Notino w MDC2 Park Łódź South

13 czerwca 2023

Notino w MDC2 Park Łódź South

Spis treści

Największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, Notino, zdecydował się na wynajem powierzchni o wielkości ponad 28 000 mkw w MDC2 Park Łódź South. Przedsięwzięcie to zostało zrealizowane przy udziale Cushman & Wakefield, renomowanej firmy doradczej.

„Cieszę się bardzo, że Notino wybrało właśnie Cushman & Wakefield, jako swojego doradcę w ramach transakcji Centrum Dystrybucyjnego w Polsce. Mieliśmy okazję pokazać swój wkład, nie tylko rekomendując lokalizacje na podstawie analiz lokalizacyjnych i HR, ale też angażując się w proces doradztwa technicznego, co w wypadku zastosowanych przez Notino systemu przenośników i antresoli o sporej powierzchni, stanowiło nie lada wyzwanie. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż transakcja naszego Klienta świadczy o tym, że pogłoski o uszczupleniu obrotu e-commerce są mocno przesadzone, a dwucyfrowy wzrost rynku handlu elektronicznego w CEE jest nadal osiągalny.” - komentuje Damian Kołata, Partner, Dyrektor Działu Industrial & Logistics w Polsce oraz Dyrektor E-Commerce w regionie CEE

Wyjątkowa lokalizacja MDC2 Park Łódź South

MDC2 Park Łódź South składa się z dwóch budynków dystrybucyjno-logistycznych o łącznej planowanej powierzchni najmu ponad 80 000 mkw. Projekt znajduje się w Głuchowie, 19 km na południe od granicy Łodzi, z bezpośrednim dostępem do węzła Tuszyn. Lokalizacja ta zapewnia doskonałe możliwości logistyczne, umożliwiając skuteczną dystrybucję na terenie całego kraju. Autostrady A1, A2 oraz droga ekspresowa S8, które przebiegają w pobliżu Łodzi, dodatkowo ułatwiają transport towarów.

„Polska Centralna i jej lokalizacja blisko strategicznych węzłów komunikacyjnych oraz dobrze rozwinięta infrastruktura logistyczna zyskuje na rozwoju tego trendu i przyciąga kolejnych klientów z branży e-commerce. Tutejsze lokalizacje logistyczne posiadają dużo zalet, a sam region - pomimo swojej wielkości - nadal posiada duży potencjał na rozwój. Transakcja ta zapoczątkuje otwarcie nowego parku na magazynowej mapie Polski Centralnej oraz pojawienie się nowego wynajmującego w postaci MDC2/Fortress, dla którego będzie to pierwsza inwestycja w tym regionie. Powierzchnia dla Notino zostanie dostosowana do potrzeb Najemcy oraz produktów, które będą na niej składowane jakimi są perfumy, aerozole itp” – mówi Katarzyna Misztal, Negotiator, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield.

Wykwalifikowana kadra pracownicza i dedykowany transport

Wielkim atutem lokalizacji MDC2 Park Łódź South jest dostęp do wykwalifikowanej kadry pracowniczej. Badania przeprowadzone przez firmę Randstad wskazują, że w powiecie łódzkim wschodnim w odległości zaledwie 15 minut od parku mieszka ponad 43 000 pracowników. Obszar w promieniu do 60 minut zamieszkiwany jest przez niemal 896 000 mieszkańców, co przyczynia się do zwiększenia potencjału kadrowego tego miejsca. Ponadto, dla pracowników dojeżdżających z tej strefy, przewidziana jest możliwość skorzystania z dedykowanego transportu

Partnerstwo z MDC2 i Fortress

MDC2 jest deweloperem projektu MDC2 Park Łódź South, realizowanego we współpracy z Fortress Real Estate Investments Limited. Fortress to spółka notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu, która zarządza i rozwija nieruchomości komercyjne. Współpraca z MDC2 i Fortress umożliwiła dostosowanie wynajętego budynku do indywidualnych potrzeb Notino, zapewniając odpowiednie warunki magazynowania i dystrybucji szerokiej gamy produktów.

