InPost otworzy magazyn w City Logistics Kraków I

04 listopada 2020

InPost otworzy magazyn w City Logistics Kraków I

Spis treści

W parku miejskim Panattoni - City Logistics Kraków I - InPost wynajął ponad 9 000 mkw. W transakcji najemcę reprezentowali eksperci Cushman & Wakefield.

InPost wynajął 9 040 mkw. w nowej inwestycji Panattoni w Małopolsce. Hala dla najemcy, przygotowana w ramach City Logistics Kraków I, gotowa będzie we wrześniu 2021 roku. W transakcji doradzał Kamil Żach, ekspert Cushman & Wakefield.

Lokalizacja magazynu Panattoni przy ul. Cementowej w 100% wpisuje się w zapotrzebowanie Inpostu, który tym razem potrzebował powierzchni w północno-wschodnich rejonach Krakowa. To już kolejna inwestycja InPostu w tym mieście, a zarazem potwierdzenie wysokiego tempa rozwoju sieci - komentuje Kamil Żach, Starszy Negocjator w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Popularność Paczkomatów systematycznie wzrasta. Według badania Gemius, ten typu dostawy preferuje aż 61% konsumentów online. To o 9 punktów procentowych więcej w porównaniu do analizy z 2019 roku. Paczkomaty pobiły również swoją popularnością dostawy kurierem, które woli 55% respondentów. 68% badanych uważa, że możliwość zamówienia produktu do Paczkomatu zachęca ich do dokonania zakupu w sklepie internetowych - to o 7 punktów procentowych więcej niż w zeszłym roku. 

W 2020 roku bardzo istotnie rozbudowaliśmy infrastrukturę i powiększyliśmy możliwości obsługi przesyłek o ponad 40%. Dotyczy to zarówno liczby Paczkomatów® InPost, których sieć przekroczyła już 9000, jak też liczby sortowni i centrów logistycznych. Jednak wolumeny rosną szybciej niż zakładaliśmy – dlatego nie zwalniamy tempa. Wprowadziliśmy wiele innowacyjnych usług – takich jak Paczka w Weekend, InPost Fullfilment czy Urząd24. Paczkomaty® InPost świetnie sprawdzają się w okresie pandemii – terminowo dostarczając miliony paczek, ale też wspierając urzędy miast czy szpitale. Jesteśmy dumni, że nasze urządzenia pomagają rozwiązywać codzienne problemy oferując bezkontaktowe przekazywanie wszelkiego rodzaju dóbr i dokumentów - komentuje Rafał Brzoska, prezes InPost.

Magazyny w Krakowie

City Logistics Kraków I składać się będzie z dwóch obiektów logistycznych o łącznej powierzchni 36 500 mkw. Do pierwszego budynku o powierzchni 14 500 mkw. wprowadzi się InPost. Pozostała przestrzeń budowana będzie spekulacyjnie, a jej moduły będą w formule Small Business Units (SBU). Projekt zostanie certyfikowany systemem BREEAM na poziomie "Very Good".

Inwestycja położona będzie w Krakowie przy ulicy Cementowej. W sąsiedztwie parku znajduje się pętla tramwajowa oraz przystanek autobusowy, zapewniając doskonały dojazd dla pracowników. Bliskość miasta sprawia, że jest to znakomite miejsce dla firm z sektora e-commerce oraz branży kurierskiej. Nieopodal znajduje się również węzeł trasy ekspresowej S8 oraz autostrada A4.

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

7R City Flex Kraków Airport I oddany do użytku

Deweloper 7R oddał do użytku najnowszy magazyn położony w pobliżu lotniska Kraków-Balice. Obiekt jest już wynajęty w 70%. Jednym z pierwszych najemców jest hurtownia weterynaryjno-zoologiczna Eskulap.

25 stycznia 2024
ELIT Polska z magazynem w Krakowie

LKQ Europe inwestuje w nowy magazyn centralny w Modlniczce koło Krakowa. Jego działalność operacyjna będzie prowadzona przez ELIT Polska.

04 lipca 2022
Generali Real Estate nowym właścicielem 7R Park Kraków

7R sprzedał swój park w Krakowie do Generali Real Estate. Transakcja dotyczy 7R Park Kraków IX, który liczy 33 tys. mkw.

20 grudnia 2021
Cushman & Wakefield