Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

16 listopada 2018

Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin
Waimea Holding zawarła umowę, według której dwie inwestycje dewelopera sfinansuje Griffin Property Finance. Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Stargard już się rozpoczęła.

– Podpisanie umowy z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Stargardzie oraz Bydgoszczy jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo nas cieszy, że największy i najbardziej dynamiczny inwestor w Europie-Środkowo Wschodniej obdarzył nas zaufaniem. Chcemy znacznie zwiększyć portfolio nieruchomości naszej grupy kapitałowej, a ich realizacja wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych. Nasze inwestycje lokujemy w regionach o wysokim potencjale rozwoju, do takich należą Bydgoszcz i Stargard. Polska jest potęgą na europejskim rynku transportowym, a wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej, które my dostarczamy – komentuje Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Park magazynowy Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Logistic Park Stargard będzie składał się z sześciu hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 80 tys. mkw. Park budowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, który znajduje się w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia dojazd do Portu Morskiego Szczecin oraz stanowi połączenie z autostradą A6.

Hale magazynowe w Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Bydgoski park Waimea Holding to centrum logistyczne o powierzchni liczącej 93 tys. mkw. Tak samo jak park w Stargardzie, docelowo będzie się składał z sześciu nowoczesnych budynków najwyższej klasy dostosowanych do klientów z różnych branż. W zeszłym roku oddana do użytkowania została pierwsza hala – A. Waimea Logistic Park Bydgoszcz leży we wschodniej części miasta. Dzięki bliskości przystanku komunikacji publicznej i stacji kolejowej, park jest doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Bydgoszczy. Lokalizacja parku umożliwia dobry dostęp do dróg krajowych nr 5, nr 10, nr 25, nr 80 oraz do międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo oddalonego o 7 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Zachodniopomorskie europejskim mini-hubem dla e-commerce?

Już ponad 1 mln mkw. istniejących zasobów magazynowych Pomorza Zachodniego jest przeznaczonych do obsługi operacji e-commerce – czytamy w raporcie „Na fali biznesu logistyczno-magazynowego w zachodniopomorskim”. Dalszy rozwój tej branży w regionie będzie napędzany przez trend nearshoringu, a głównym kierunkiem napływu nowych inwestycji powinny być kraje skandynawskie i Niemcy.

03 lipca 2023
BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
Cushman & Wakefield