Damian Kołata
Damian Kołata

Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Porozmawiajmy

Damian Kołata

Partner,
Dyrektor Działu Industrial & Logistics | Polska
Dyrektor E-Commerce | CEE


Damian jest Partnerem, Dyrektorem Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektorem E-Commerce w regionie CEE w Cushman & Wakefield.

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe w sferze logistyki oraz e-commerce. Swoją karierę rozpoczynał od zarządzania zakupami i zapasami, później koordynował dodatkowo transgraniczny przepływ towarów, włączając w to logistykę importu i dystrybucji oraz procedury celne. Następnie odpowiedzialny był za optymalizację procesów magazynowych, korelację poszczególnych operacji logistycznych oraz ograniczenie ich kosztów na trudnym i nieprzewidywalnym rynku wschodnioeuropejskim.

Damian jest pomysłodawcą jednego z pierwszych ukraińskich sklepów internetowych, wspierał również otwarcie centrum dystrybucyjnego dla największej europejskiej internetowej platformy modowej, a także odpowiadał za operacje e-commerce w magazynach o łącznej powierzchni 600 000 mkw., na których pracowało ponad 7 tys. osób.

Jest wykładowcą na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Akademię Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Po godzinach

Miłośnik win - i białych, i czerwonych

Fan Zagłębia Lubin (nie Lublin!)

Lubi dobrą literaturę

Artykuły, których autorem jest Damian Kołata

Damian Kołata
Od big boxów do miejskich hubów. Jak re-commerce i omnichannel wpływają na polskie powierzchnie magazynowe?

Szybko rozwijający się rynek e-commerce, rosnące wymagania klientów i coraz większa popularność re-commerce generują popyt na magazyny, które gwarantują możliwość obsługi wysyłek i zwrotów.

22 listopada 2022
Damian Kołata
Wartość rynku przesyłek KEP w Polsce przekroczyła 17 miliardów złotych

Rynek przesyłek kurierskich, ekspresowych oraz pocztowych (KEP) w Polsce od kilku lat odnotowuje nieprzerwany, dwucyfrowy wzrost, a jego wartość przekroczyła już 17 miliardów złotych – wynika z najnowszego raportu „Polish CEP Report 2022”, przygotowanego przez Last Mile Experts, 7R oraz agencję doradczą Cushman & Wakefield.

17 października 2022
Damian Kołata
Zrównoważona logistyka: droga do ekologicznego rozwoju [RAPORT]

Linker Cloud, Packhelp i Direct Link oraz Cushman & Wakefield – sporządzili raport poruszający kwestię wpływu branży e-commerce na środowisko. Publikacja koncentruje się również na roli opakowań w zrównoważonej logistyce, korelacji między transportem a zmianami klimatycznymi oraz przyszłości zielonych magazynów.

12 sierpnia 2022
Cushman & Wakefield