Ryszard Gwóźdź

Starszy Menedżer ds. Technicznych

Porozmawiajmy

Ryszard pełni rolę Starsze Menadżera ds. Technicznych w dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych.

Jako ekspert Cushman & Wakefield odpowiada za wsparcie działu w zakresie technicznym, głównie w projektach BTS i BTO.

Posiada wieloletnie doświadczenie związane z negocjacjami umów najmu oraz zarządzaniem projektami dla nieruchomości logistycznych, przemysłowych i biurowych, zdobyte m.in. w jednej z największych firm z branży usługowej i medialnej – Arvato Bertelsmann.

W swojej karierze zawodowej odpowiedzialny był za projekty inwestycyjne m.in. dla nieruchomości logistycznych i przemysłowych - od określenia potrzeb klienta i przygotowania RFP (w tym dokładnych wymagań technicznych), uzgodnień layoutów oraz negocjacji umów najmu z deweloperami, poprzez koordynację prac projektowych i formalnych, aż do kontroli prac budowlano- instalacyjnych i odbiorów formalnych oraz montażu wyposażenia i uruchomienia danego projektu.

Ryszard jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (Zarządzanie Nieruchomościami), a także Politechniki Śląskiej w Gliwicach (Wydział Elektryczny).

Jest również członkiem Królewskiego Instytutu Rzeczoznawców Majątkowych (RICS - The Royal Institution of Charted Surveyors).

Po godzinach

Uwielbia podróże i góry

Gotowanie to jego pasja

Historia to jego konik

Artykuły, których autorem jest Ryszard Gwóźdź

Industrial Goes Green. 16% magazynów w Polsce ma już ekologiczny certyfikat

Ponad 80% najemców powierzchni magazynowych pyta o proekologiczne rozwiązania w magazynach. Skąd takie zainteresowanie ze strony najemców? I ile eko-magazynów znajdziemy w konkretnych regionach Polski? Na te pytania odpowiadamy w raporcie „Industrial Goes Green”.

29 września 2020
Industrial Goes Green. Jak sektor logistyczny może zmniejszyć zużycie wody?

Recykling wody to oszczędność nawet do 50% wody czystej zużywanej w budynku i obniżenie opłaty za usługi wodne do 90% - taki wniosek wynika z najnowszego raportu międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield pt. „Industrial Goes Green”, w którym kompleksowo przeanalizowano najpopularniejsze ekorozwiązania stosowane w branży magazynowej.

23 września 2020
Industrial goes green. Zielone rozwiązania w polskich magazynach [RAPORT]

Jak ekologia wkroczyła do przestrzeni magazynowych? Pobierz za darmo pierwszą eko-encyklopedię o rynku nieruchomości przemysłowych i sprawdź sam!

09 września 2020
Cushman & Wakefield