Ruszyła budowa MLP Poznań West

28 maja 2019

Ruszyła budowa MLP Poznań West
W zeszłym tygodniu wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego parku MLP pod Poznaniem. Inwestycja będzie liczyć prawie 83 000 mkw.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wziął udział m.in. wiceprezes InPost SA – Dariusz Lipiński. InPost, jako pierwszy najemca, wynajmie aż 8 500 mkw. powierzchni parku. Generalnym wykonawcą inwestycji jest W.P.I.P.

MLP Poznań West, budowany na 18,8 hektarowej działce, będzie dysponował docelowo powierzchnią prawie 83 000 mkw. Park będzie składać się z nowoczesnych budynków magazynowych klasy A. Pierwszy z nich powstaje obecnie dla InPost i będzie oddany do użytkowania w trzecim kwartale br. Zlokalizowanie parku w Dąbrówce pod Poznaniem, przy drodze ekspresowej S11 oraz niedaleko węzła autostrady A2 sprawia, że miejsce jest doskonałe dla dystrybucji i logistyki.

Naszym strategicznym celem jest rozwijanie parków logistycznych w najbardziej popularnych regionach magazynowych. Szczególną wagę przykładamy za każdym razem do ścisłej współpracy z najemcami już od momentu projektowania obiektów. W efekcie powstające nowoczesne powierzchnie spełniają indywidualne wymagania klientów i są dopasowane do prowadzonej przez nich działalności. Takie podejście jest doceniane na rynku i pozwala nam na dynamiczny wzrost skali działania. MLP Poznań West to nasza kolejna inwestycja w Wielkopolsce. Bardzo jestem zadowolony  ze współpracy z firmą InPost. Mam nadzieję, że już niedługo będziemy mogli powitać kolejnych najemców w naszym parku w Dąbrówce  - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes i Dyrektor Generalny MLP Group.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West

Operator logistyczny zostanie najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. mkw nowoczesnej powierzchni.

24 stycznia 2023
Nowe magazyny Panattoni w Poznaniu dla firmy z sektora odzieżowego

Spółka wiodąca na globalnym rynku skorzysta z 82 000 mkw. powierzchni w Poznaniu.

27 października 2022
Vilmorin Garden powiększa magazyn u SEGRO w Komornikach

Vilmorin Garden wynajął 10 500 mkw. w ramach nowej hali w SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield