Rozpoczęto budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard

24 października 2018

Rozpoczęto budowę pierwszej hali Waimea Logistic Park Stargard
Rozpoczęto budowę Waimea Logistic Park Stargard - centrum logistycznego, które powstanie na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii. Docelowa powierzchnia inwestycji liczyć będzie około 80 tys. mkw.

Waimea Logistic Park Stargard to inwestycja zlokalizowana na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii, w podstrefie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Park logistyczny liczyć będzie łącznie około 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Składać się będzie z 6 budynków o najwyższym standardzie. Moduły zostaną dostosowane do wymagań klientów z różnych branż. Położenie parku przy drodze ekspresowej S10 zapewni doskonałą komunikację z portem morskim w Szczecinie oraz z autostradą A6, zaś jego zlokalizowanie w odległości 30 km od Szczecina stworzy bardzo dobre warunki dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Wykonawcą pierwszego etapu Waimea Logistic Park Stargard jest Eastwave Building Company. Firma odpowiedzialna jest za budowę hali A, która oferować będzie 11 490 mkw. powierzchni magazynowej oraz biurowej. Budynek dedykowany jest celom produkcyjnym i magazynowym. Planowany czas dostarczenia obiektu to kwiecień 2019 roku.

Waimea Logistic Park Stargard będzie proponować najemcom wygodne miejsce do prowadzenia działalności z uwzględnieniem indywidualnego charakteru każdej firmy. Bliskie sąsiedztwo Skandynawii oraz Niemiec, doskonałe skomunikowanie z rynkami Europy Zachodniej oraz dostęp do Morza Bałtyckiego sprawiają, że park będzie miał ogromny potencjał, szczególnie dla firm z branży produkcyjnej z kapitałem skandynawskim i niemieckim. Położenie kompleksu Waimea Logistic Park Stargard i dobre skomunikowanie z rynkami docelowymi będzie decydować o przepływie towarów do końcowych odbiorców, zapewniając im szybkie, sprawne i efektywnie kosztowo dostawy – komentuje Arkadiusz Chlebowicz, dyrektor zarządzający Waimea Holding.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

InPost z centrum logistycznym pod Szczecinem

W podszczecińskim Goleniowie InPost uruchomi swoje kolejne centrum logistyczne. Zlokalizowane będzie w Parku Przemysłowym Accolade.

04 sierpnia 2021
DSV Prime Cargo z większą powierzchnią w Panattoni Park Goleniów

DSV Prime Cargo podwaja wynajmowaną powierzchnię magazynową w ramach Panattoni Park Goleniów, zwiększając ją do 10 000 mkw.

01 lipca 2021
Nowy park logistyczny w regionie Szczecina - Panattoni Park Stargard

Panattoni inwestuje w Zachodniopomorskiem. W tym roku ruszy budowa parku logistycznego Panattoni Park Stargard o powierzchni 172 000 mkw.

09 marca 2021
Cushman & Wakefield