Latest news

How to Choose Investment Land? 5 Tips

Investing in land can be a profitable and forward-looking strategy for capital allocation, especially in times of inflation when real estate can serve as a hedge against the loss of money's value. However, to succeed in this field, it is crucial to accurately assess and analyze the risks associated with selecting the right property. Several key factors must be taken into account in this process. We will discuss all of them in our article. Let's get started!

17 july 2024
Pośrednictwo w wynajmie nieruchomości komercyjnych – dlaczego warto z niego skorzystać?

W dzisiejszym dynamicznie rozwijającym się świecie logistyki i magazynowania, znalezienie odpowiedniej powierzchni magazynowej staje się coraz bardziej skomplikowane. Wzrost liczby firm poszukujących optymalnych rozwiązań magazynowych sprawia, że rynek staje się coraz bardziej złożony i konkurencyjny. W takim środowisku wielu przedsiębiorców staje przed dylematem: czy warto skorzystać z usług pośrednictwa w najmie powierzchni magazynowych, czy lepiej może samemu poszukiwać odpowiedniego miejsca? Warto już na wstępie zaznaczyć, że doradztwo w wyborze powierzchni magazynowej oferuje jednak wiele korzyści, które mogą znacznie ułatwić proces i przyczynić się do zwiększenia efektywności działalności oraz optymalizacji kosztów. W niniejszym artykule przyjrzymy się, dlaczego warto rozważyć współpracę z profesjonalistami, jakie korzyści płyną z takiej decyzji oraz jakie aspekty warto wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniej firmy doradczej. Zapraszam do lektury, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak profesjonalne pośrednictwo może przyczynić się do sukcesu Twojego przedsiębiorstwa.

03 july 2024
Wydajność magazynu. 5 kroków do poprawy

Magazyn to jedno z najważniejszych miejsc dla firm usługowych czy produkcyjnych. W tym miejscu są przechowywane i rozsyłane materiały czy produkty do klientów. Sprawna i wydajna praca magazynu jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania całej firmy. Jak zadbać o tę efektywność? Mamy dla Ciebie 5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym wydajność Twojego magazynu wzrośnie. Zapraszamy do lektury!

19 june 2024
5 trendów na rynku nieruchomości komercyjnych

Inwestorzy, deweloperzy oraz właściciele nieruchomości komercyjnych muszą stale trzymać rękę na plusie. Rynek szybko się zmienia w związku z tym Ci, którzy chcą podejmować trafne decyzje i utrzymać konkurencyjność swoich aktywów, muszą być gotowi na dostosowywanie się do aktualnych trendów. Co takiego czeka rynek nieruchomości komercyjnych w najbliższym czasie? Tym zajmiemy się w tym artykule!

10 june 2024
Modernizacja magazynu czy przeprowadzka?

Modernizacja magazynu czy przeprowadzka? To pytanie, z którym mogą zmierzyć się przedsiębiorstwa na różnych etapach rozwoju. Decyzja o modernizacji lub przeprowadzce magazynu zależy od wielu czynników, w tym od aktualnych potrzeb firmy, możliwości rozwoju, kosztów oraz przyszłych celów operacyjnych. Na które rozwiązanie zatem się zdecydować w konkretnej sytuacji? W poniższym artykule zastanowimy się nad tym tematem. Zapraszamy do lektury!

22 may 2024
Magazyn spożywczy. Jak znaleźć odpowiedni?

W branży spożywczej od zawsze istotną rolę odgrywają precyzyjne i wymagające przepisy sanitarno-epidemiologiczne. Dostawcy muszą zachowywać wyśrubowane standardy oraz przepisy bezpieczeństwa. Sytuacja ta oczywiście znajduje odzwierciedlenie również w przepisach dotyczących magazynów spożywczych. Dzięki temu na nasze stoły mogą trafić świeże i bezpieczne produkty, które nadają się do spożycia. Jak zatem znaleźć odpowiedni magazyn spożywczy? Zadanie nie należy do najłatwiejszych - zajmijmy się więc tym zagadnieniem.

09 may 2024
Przeprowadzka z magazynu do magazynu. 5 najczęściej popełnianych błędów

Przeprowadzka do nowego magazynu jest prawdziwym wyzwaniem i wiąże się z wieloma trudnościami logistycznymi oraz organizacyjnymi. Należy znaleźć nowy obiekt, który będzie spełniać wszystkie wymagania, odpowiednio zaplanować cały harmonogram przeprowadzki, a w tym samym czasie dalej utrzymywać ciągłość logistyczną. Ten skomplikowany proces może nieść ze sobą wiele błędów, które łatwo popełnić. W tym artykule postaramy się przedstawić ewentualne trudności, dzięki czemu będziesz w stanie ich uniknąć w przyszłości.

