Rozpoczęto budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard

23 października 2018

Rozpoczęto budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard

Spis treści

Rozpoczęto budowę Waimea Logistic Park Stargard - centrum logistycznego, które powstanie na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Docelowa powierzchnia inwestycji liczyć będzie około 80 tys. mkw.

Waimea Logistic Park Stargard to inwestycja zlokalizowana na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Park logistyczny liczyć będzie łącznie około 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Składać się będzie z 6 budynków o najwyższym standardzie. Moduły zostaną dostosowane do wymagań klientów z różnych branż. Położenie parku przy drodze ekspresowej S10 zapewni doskonałą komunikację z portem morskim w Szczecinie oraz z autostradą A6, zaś jego zlokalizowanie w odległości 30 km od Szczecina stworzy bardzo dobre warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykonawcą pierwszego etapu Waimea Logistic Park Stargard jest Eastwave Building Company. Firma odpowiedzialna jest za budowę hali A, która oferować będzie 11 490 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej. Budynek dedykowany jest celom produkcyjnym i magazynowym. Planowany czas dostarczenia obiektu to kwiecień 2019 roku.

Waimea Logistic Park Stargard będzie proponować najemcom wygodne miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnego charakteru każdej firmy. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z rynkami Europy Zachodniej oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park będzie miał ogromny potencjał, szczególnie dla firm z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim i niemieckim. Położenie kompleksu Waimea Logistic Park Stargard i dobre skomunikowanie z rynkami docelowymi będzie decydować o przepływie towarów do końcowych odbiorców, zapewniając im szybkie, sprawne i efektywnie kosztowo dostawy – komentuje Arkadiusz Chlebowicz, dyrektor zarządzający Waimea Holding.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Panattoni z finansowaniem nowej inwestycji w Szczecinie

Panattoni uzyskało finansowanie na realizację Panattoni Park Szczecin V w postaci kredytu w wysokości 20 mln euro udzielonego przez mBank. Ta nowa inwestycja na Pomorzu Zachodnim będzie miała powierzchnię 30 000 mkw, z czego niemal 1/3 została już wynajęta przez klienta z sektora horeca.

28 marca 2024
Panattoni rusza z centrum dystrybucyjnym w Szczecinie

Panattoni BTS oraz Panattoni Emerging Markets wspólnie zrealizują centrum dystrybucyjne w Szczecinie, które będzie dedykowane firmom z sektora handlu detalicznego. Projekt obejmie powierzchnię około 54 500 m. kw., a zatrudnienie tam znajdzie nawet 500 osób.

13 lutego 2024
Energia wiatrowa popłynie z Zachodniopomorskiego

Energetyka wiatrowa, dostarczając ok. 2% energii elektrycznej, jest obecnie światowym liderem zielonych rozwiązań i rozwija się o wiele szybciej niż tradycyjne technologie energetyczne i inne odnawialne źródła energii. Jednym z najbardziej perspektywicznych regionów Polski dla tego segmentu sektora jest województwo zachodniopomorskie. Jak wskazuje raport Cushman & Wakefield „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”, już teraz mamy tutaj do czynienia z rozwojem dużych, profesjonalnych farm wiatrowych, a region ten przoduje pod kątem potencjału ekonomicznego tego rodzaju energetyki, osiągając poziom 14 000 MW i wyprzedzając tym samym o 40% województwa pomorskie i dolnośląskie.

30 sierpnia 2023
Cushman & Wakefield