Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

15 listopada 2018

Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

Spis treści

Waimea Holding zawarła umowę, według której dwie inwestycje dewelopera sfinansuje Griffin Property Finance. Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Stargard już się rozpoczęła.

– Podpisanie umowy z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Stargardzie oraz Bydgoszczy jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo nas cieszy, że największy i najbardziej dynamiczny inwestor w Europie-Środkowo Wschodniej obdarzył nas zaufaniem. Chcemy znacznie zwiększyć portfolio nieruchomości naszej grupy kapitałowej, a ich realizacja wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych. Nasze inwestycje lokujemy w regionach o wysokim potencjale rozwoju, do takich należą Bydgoszcz i Stargard. Polska jest potęgą na europejskim rynku transportowym, a wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej, które my dostarczamy – komentuje Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Park magazynowy Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Logistic Park Stargard będzie składał się z sześciu hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 80 tys. mkw. Park budowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, który znajduje się w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia dojazd do Portu Morskiego Szczecin oraz stanowi połączenie z autostradą A6.

Hale magazynowe w Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Bydgoski park Waimea Holding to centrum logistyczne o powierzchni liczącej 93 tys. mkw. Tak samo jak park w Stargardzie, docelowo będzie się składał z sześciu nowoczesnych budynków najwyższej klasy dostosowanych do klientów z różnych branż. W zeszłym roku oddana do użytkowania została pierwsza hala – A. Waimea Logistic Park Bydgoszcz leży we wschodniej części miasta. Dzięki bliskości przystanku komunikacji publicznej i stacji kolejowej, park jest doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Bydgoszczy. Lokalizacja parku umożliwia dobry dostęp do dróg krajowych nr 5, nr 10, nr 25, nr 80 oraz do międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo oddalonego o 7 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

WestSide Szczecin: nowa inwestycja LemonTree w sercu Pomorza Zachodniego

LemonTree rozpoczyna realizację nowej inwestycji na Pomorzu Zachodnim. WestSide Szczecin to obiekt oferujący około 31 tys. mkw. powierzchni magazynowej i biurowej, zaprojektowanej z myślą o minimalizowaniu wpływu na środowisko. Oddanie inwestycji do użytku zaplanowane jest na luty 2025 roku.

27 czerwca 2024
Rozbudowa logistyki zwrotów przez Hermes Fulfilment w Polsce

W I kwartale ubiegłego roku firma Hermes Fulfilment otworzyła swój pierwszy na terenie Polski magazyn obsługi zwrotów. Obiekt o powierzchni 40 000 mkw. wchodzi w skład kompleksu produkcyjno-magazynowym CTParku Iłowa. Niemiecki dostawca usług magazynowych podsumowuje pierwszy rok działalności w Polsce i zapowiada długoterminową obecność.

26 marca 2024
Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
Cushman & Wakefield