Ekologiczne i funkcjonalne rozwiązania
Park Białystok II składa się z dwóch budynków o łącznej powierzchni ponad 36 700 mkw. Obiekty te, podobnie jak inne w portfolio firmy, posiadają certyfikat BREEAM i zostały zagospodarowane z myślą o ochronie środowiska oraz wygodzie pracowników.
Magazyny zostały wyposażone w elementy, takie jak pojemniki na elektroodpady, defibrylatory zewnętrzne, budki dla owadów, ogrody deszczowe oraz ławki i stoły wykonane z materiałów kompozytowych z recyklingu odzieży.
Dogodna lokalizacja
Dzięki lokalizacji Parku Białystok I w granicach miasta i Parku Białystok II zaledwie 10 km od niego, firmy operujące na tych terenach mogą sprawnie obsługiwać klientów. Powierzchnię magazynową wynajmują zarówno międzynarodowe marki, jak i lokalne firmy z branży logistycznej, produkcyjnej i e-commerce.
Białystok nowym centrum magazynowym
Białystok, będący największym miastem w północno-wschodniej Polsce i stolicą województwa podlaskiego, stał się nowym centrum magazynowym dzięki inwestycjom Accolade. Firma jest jednym z pierwszych inwestorów, którzy zainwestowali w struktury magazynowe na tym terenie.
Oba parki są w pełni wynajęte - inwestycje Accolade w parki przemysłowe w tym regionie stworzyły ponad 1 000 nowych miejsc pracy.
Dynamiczny rynek magazynowy z perspektywą przyszłości
Białystok, z uwagi na swoje strategiczne położenie oraz planowany przebieg trasy kolejowej Rail Baltica, staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji. Region ten ma potencjał stać się ważnym punktem na mapie logistyki i transportu międzynarodowego.
Rynek powierzchni magazynowych w województwie podlaskim należy do rynków wschodzących, na które warto zwrócić uwagę. Mimo tego, że pierwsza inwestycja typu big-box w regionie powstała dopiero w 2018 roku, to obecnie rynek ten rozwija się bardzo konsekwentnie. Na koniec 2Q 2023 łączna ilość wybudowanej powierzchni A-klasowej na wynajem wynosiła 97 000 mkw., co jest wzrostem o 41% rok do roku. Na chwilę obecną, poziom pustostanów w województwie podlaskim jest na poziomie 3%, a w samym Białymstoku oraz jego najbliższym otoczeniu oscyluje w okolicy 0%. Stawki czynszu headline wynoszą między 3,99 a 4,40 eur/mkw. Prognozy dla Białegostoku wydają się być korzystne m.in. za sprawą wciąż modernizowanej infrastruktury drogowej (oddana do użytku droga ekspresowa S8 między Białymstokiem a Warszawą oraz będąca w trakcie realizacji Via Carpatia). Za decyzją o inwestycji w Białymstoku przemawia też wciąż niewyeksploatowany rynek pracy oraz bliskość krajów bałtyckich, dla których miasto może stanowić dobre miejsce do ulokowania centrum logistycznego obsługującego region. – powiedział Tadeusz Drozd, Negocjator, Industrial Agency, Cushman & Wakefield.