Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian jest Partnerem, Dyrektorem Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektorem E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim.

Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej, a także odpowiadał za operacje e-commerce w magazynach o łącznej powierzchni 600 000 mkw., na których pracowało ponad 7 tys. osób.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Zrównoważona logistyka: droga do ekologicznego rozwoju [RAPORT]

Linker Cloud, Packhelp i Direct Link oraz Cushman & Wakefield – sporządzili raport poruszający kwestię wpływu branży e-commerce na środowisko. Publikacja koncentruje się również na roli opakowań w zrównoważonej logistyce, korelacji między transportem a zmianami klimatycznymi oraz przyszłości zielonych magazynów.

12 sierpnia 2022
Ile wyniósł wzrost powierzchni magazynowej do obsługi e-commerce w Polsce od 2019 roku?

Rynek e-commerce od 2019 bardzo się rozwinął, a powierzchnia magazynowa dedykowana dla handlu internetowego zwiększyła się aż o 84%.

19 lipca 2022
Najnowsza edycja Mapy Powierzchni Magazynowych przygotowana przez Cushman & Wakefield już dostępna!

Eksperci Cushman & Wakefield przygotowali aktualną Mapę Powierzchni Magazynowych w Polsce. Sprawdź, gdzie teraz powstają magazyny!

28 czerwca 2022
Cushman & Wakefield