25 april 2024
Michal Sikora

Land, Technical & Special Economic Zone Consultant

+48 607 551 098
Let's talk
Ile kosztuje budowa magazynu?

Nie można mieć żadnych wątpliwości, że magazyny są niezwykle ważną częścią łańcucha dostaw. Dzięki nim możliwe jest przechowywanie i wysyłanie towarów po całym świecie. Niezależnie od przeznaczenia tej nieruchomości, budowa magazynu to kosztowne przedsięwzięcie. O jakich kosztach mowa? Tym tematem zajmiemy się dogłębnie w poniższym artykule.

10 april 2024
Brownfield or Greenfield? Which Land Should You Choose?

The availability of attractive investment land is dwindling, and competition for these sites is set to intensify. Undeveloped plots, located on the outskirts of major cities or near transport hubs, are highly desirable for manufacturing, warehousing, and logistics industries due to their proximity to markets and human resources. However, suitable vacant lands are becoming scarce. Developers and investors in the industrial and logistics sectors are increasingly turning their attention to post-industrial sites—brownfield plots. What are the differences between greenfield and brownfield lands? What challenges do we face when selecting land for investment? Interested in this topic? Enjoy reading!

25 march 2024
Inwestycje typu brownfield na rynku magazynów

Rynek magazynowo-logistyczny jest niezwykle rozbudowany. Cieszy się od dłuższego czasu olbrzymią popularnością. Jest to również jeden z bardziej perspektywicznych fragmentów rynku. Obecnie widać w nim duże zainteresowanie terenami brownfield. Ma to związek z olbrzymim zainteresowaniem magazynami miejskimi. Gruntów greenfield w obrzeżach aglomeracji jest coraz mniej. Jak wygląda obecna sytuacja? Dlaczego inwestycje brownfield są tak popularne w obszarze rynku magazynów? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

06 march 2024
Zarządzanie magazynem w praktyce - 3 porady

Magazyn stanowi istotny element łańcucha dostaw, wpływając bezpośrednio na efektywność i rentowność przedsiębiorstwa. W praktyce, skuteczne zarządzanie tym miejscem wymaga zrozumienia różnorodnych aspektów, od organizacji przestrzeni po optymalizację procesów logistycznych. Bardzo łatwo to powiedzieć, jednak zazwyczaj w praktyce już jest nieco gorzej. Mogą pojawić się problemy, przeszkody... W tym artykule przybliżymy Ci jak skutecznie zarządzać magazynem. Nasze porady przyczynią się do osiągnięcia lepszych wyników i zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. A zatem zaczynajmy!

21 february 2024
Jakie są zalety wynajmu powierzchni magazynowej w parku logistycznym?

Wybór odpowiedniego miejsca na przechowywanie towarów jest jedną z bardziej istotnych decyzji z punktu widzenia prowadzenia przedsiębiorstwa. Ma ona przełożenie na ogólny sukces firmy. Jednym z rozwiązań, które warto wziąć pod uwagę, są parki logistyczne. Wyróżniają się one jako nowoczesne centra, które oferują nie tylko przestrzeń magazynową, ale także szereg korzyści, które mogą usprawnić działanie łańcucha dostaw. Warto przyjrzeć się, dlaczego wynajem magazynu w parku logistycznym staje się coraz bardziej atrakcyjnym wyborem dla przedsiębiorstw. Zainteresowany? Zapraszamy do lektury!

07 february 2024
Najnowsze Zmiany w Specjalnych Strefach Ekonomicznych - zmiany nadchodzące w 2024 roku

W nowym 2024 roku, Specjalne Strefy Ekonomiczne weszły ze zmianami dotyczącymi warunków wydawanych Decyzji o wsparciu, a to za sprawą Rozporządzenia Rady Ministrów dotyczącego pomocy publicznej udzielanej niektórym przedsiębiorcom na realizację nowych inwestycji. Te zmiany, choć wymagające dostosowania się do prawa unijnego, przynoszą przedsiębiorcom nowe możliwości i korzyści. Przyjrzyjmy się głównym zmianom, które otwierają nowe perspektywy dla biznesu.

29 january 2024
Magazyn wysokiego składowania. Charakterystyka, wymiary i zakup powierzchni

Magazyny wysokiego składowania to w ostatnich latach bez wątpienia najczęściej oddawane do użytku nieruchomości wykorzystywane przez branżę logistyczną. Są one kluczem do efektywnego zarządzania powierzchnią, a także przechowywania relatywnie dużej ilości towarów na określonej powierzchni. Istota opiera się na wykorzystaniu dostępnej wysokości pomieszczenia, co umożliwia maksymalną optymalizację przestrzeni magazynowej. Czym dokładnie charakteryzuje się ten magazyn oraz co można w nim przechowywać? Sprawdźmy!

17 january 2024
Cushman & Wakefield