Ryszard Gwóźdź

Starszy Menedżer ds. Technicznych

Porozmawiajmy

Ryszard pełni rolę Starsze Menadżera ds. Technicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Jako ekspert Cushman & Wakefield odpowiada za wsparcie działu w zakresie technicznym, głównie w projektach BTS i BTO.

Posiada wieloletnie doświadczenie związane z negocjacjami umów najmu oraz zarządzaniem projektami dla nieruchomości logistycznych, przemysłowych i biurowych, zdobyte m.in. w jednej z największych firm z branży usługowej i medialnej – Arvato Bertelsmann.

W swojej karierze zawodowej odpowiedzialny był za projekty inwestycyjne m.in. dla nieruchomości logistycznych i przemysłowych - od określenia potrzeb klienta i przygotowania RFP (w tym dokładnych wymagań technicznych), uzgodnień layoutów oraz negocjacji umów najmu z deweloperami, poprzez koordynację prac projektowych i formalnych, aż do kontroli prac budowlano- instalacyjnych i odbiorów formalnych oraz montażu wyposażenia i uruchomienia danego projektu.

Ryszard jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Zarządzanie Nieruchomościami), a także Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Wydział Elektryczny).

Jest również członkiem Królewskiego Instytutu Rzeczoznawców Majątkowych (RICS - The Royal Institution of Charted Surveyors).

Po godzinach

Uwielbia podróże i góry

Gotowanie to jego pasja

Historia to jego konik

Artykuły, których autorem jest Ryszard Gwóźdź

Jak przygotować się do zmiany lokalizacji magazynowej?

Podejmując decyzję o zmianie lokalizacji magazynowej, należy wiedzieć jak się do niej przygotować i co uwzględnić w specyfikacji technicznej nowego obiektu.

08 lipca 2020
Co należy wiedzieć o izolacyjności cieplnej budynków?

Izolacyjność cieplna budynku to aspekt, który powinien być istotny dla każdego najemcy magazynowego. Szczegóły w nowym artykule serii "Poradnik Najemcy".

09 marca 2020
Logistyka Św. Mikołaja. Jak Święty dostarcza prezenty?

O tej porze roku na prezenty od świętego Mikołaja czeka niemal każdy, niezależnie od wieku. Co roku w nocy z 24 na 25 grudnia dostarcza paczki wielu osobom na różnych krańcach świata. Mało kto zwraca uwagę na fakt, jakie to olbrzymie logistycznie wyzwanie. Dostarczenie prezentów do każdego domu w tak krótkim czasie nie byłoby możliwe bez pomocy elfów. Logistykę tego szczególnego dnia przybliża międzynarodowa firma doradcza Cushman & Wakefield w świątecznej infografice – Jak święty dostarcza prezenty.

21 grudnia 2018
Cushman & Wakefield