7R Park Poznań East pierwszym magazynem dewelopera w Poznaniu

17 czerwca 2019

Liczący ponad 20 000 mkw. 7R Park Poznań East będzie pierwszym parkiem dewelopera w Wielkopolsce i zrealizowany zostanie w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD.

7R Park Poznań East realizowany jest w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD. Powierzchnia ma spełniać wszystkie wymagania BREEAM i posiadać będzie oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej (ponad 4 000 MJ/mkw.). 

Park magazynowy zlokalizowany będzie 12 km na wschód od centrum Poznania, tuż przy drodze krajowej nr 92, posiada dogodne połączenie z drogą ekspresową S5, która dalej łączy się z autostradą A2. Pobliskie przystanki autobusowe zapewnią łatwy dojazd do Poznania dla pracowników. Inwestycja położona będzie 22 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań Ławica.

7R Park Poznań East oferuje potencjalnym najemcom dużą elastyczność w doborze wielkości wynajmowanych modułów, co w połączeniu z bardzo dobrą lokalizacją stanowi o niewątpliwych atutach tego parku. Propozycja dewelopera może być doskonałym rozwiązaniem dla tzw. logistyki miejskiej, której znaczenie rośnie wraz z rozwojem rynku e-commerce. Jest także ciekawą możliwością dla firm kooperujących z dwoma zakładami Volkswagena w Poznaniu i Wrześni - właściciele otrzymują bowiem doskonałą lokalizację dla swojej działalności - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield.

7R Park Poznań East cieszy się dużym zainteresowaniem i ma już pierwszych najemców. Grupa EXPOSERVICE POLSKA podpisała umowę na 4 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej, natomiast Rhenus wynajął 2 500 mkw.

– Poznań jest kolejnym etapem rozwoju sieci magazynów 7R w Polsce. Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Gdańsk, Szczecin czy Wrocław spowodowały, że podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu w środkowo-zachodniej części kraju. Magazyny w Wielkopolsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z zagranicy, głównie Europy Zachodniej – dodaje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Poczta Polska wprowadzi się do parku Panattoni w Kaliszu

Poczta Polska wynajęła przestrzeń w budującej się hali w ramach Panattoni Park Kalisz. Zajmie 4 500 mkw. powierzchni magazynowej.

14 kwietnia 2022
Big boxy o powierzchni ponad 90 tys. mkw w MLP Poznań West

MLP Group rozpoczyna realizację trzech big boxów. Największy z nich będzie wielkości blisko 50 tys. mkw.

19 stycznia 2022
Cushman & Wakefield