Ruszyła budowa MLP Poznań West

28 maja 2019

W zeszłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego parku MLP pod Poznaniem. Inwestycja będzie liczyć prawie 83 000 mkw.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział m.in. wiceprezes InPost SA – Dariusz Lipiński. InPost, jako pierwszy najemca, wynajmie aż 8 500 mkw. powierzchni parku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest W.P.I.P.

MLP Poznań West, budowany na 18,8 hektarowej działce, będzie dysponował docelowo powierzchnią prawie 83 000 mkw. Park będzie składać się z nowoczesnych budynków magazynowych klasy A. Pierwszy z nich powstaje obecnie dla InPost i będzie oddany do użytkowania w trzecim kwartale br. Zlokalizowanie parku w Dąbrówce pod Poznaniem, przy drodze ekspresowej S11 oraz niedaleko węzła autostrady A2 sprawia, że miejsce jest doskonałe dla dystrybucji i logistyki.

Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w najbardziej popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy za każdym razem do ścisłej współpracy z najemcami już od momentu projektowania obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania klientów i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności. Takie podejście jest doceniane na rynku i pozwala nam na dynamiczny wzrost skali działania. MLP Poznań West to nasza kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Bardzo jestem zadowolony  ze współpracy z firmą InPost. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powitać kolejnych najemców w naszym parku w Dąbrówce  - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes i Dyrektor Generalny MLP Group.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Rośnie P3 Poznań. Park podwoi swoją wielkość

P3 otrzymało pozwolenie na rozbudowę swojego parku w podpoznańskich Gądkach. Po zakończeniu kolejnego etapu budowy powierzchnia centrum logistycznego zwiększy się dwukrotnie - park liczyć będzie ponad 420 000 mkw.

25 października 2018
Euro-Net wprowadza się do Prologis park Poznań III

Firma Euro-Net Sp. z o.o. – reprezentowana w transakcji przez międzynarodową firmę doradczą Cushman & Wakefield – podpisała umowę przednajmu 1 860 mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w powstającym parku logistycznym Prologis Park Poznań III. To pierwsza poznańska inwestycja dewelopera w koncepcie Small Business Unit (SBU).

31 lipca 2018
SEGRO z nowymi najemcami parków - są nimi pszczoły

Do uli zainstalowanych w parkach SEGRO w Warszawie i w Poznaniu wprowadziło się aż pół miliona pszczół. SEGRO jest pierwszym w Polsce deweloperem i właścicielem nowoczesnych powierzchni magazynowych, który w ramach proekologicznych działań zdecydował się na zainstalowanie pasiek w przestrzeni swoich parków logistycznych.

16 kwietnia 2019
Cushman & Wakefield