Inwestycje w zrównoważony rozwój

MDC2 Park Łódź South i Fortress koncentrują się na strategiach zrównoważonego rozwoju. W ramach projektu przewidziano instalację paneli fotowoltaicznych na dachach, zwiększoną izolację ścian, oświetlenie LED, system retencji wody deszczowej oraz ładowarki do pojazdów elektrycznych. Ponadto, 95% materiałów budowlanych wykorzystanych w projekcie będzie nadawać się do recyklingu. W otoczeniu obu budynków powstaną różnorodne tereny zielone, a na terenie parku magazynowego zostanie utworzona strefa Rest & Move, innowacyjna koncepcja wspierająca zdrowy styl życia i poprawiająca warunki pracy.

Wzrost sektora e-commerce w Polsce

Transakcja wynajmu w MDC2 Park Łódź South jest potwierdzeniem dynamicznego rozwoju sektora e-commerce w Polsce. Według danych Cushman & Wakefield, w 2022 roku aż 7,35 mln mkw. powierzchni magazynowej w Polsce, czyli 30,7% całkowitej podaży, było przeznaczone do obsługi rynku e-commerce. Przy uwzględnieniu wolumenu powierzchni w Polsce, dedykowana dla handlu online powierzchnia wzrosła o 84% od pierwszego kwartału 2019 roku

„Notino to największy sklep internetowy z perfumami i kosmetykami w Europie, który nieustannie się rozwija i powiększa swoje zasoby powierzchni magazynowych. Cieszymy się, że dzięki długofalowej relacji z Cushman & Wakefield mogliśmy wspierać tego klienta w wyborze lokalizacji kolejnego centrum dystrybucyjnego, tym razem w Polsce. Transakcja ta stanowi potwierdzenie dynamicznego rozwoju sektora e-commerce w Polsce. Według danych Cushman & Wakefield, w 2022 roku już 7,35 mln mkw. powierzchni magazynowej w Polsce, czyli 30,7% całkowitej podaży, przeznaczone było do obsługi rynku e-commerce. Biorąc pod uwagę wolumen powierzchni w Polsce, wzrost tej dedykowanej na potrzeby handlu online osiągnął od I kwartału 2019 roku aż 84%.– tłumaczy Kamil Żach, Key Account Executive, Associate, Industrial & Logistics Agency, Cushman & Wakefield

 

Szukasz powierzchni magazynowej w Polsce Centralnej? Zajrzyj do naszego portfolio!

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Łódź e-commercem stoi

Około 4 mln mkw. powierzchni magazynowej w województwie łódzkim jest przeznaczone do obsługi operacji e-commerce – wynika z danych międzynarodowej agencji Cushman & Wakefield. Oznacza to, że region ten plasuje się na 2. miejscu w kraju wśród najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z branży handlu internetowego. Apetyt łódzkiego rynku jest tym większy, że domknięty niedawno tzw. ring autostradowy wokół miasta znacząco zwiększa potencjał miasta i okolic na przyciągnięcie nowych inwestycji i realizację kolejnych projektów magazynowych. A jak podaje raport Cushman & Wakefield „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo-produkcyjny Polski Centralnej", zabezpieczone do tej pory przez deweloperów grunty to możliwość budowy nieruchomości o powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

30 stycznia 2024
Łódzkie z potencjałem na 2,5 mln mkw. inwestycji magazynowych – nowy raport regionalny „Uszyj biznes w Łodzi

Unikalnie różnorodna w skali kraju grupa najemców magazynowych, jedyny w Polsce „ring autostradowy”, który wzmocni rozwój logistyki e-commerce oraz nowoczesna, przyciągająca globalnych graczy infrastruktura magazynowa – tak w skrócie przedstawia się sytuacja na rynku powierzchni magazynowych w regionie łódzkim, którą podsumowuje najnowszy raport Cushman & Wakefield. Co więcej, jak wynika z analizy „Uszyj biznes w Łodzi. Rynek magazynowo- produkcyjny Polski Centralnej", potencjał zabezpieczonych przez deweloperów bank gruntów daje możliwość na realizację inwestycji o łącznej powierzchni nawet 2,5 mln mkw.

08 listopada 2023
MLP Group rozbudowuje infrastrukturę logistyczną w Łodzi

W regionie łódzkim kontynuowana jest rozbudowa infrastruktury logistycznej dzięki nowemu projektowi MLP Group. MLP Business Park Łódź, to nowy obszar oferujący ponad 30 000 mkw. nowoczesnych powierzchni City Logistics, obejmujący także miejsca przeznaczone pod lekką produkcję. Oddanie pierwszych obiektów do użytku planuje się już w drugiej połowie roku 2024.

26 października 2023
Cushman & Wakefield