Janus Polska - otwarty na biznes!

18 grudnia 2023

Janus Polska - otwarty na biznes!

Spis treści

Firma Janus, działająca na rynku od 2002 roku, dostawca produktów i technologii dla self-storage, uruchomił zakład produkcyjny we Wrocławiu. Decyzja o otwarciu na polskim rynku nowoczesnej fabryki to kamień milowy zarówno dla rozwoju firmy, jak i branży self-storage w Europie.

Nowa fabryka

Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics Agency Poland, Head of E-Commerce CEE, Cushman & Wakefield, komentuje: Segment self-storage jest jednym z bardziej perspektywicznych, jeśli chodzi o polski sektor powierzchni magazynowych, a apetyty inwestorów na realizację tego typu inwestycji mogą być tym większe, że polski rynek jest wciąż w początkowej fazie rozwoju. To daje niezwykle szerokie możliwości ekspansji, czemu sprzyja rozwój koncepcji 15-minutowych miast, a także niekorzystna sytuacja na rodzimym rynku mieszkaniowym, w tym przede wszystkim zbyt małe i przeludnione mieszkania. Tym bardziej cieszymy się, że mogliśmy doradzać Janus w procesie ekspansji ich biznesu w Polsce. Biznesu ukierunkowanego między innymi na dostarczenie niezbędnych elementów do konstrukcji nowych lokalizacji self-storage. Jestem przekonany, że nowa fabryka we Wrocławiu da impuls do rozwoju Janus w Polsce, a nasza współpraca utrwali się przy kolejnych inwestycjach.

Inwestycja we Wrocławiu uzupełnia działalność centrum produkcyjnego i dystrybucyjnego Janus w County Durham w Wielkiej Brytanii. Wrocławska fabryka, zlokalizowana w budynku zarządzanym przez zespół Prologis, będzie służyć jako europejskie centrum produkcji i dystrybucji systemów drzwi i ścianek działowych w magazynach self-storage, przenośnych modułów oraz rozwiązań kontroli dostępu. Kluczowym aspektem stojącym za decyzją o uruchomieniu fabryki we Wrocławiu jest zaspokojenie rosnącego popytu na rozwiązania self-storage w regionie, a nowy obiekt pozwoli Janus usprawnić procesy produkcyjne i logistyczne, aby znacznie zwiększyć możliwości operacyjne firmy. Wrocławski zakład wyposażony jest w zaawansowane maszyny i technologie, dzięki czemu Janus może nadal dostarczać najnowsze rozwiązania swoim europejskim klientom.

Colin Jeromson, Managing Director, Janus International Europe Ltd komentuje: Jako wiodący producent systemów self-storage i jedyny dostawca kompleksowych rozwiązań, cieszymy się z możliwości ekspansji naszego biznesu i uruchomieniu nowe fabryki w Polsce. U podstaw naszej działalności leży dążenie do doskonałości operacyjnej, a nasz utalentowany zespół w Wielkiej Brytanii i Polsce jest zaangażowany w produkcję wysokiej jakości, zaawansowanych i zrównoważonych produktów. Z niecierpliwością czekamy na rozwój nowej generacji europejskich obiektów self-storage.

Zespół zaangażowany w jakość, innowacyjność i zrównoważony rozwój

Aleksandra Reke-Krzyszowska i Sławomir Lisiecki, prawnicy z kancelarii Argon Legal, dodają: Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w procesie inwestycyjnym, który stanowi odpowiedź na rosnący popyt na produkty Janus w Europie i jest strategicznym krokiem w rozwoju firmy. Negocjacje umowy najmu były intensywne i jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że stronom udało się osiągnąć porozumienie i sfinalizować transakcję. Chcielibyśmy podziękować członkom zespołom Janus i Prologis za efektywną współpracę i pogratulować sukcesu tego projektu.

Fabryka self-storage Janus we Wrocławiu nie tylko zwiększy możliwości produkcyjne firmy, ale także stworzy nowe na lokalnym rynku miejsca pracy oferując, m.in. stanowiska w działach produkcji, logistyki, administracji i wielu innych. Wszyscy pracownicy zakładu będą zobowiązani do przestrzegania wysokich standardów kontroli i praktyk zrównoważonego rozwoju zapewniając, że procesy produkcyjne są zgodne z zasadami odpowiedzialnego podejścia firmy Janus do ochrony środowiska.

Craig Conway, International Production Director, Janus International Europe Ltd dodaje: Polska oferuje ogromny potencjał dla rozwoju rynku self-storage, a także dostęp do utalentowanych specjalistów z obszaru produkcji. We Wrocławiu stworzyliśmy fantastyczny lokalny zespół kierowany przez naszego Factory Managera Arkadiusza Stefaniuka, który ma solidne doświadczenie w działalności produkcyjnej na potrzeby self-storage. Cieszę się, że nasze zrównoważone praktyki i produkty zyskały uznanie branży zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i całej Europie. Ochrona środowiska to obszar, na którym będziemy się nadal koncentrować, wdrażając najnowsze maszyny i technologie, aby dostarczać najlepsze w swojej klasie produkty naszym europejskim klientom.

Magazyny we Wrocławiu

Budynek DC4 na terenie Prologis Park Wrocław III to nowoczesna hala magazynowo-biurowa o całkowitej powierzchni 49 000 m2. Obiekt został stworzony z myślą o efektywnym łańcuchu dostaw zarówno dla rynków lokalnego, europejskiego, jak i globalnego. Park logistyczny, w stolicy Dolnego Śląska, sąsiaduje z lotniskiem obsługującym bezpośrednie loty do Warszawy, Frankfurtu, Wiednia, Kopenhagi czy Monachium. Wzdłuż parku przebiega zachodnia obwodnica śródmiejska Wrocławia – czyli autostrada A8.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Nowa inwestycja MLP na Dolnym Śląsku

MLP Group rozpoczyna budowę nowego centrum logistycznego w południowo-zachodniej części kraju. Oferta powierzchni magazynowych na dolnośląskim rynku zostanie poszerzona o MLP Zgorzelec. Docelowa inwestycja będzie mogła zaoferować obiekty o łącznej powierzchni 50 tys. mkw.

07 marca 2024
Hillwood i PHN - kroki ku nowej inwestycji

Hillwood Polska i Polski Holding Nieruchomości pracują nad stworzeniem wspólnego podmiotu, który będzie odpowiedzialny za realizację nowej inwestycji w Zgorzelcu. Firmy czekają na decyzję prezesa UOKiK.

30 stycznia 2024
Nowa inwestycja 7R z własnym magazynem energii

Deweloper 7R postanowił wyposażyć 7R Park Wrocław West II, który powstaje Kątach Wrocławskich, w magazyn energii. Jest to niecodzienne rozwiązanie w tego typu obiektach.

12 stycznia 2024
Cushman & Wakefield