InPost z fabryką Paczkomatów w City Logistics Kraków Airport

09 marca 2021

InPost z fabryką Paczkomatów w City Logistics Kraków Airport

Spis treści

Panattoni dostarczy 7 230 mkw. powierzchni InPostowi w nowym parku - City Logistics Kraków Airport. Najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

InPost, lider w oferowaniu nowoczesnych usług kurierskich w Polsce, wynajął powierzchnię w Panattoni Park Kraków Airport. Do dyspozycji firmy będzie 7 230 mkw., z czego 5 800 mkw. powierzchni magazynowej oraz ponad 1400 mkw. powierzchni biurowo-socjalnej.

Lokalizacja w pobliżu krakowskiego lotniska to strategiczne miejsce dla firmy InPost, a powierzchnia, która powstanie w Panattoni Park Kraków Airport, będzie wyjątkowa również dla samego najemcy. W obiekcie zostanie zorganizowana produkcja Paczkomatów, będących flagowym produktem firmy InPost. Z tego względu, niezwykle istotne było znalezienie odpowiedniej lokalizacji pod ten projekt- z jednej strony zapewniającej świetną dystrybucję krajową, z drugiej świetną komunikację dla pracowników – mówi Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych, Cushman & Wakefield.

Nową przestrzeń InPost wykorzysta do produkcji Paczkomatów. W obiekcie rozbudowane zostanie również centrum badawczo-rozwojowe z dwoma laboratoriami i showroomem. W nim odbywać się będą prace rozwojowe oraz testy nowych rozwiązań. 

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków Airport to nowy projekt miejski dewelopera w regionie Krakowa. Liczyć będzie 12 500 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej.  Park usytuowany jest w Cholerzynie, tuż przy międzynarodowym lotnisku w Balicach i wjazdu na autostradę A4. co zapewnia doskonałe warunki komunikacyjne. Obiekt zostanie poddany certyfikacji BREEAM na ocenę "Very Good". Dodatkowo fabryka InPost zostanie wyposażona w panele fotowoltaiczne.

Rozbudowa naszej infrastruktury to nie tylko nowe lokalizacje Paczkomatów – a chcemy powiększać w tym roku sieć o 100 maszyn tygodniowo. Obok nowych sortowni i centrów logistycznych oraz inwestycji w IT – naszym priorytetem jest umocnienie pozycji czołowego producenta maszyn w Europie. Dzięki temu możemy szybko wprowadzać nowe, innowacyjne rozwiązania w naszych maszynach i jako pierwsi testować pomysły, których nikt jeszcze nie zastosował na rynku. Mamy opatentowane większość nowatorskich elementów zastosowanych w naszych Paczkomatach – co daje nam dodatkowe możliwości rozwoju. Teraz uruchamiamy także centrum badawczo-rozwojowe wraz z laboratorium, by opracowywać kolejne innowacje - komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Mapa lokalizacji

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

25 stycznia 2024
ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
Cushman & Wakefield