Damian Kołata
Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics / E-Commerce CEE w globalnej agencji doradczej Cushman & Wakefield, menedżer z 20-letnim doświadczeniem, koncentrujący się na współpracy firm w ramach poszczególnych ogniw logistycznego łańcucha dostaw. 

Odpowiadał za zakupy, prognozowanie popytu i zarządzanie zapasami, organizację dystrybucji, a także operacje e-commerce dla największej europejskiej platfomy modowej w magazynach o powierzchni ponad stu boisk piłkarskich, w których zatrudnienie przewyższało liczbę mieszkańców Szklarskiej Poręby. Rozwijał logistykę oraz e-commerce dla firm ThyssenKrupp, TZMO S.A. oraz FIEGE. 

Członek Rady Naukowej Instytutu Logistyki i Magazynowania, wykładowca akademicki na UE w Poznaniu i WSB w Toruniu, członek zarządu E-Commerce Logistics Expert Association. Współautor publikacji „Biblia e-biznesu 3.0” oraz „Dochodowy E-Commerce”. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Damian Kołata
Nrep nabył 80% udziałów polskiego dewelopera - 7R SA

Inwestor nieruchomości Nrep ogłosił nabycie 80% akcji firmy 7R. Ta transakcja o wartości około 200 milionów euro otwiera drzwi Nrep na polskim rynku logistycznym.

10 sierpnia 2023
Damian Kołata
Od big boxów do miejskich hubów. Jak re-commerce i omnichannel wpływają na polskie powierzchnie magazynowe?

Szybko rozwijający się rynek e-commerce, rosnące wymagania klientów i coraz większa popularność re-commerce generują popyt na magazyny, które gwarantują możliwość obsługi wysyłek i zwrotów.

22 listopada 2022
Damian Kołata
Wartość rynku przesyłek KEP w Polsce przekroczyła 17 miliardów złotych

Rynek przesyłek kurierskich, ekspresowych oraz pocztowych (KEP) w Polsce od kilku lat odnotowuje nieprzerwany, dwucyfrowy wzrost, a jego wartość przekroczyła już 17 miliardów złotych – wynika z najnowszego raportu „Polish CEP Report 2022”, przygotowanego przez Last Mile Experts, 7R oraz agencję doradczą Cushman & Wakefield.

17 października 2022
Cushman & Wakefield