskiwać inwestycje, dlatego dostarczamy bardziej kompleksowe usługi dla biznesu. Odpowiadamy na zapotrzebowanie nowoczesnego rynku pracy. Współdziałające z ŁSSE firmy poszukują pracowników do wykonywania zadań przy w pełni zautomatyzowanych liniach produkcyjnych, czyli fachowców z dziedziny automatyki i robotyki. Taki kierunek kształcenia występuje obecnie tylko na uczelniach. Dlatego we współpracy firmami Miele Technika, Ceramika Tubądzin i Delia Cosmetics oraz pod naukowym patronatem Politechniki Łódzkiej otwieramy Technikum Automatyki i Robotyki odpowiadające na te potrzeby" – komentuje Marek Michalik, Prezes ŁSSE S.A.

ŁSSE została doceniona głównie za swój projekt Strefy RozwoYou oraz program Start-up Spark. Uzyskała również nagrodę „Innovation Award” za otwartość na zagraniczne firmy oraz futurystyczne podejście do nowych branż i technologii. Wyróżnione zostały jej działania w ramach wsparcia startupów, rozwoju infrastruktury na rynku nieruchomości logistycznych i wsparcia edukacji w formie utworzenia Technikum Automatyki i Robotyki. W raporcie wspomniano również o Katowickiej SSE, Wałbrzyskiej SSE, Starachowickiej SSE, Pomorskiej SSE oraz o Parku Naukowo–Technologicznym Rzeszów–Dworzysko w kategoriach: współpraca akademicka, edukacja, nowe inwestycje, czy industry 4.0.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield