7R Park Poznań East pierwszym magazynem dewelopera w Poznaniu

16 czerwca 2019

7R Park Poznań East pierwszym magazynem dewelopera w Poznaniu

Spis treści

Liczący ponad 20 000 mkw. 7R Park Poznań East będzie pierwszym parkiem dewelopera w Wielkopolsce i zrealizowany zostanie w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD.

7R Park Poznań East realizowany jest w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD. Powierzchnia ma spełniać wszystkie wymagania BREEAM i posiadać będzie oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej (ponad 4 000 MJ/mkw.). 

Park magazynowy zlokalizowany będzie 12 km na wschód od centrum Poznania, tuż przy drodze krajowej nr 92, posiada dogodne połączenie z drogą ekspresową S5, która dalej łączy się z autostradą A2. Pobliskie przystanki autobusowe zapewnią łatwy dojazd do Poznania dla pracowników. Inwestycja położona będzie 22 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań Ławica.

7R Park Poznań East oferuje potencjalnym najemcom dużą elastyczność w doborze wielkości wynajmowanych modułów, co w połączeniu z bardzo dobrą lokalizacją stanowi o niewątpliwych atutach tego parku. Propozycja dewelopera może być doskonałym rozwiązaniem dla tzw. logistyki miejskiej, której znaczenie rośnie wraz z rozwojem rynku e-commerce. Jest także ciekawą możliwością dla firm kooperujących z dwoma zakładami Volkswagena w Poznaniu i Wrześni - właściciele otrzymują bowiem doskonałą lokalizację dla swojej działalności - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield.

7R Park Poznań East cieszy się dużym zainteresowaniem i ma już pierwszych najemców. Grupa EXPOSERVICE POLSKA podpisała umowę na 4 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej, natomiast Rhenus wynajął 2 500 mkw.

– Poznań jest kolejnym etapem rozwoju sieci magazynów 7R w Polsce. Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Gdańsk, Szczecin czy Wrocław spowodowały, że podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu w środkowo-zachodniej części kraju. Magazyny w Wielkopolsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z zagranicy, głównie Europy Zachodniej – dodaje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Hillwood rozpoczął budowę nowej inwestycji pod Poznaniem

Hillwood rozpoczął realizację swojej pierwszej inwestycji na poznańskim rynku. W ramach projektu Hillwood Poznań – Czempiń, deweloper wybuduje park logistyczno-magazynowy o łącznej powierzchni blisko 130 tys mkw. Obecnie trwają prace przy pierwszym etapie realizacji większego budynku. Zakończenie tego etapu planowane jest na koniec 2024 roku.

17 kwietnia 2024
City Logistics w ekspansji: Panattoni realizuje największy projekt dla Grupy Raben

Panattoni dostarczy Rabenowi, firmie świadczącej kompleksowe usługi logistyczne około 44 000 metrów kwadratowych przestrzeni. City Logistics Poznań III, największy projekt w tej branży, zostanie zlokalizowany w granicach miasta przy ul. Obodrzyckiej. Jest to kolejna współpraca między obiema firmami w Wielkopolsce w tym roku.

24 października 2023
Maxcess i Panattoni: Przyszłość przemysłu w Europie

Maxcess, firma specjalizująca się w dziedzinie innowacyjnych produktów i usług dla zautomatyzowanych aplikacji do obsługi linii produkcyjnych, rozpoczyna nowy etap swojego rozwoju. Firma nawiązała współpracę z Panattoni, w celu stworzenia nowego zakładu produkcyjnego w Łubowie, województwo wielkopolskie.

17 października 2023
Cushman & Wakefield