Paulina Warchoł
Paulina Warchoł

Specjalista ds. gruntów

Porozmawiajmy

Paulina Warchoł

Specjalista ds. gruntów


Paulina Warchoł jest Specjalistą ds. Gruntów w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.

Odpowiedzialna jest za analizę nieruchomości gruntowych pod inwestycje magazynowe i przemysłowe, a także doradztwo w sprawach technicznych związanych z gruntami inwestycyjnymi. Posiada wiedzę i umiejętności praktyczne związane z projektowaniem urbanistycznym, oceną oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarką nieruchomościami. W pracy wykorzystuje oprogramowanie wspierające procesy analizy danych przestrzennych.

Ukończyła kierunek gospodarki przestrzennej na Politechnice Warszawskiej, w specjalności urbanistyka w planowaniu przestrzennym. W ramach międzynarodowej wymiany studenckiej studiowała także na Politechnice w Walencji. Wcześniej pracowała w pracowni urbanistyczno-architektonicznej, gdzie zajmowała się sporządzaniem projektów miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, analiz do decyzji o warunkach zabudowy, a także różnego rodzaju analiz przestrzennych i opinii urbanistycznych na potrzeby oceny możliwości inwestycyjnych nieruchomości.

Skontaktuj się ze mną, jeżeli poszukujesz terenów inwestycyjnych w Polsce.
Po godzinach

Kolekcjonuje rośliny tropikalne

Lubi ręcznie robioną biżuterię

Podobają jej się tańce latynoamerykańskie

Uwielbia podróże

Artykuły, których autorem jest Paulina Warchoł

Paulina Warchoł
Brownfield czy greenfield? Jakie grunty wybrać?

Zasoby atrakcyjnych gruntów inwestycyjnych maleją, a konkurencja o te tereny będzie wzrastać. Działki niezabudowane, umiejscowione na obrzeżach dużych miast, czy w pobliżu węzłów komunikacyjnych, są najbardziej atrakcyjne pod kątem inwestycji z branży produkcyjnej, magazynowej i logistycznej. Bliskość miast zapewnia dostęp zarówno do rynku zbytu jak i zasobów ludzkich. Odpowiednich wolnych terenów zaczyna jednak brakować. Deweloperzy i inwestorzy z branży przemysłowej i logistycznej coraz częściej kierują swój wzrok w kierunku terenów poprzemysłowych – działek typu brownfield. Jakie są różnice między gruntami typu greenfield i brownfield? Z jakimi wyzwaniami mierzymy się wybierając grunt pod inwestycję? Zainteresowany tym tematem? Miłej lektury!

25 marca 2024
Paulina Warchoł
Co wpływa na cenę gruntu? W jaki sposób droższa działka przekłada się na niższy koszt inwestycji?

Ceny gruntu zależą od szeregu czynników, przede wszystkim determinowane są przez przeznaczenie terenu oraz najbliższe otoczenie.

11 lipca 2023
Cushman & Wakefield