7R Park Poznań East pierwszym magazynem dewelopera w Poznaniu

17 czerwca 2019

Liczący ponad 20 000 mkw. 7R Park Poznań East będzie pierwszym parkiem dewelopera w Wielkopolsce i zrealizowany zostanie w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD.

7R Park Poznań East realizowany jest w partnerstwie joint venture z Liebrecht & wooD. Powierzchnia ma spełniać wszystkie wymagania BREEAM i posiadać będzie oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej (ponad 4 000 MJ/mkw.). 

Park magazynowy zlokalizowany będzie 12 km na wschód od centrum Poznania, tuż przy drodze krajowej nr 92, posiada dogodne połączenie z drogą ekspresową S5, która dalej łączy się z autostradą A2. Pobliskie przystanki autobusowe zapewnią łatwy dojazd do Poznania dla pracowników. Inwestycja położona będzie 22 km od międzynarodowego Portu Lotniczego Poznań Ławica.

7R Park Poznań East oferuje potencjalnym najemcom dużą elastyczność w doborze wielkości wynajmowanych modułów, co w połączeniu z bardzo dobrą lokalizacją stanowi o niewątpliwych atutach tego parku. Propozycja dewelopera może być doskonałym rozwiązaniem dla tzw. logistyki miejskiej, której znaczenie rośnie wraz z rozwojem rynku e-commerce. Jest także ciekawą możliwością dla firm kooperujących z dwoma zakładami Volkswagena w Poznaniu i Wrześni - właściciele otrzymują bowiem doskonałą lokalizację dla swojej działalności - komentuje Maciej Szczepański, Business Development Manager w dziale powierzchni przemysłowych i logistycznych, Cushman & Wakefield.

7R Park Poznań East cieszy się dużym zainteresowaniem i ma już pierwszych najemców. Grupa EXPOSERVICE POLSKA podpisała umowę na 4 000 mkw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej, natomiast Rhenus wynajął 2 500 mkw.

– Poznań jest kolejnym etapem rozwoju sieci magazynów 7R w Polsce. Nasze sukcesy w miastach regionalnych, takich jak Gdańsk, Szczecin czy Wrocław spowodowały, że podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu projektu w środkowo-zachodniej części kraju. Magazyny w Wielkopolsce cieszą się dziś dużym zainteresowaniem nie tylko krajowych najemców, ale i firm z zagranicy, głównie Europy Zachodniej – dodaje Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu 7R SA.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Auto Partner podpisuje umowę w MLP Poznań West

Spółka Auto Partner dołączyła do grona najemców MLP Poznań West. Firma wynajęła powierzchnię na 15 lat.

05 października 2021
MLP Poznań West zostanie rozbudowane o 150 tys. mkw.

MLP dokupiło dodatkowe działki o powierzchni 10 ha w otoczeniu MLP Poznań West. Dzięki temu docelowa powierzchnia wzrośnie tym samym do około 150 tys. mkw.

17 września 2021
Leviat z BTS-em w Kaliszu. Wybudował go Panattoni

Panattoni Europe zakończyło budowę liczącego 40 000 mkw. dedykowanego magazynu dla Leviat. Inwestycja powstała w Kaliszu, zastępując poprzedni zakład produkcyjny firmy.

10 września 2021
Cushman & Wakefield