Waimea buduje dwa nowe parki. Iwestycje w Bydgoszczy i Stargardzie sfinansuje Griffin

16 listopada 2018

Waimea Holding zawarła umowę, według której dwie inwestycje dewelopera sfinansuje Griffin Property Finance. Budowa Waimea Logistic Park Bydgoszcz oraz Waimea Logistic Park Stargard już się rozpoczęła.

– Podpisanie umowy z Griffin Property Finance na finansowanie inwestycji w Stargardzie oraz Bydgoszczy jest dla nas niezwykle ważne. Bardzo nas cieszy, że największy i najbardziej dynamiczny inwestor w Europie-Środkowo Wschodniej obdarzył nas zaufaniem. Chcemy znacznie zwiększyć portfolio nieruchomości naszej grupy kapitałowej, a ich realizacja wiąże się z koniecznością zapewnienia środków finansowych. Nasze inwestycje lokujemy w regionach o wysokim potencjale rozwoju, do takich należą Bydgoszcz i Stargard. Polska jest potęgą na europejskim rynku transportowym, a wraz ze wzrostem wolumenu przewożonych towarów rośnie popyt na zasoby powierzchni magazynowej, które my dostarczamy – komentuje Andrzej Rosiński, prezes zarządu Waimea Holding S.A.

Park magazynowy Waimea Logistic Park Stargard

Waimea Logistic Park Stargard będzie składał się z sześciu hal magazynowych klasy A o łącznej powierzchni ponad 80 tys. mkw. Park budowany jest w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie, który znajduje się w obrębie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Inwestycja powstanie w sąsiedztwie trasy ekspresowej S10, która zapewnia dojazd do Portu Morskiego Szczecin oraz stanowi połączenie z autostradą A6.

Hale magazynowe w Waimea Logistic Park Bydgoszcz

Bydgoski park Waimea Holding to centrum logistyczne o powierzchni liczącej 93 tys. mkw. Tak samo jak park w Stargardzie, docelowo będzie się składał z sześciu nowoczesnych budynków najwyższej klasy dostosowanych do klientów z różnych branż. W zeszłym roku oddana do użytkowania została pierwsza hala – A. Waimea Logistic Park Bydgoszcz leży we wschodniej części miasta. Dzięki bliskości przystanku komunikacji publicznej i stacji kolejowej, park jest doskonale skomunikowany z pozostałymi dzielnicami Bydgoszczy. Lokalizacja parku umożliwia dobry dostęp do dróg krajowych nr 5, nr 10, nr 25, nr 80 oraz do międzynarodowego Portu Lotniczego Bydgoszcz-Szwederowo oddalonego o 7 km.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

BestSecret inwestuje w Polsce Zachodniej w Panattoni Park Sulechów III

Niemiecki sklep internetowy otwiera magazyn w Polsce Zachodniej. Zajmie ok. 90 tys. mkw. w Panattoni Park Sulechów III.

07 lipca 2022
BTS dla TEDi w zachodniopomorskim

Panattoni realizuje obiekt BTS o powierzchni 87 300 mkw. w Stargardzie, w województwie zachodniopomorskim.

14 lutego 2022
FM Logistic pierwszym najemcą w Panattoni Park Głogów

FM Logistic, operator logistyczny, zdecydował się na najem proekologicznej powierzchni od Panattoni w Głogowie. W transakcji doradzali eksperci Cushman & Wakefield.

28 października 2021
Cushman & Wakefield