Ryszard Gwóźdź
Ryszard Gwóźdź

Starszy Menedżer ds. Technicznych

Porozmawiajmy

Ryszard Gwóźdź

Starszy Menedżer ds. technicznych


Ryszard pełni rolę Starsze Menadżera ds. Technicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Jako ekspert Cushman & Wakefield odpowiada za wsparcie działu w zakresie technicznym, głównie w projektach BTS i BTO.

Posiada wieloletnie doświadczenie związane z negocjacjami umów najmu oraz zarządzaniem projektami dla nieruchomości logistycznych, przemysłowych i biurowych, zdobyte m.in. w jednej z największych firm z branży usługowej i medialnej – Arvato Bertelsmann.

W swojej karierze zawodowej odpowiedzialny był za projekty inwestycyjne m.in. dla nieruchomości logistycznych i przemysłowych - od określenia potrzeb klienta i przygotowania RFP (w tym dokładnych wymagań technicznych), uzgodnień layoutów oraz negocjacji umów najmu z deweloperami, poprzez koordynację prac projektowych i formalnych, aż do kontroli prac budowlano- instalacyjnych i odbiorów formalnych oraz montażu wyposażenia i uruchomienia danego projektu.

Ryszard jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Zarządzanie Nieruchomościami), a także Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Wydział Elektryczny).

Jest również członkiem Królewskiego Instytutu Rzeczoznawców Majątkowych (RICS - The Royal Institution of Charted Surveyors).

Po godzinach

Uwielbia podróże i góry

Gotowanie to jego pasja

Historia to jego konik

Artykuły, których autorem jest Ryszard Gwóźdź

Ryszard Gwóźdź
Rewolucja zielonej logistyki: Firmy stawiają na zrównoważony rozwój

W roku 2023, logistyka przemierza drogę ku zrównoważonemu rozwojowi, a firma Panattoni, we współpracy z kancelarią prawną HFW oraz firmą badawczą Analytiqa, wskazuje na rosnący nacisk na ekologię w europejskich łańcuchach dostaw.

13 września 2023
Ryszard Gwóźdź
Ekologiczne magazyny – eko rozwiązania

Rozwiązania ekologiczne budynków i systemów budynkowych przechodziły ewolucję, którą możemy podzielić na 3 etapy: od traktowania tych rozwiązań jako ciekawostkę, poprzez wdrażanie rozwiązań przez największych deweloperów i przy długich okresach najmu, do obecnego etapu, w którym stosowanie rozwiązań zaczyna być standardem.

13 grudnia 2021
Ryszard Gwóźdź
DHL Express stawia na zielone rozwiązania

DHL Express stawia na panele fotowoltaiczne w centrach dystrybucyjnych. Części oddziałów uda się pozyskać do 100 proc. energii z odnawialnych źródeł.

26 listopada 2021
Cushman & Wakefield