Katoen Natie w Prologis Park Wrocław V

01 lipca 2020

Katoen Natie w Prologis Park Wrocław V
Do Prologis Park Wrocław V wprowadził się Katoen Natie. Najemca zajął ponad 16 000 mkw. W transakcji doradzał ekspert Cushman & Wakefield.

Globalny operator logistyczny Katoen Natie wynajął ponad 16 tys. mkw. powierzchni magazynowo - biurowej w parku Prologis Park Wrocław V. Będzie to druga platforma logistyczna grupy w Polsce. W transakcji najemcę reprezentował Maciej Szczepański z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.

Ten projekt to pierwszy krok do obecności naszego sektora Consumer Goods & Industry w Polsce i dalej - w tej części Europy. Mamy nadzieję, że szybko rozwinie się on wlogistyczne centrum dla pozostałych klientów – mówi Łukasz Kacprzak, Katoen Natie.

Katoen Natie to globalny operator logistyczny z siedzibą w Belgii. Posiada ponad 5 mln mkw. powierzchni magazynowej w 160 lokalizacjach na całym świecie. W parku Prologis we Wrocławiu będzie zlokalizowana druga platforma logistyczna świadcząca usługi dla jednej z sieci handlowych. Pierwszą lokalizacją Grupy w Polsce jest Kutno, gdzie jesienią Katoen Natie zakupił obiekty logistyczne o powierzchni 40 tys. mkw. wraz z 42 silosami.

Cieszymy się, że na swojego partnera przy nowym projekcie w Polsce Katoen Natie wybrał Cushman & Wakefield i mamy nadzieję, że będziemy mogli wpierać naszego klienta w dalszej ekspansji. Doskonałe połączenia drogowe i bezpośrednie sąsiedztwo autostrad A4 i A8 były jednym w ważniejszych argumentów stojących za wyborem tej lokalizacji przez klienta – mówi Maciej Szczepański, Business Development Manager, Cushman & Wakefield.

Magazyny we Wrocławiu

Prologis Park Wrocław V to najnowocześniejsze centrum dystrybucyjne w okolicy Wrocławia o powierzchni 182 303 mkw. Ulokowane 3 km na południowy zachód od Węzła Bielańskiego, pomiędzy autostradą A4, a drogą E261, przylega do międzynarodowych szlaków komunikacyjnych. Prologis Park Wrocław V spełnia wszystkie wymagania ochrony środowiska, bezpiecznego i wygodnego składowania towarów. Zastosowano w nim nowoczesne rozwiązania umożliwiające oszczędzanie ciepła i energii zarówno w magazynach, jak i w biurach.

Czy ten artykuł był pomocny?

Bądź na bieżąco z informacjami z regionów, raportami oraz analizami

Zapisz się do naszego newslettera!

Artykuły z regionu

Segro i Gilog: Nowa era współpracy na polskim rynku logistycznym

Segro, dewelower obiektów magazynowych i produkcyjnych, nawiązał strategiczną współpracę z niemiecką firmą logistyczną Gilog. To wydarzenie oznacza wybór Segro Park Wrocław, Bierutowska jako pierwszej lokalizacji Gilog w Polsce, gdzie planuje ona rozpocząć swoją działalność już w październiku 2023 roku.

08 września 2023
ECE inwestuje w Dolnośląskiem

ECE wybuduje centrum magazynowe w Kątach Wrocławskich. Inwestycja liczyć będzie 80 000 mkw. nowoczesnej powierzchni logistycznej.

25 października 2022
Grupa BCUBE rozwija się w ramach MLP Wrocław

Do grona najemców MLP we Wrocławiu dołącza firma SPM Poland z grupy BCUBE. Zajmie ok. 15 000 mkw. powierzchni magazynowej.

05 lipca 2022
Cushman & Wakefield