Damian Kołata
Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian Kołata, Partner, Head of Industrial & Logistics / E-Commerce CEE w globalnej agencji doradczej Cushman & Wakefield, menedżer z 20-letnim doświadczeniem, koncentrujący się na współpracy firm w ramach poszczególnych ogniw logistycznego łańcucha dostaw. 

Odpowiadał za zakupy, prognozowanie popytu i zarządzanie zapasami, organizację dystrybucji, a także operacje e-commerce dla największej europejskiej platfomy modowej w magazynach o powierzchni ponad stu boisk piłkarskich, w których zatrudnienie przewyższało liczbę mieszkańców Szklarskiej Poręby. Rozwijał logistykę oraz e-commerce dla firm ThyssenKrupp, TZMO S.A. oraz FIEGE. 

Członek Rady Naukowej Instytutu Logistyki i Magazynowania, wykładowca akademicki na UE w Poznaniu i WSB w Toruniu, członek zarządu E-Commerce Logistics Expert Association. Współautor publikacji „Biblia e-biznesu 3.0” oraz „Dochodowy E-Commerce”. Pasjonuje się logistyką w obszarze E-Commerce oraz jej wpływem na coraz większe wymagania w stosunku do powierzchni magazynowych.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Damian Kołata
Prime Logistics Wrocław i LX Pantos podpisują największą tegoroczną umowę na rynku magazynów

Prime Logistics Wrocław i globalny operator logistyczny LX Pantos podpisał umowę na 100 000 mkw. Transakcja obejmuje nie tylko renegocjację trwającego jeszcze kontraktu, ale również ekspansję do nowego budynku, dzięki czemu LX Pantos skonsoliduje powierzchnie magazynowe w ramach jednego projektu. Jest to największa tegoroczna transakcja na rynku powierzchni magazynowych w Polsce. W procesie negocjacji i przygotowania strategii najmu firmę LX Pantos reprezentował zespół międzynarodowej agencji doradczej Cushman & Wakefield. Właścicielowi Prime Logistics Wrocław, Brookfield Properties, doradzali eksperci CBRE.

13 czerwca 2024
Damian Kołata
Magazyny nie powiedziały ostatniego słowa

Rok 2023 zanotował drugi najlepszy wynik w historii rynku magazynowego w Polsce pod względem oddanej do użytku powierzchni i trzeci, jeśli chodzi o poziom aktywność najemców.

24 maja 2024
Damian Kołata
DHL Supply Chain wkracza do branży recommerce z Reflaunt

DHL Supply Chain, świadczący usługi logistyki kontraktowej oraz Reflaunt, platforma technologiczna specjalizująca się w sprzedaży odzieży używanej, nawiązały współpracę logistyczną w obszarze recommerce. Ta inicjatywa jest kolejnym krokiem w implementacji strategii opartych na zasadach cyrkularnej gospodarki, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości procesów logistycznych.

12 marca 2024
Cushman & Wakefield