Magazyn położony jest w sąsiedztwie autostrady A4, bezośrednio przy skrzyżowaniu z drogami E68 i A8. Inwestycja została zrealizowana w oparciu o najnowsze rozwiązania ekologiczne, które - w porównaniu do innych obiektów - dwukrotnie zmniejszą zużycie energii, redukując emisję CO2 o 230 ton rocznie. Dzięki użyciu wody deszczowej do spłukiwania toalet, uda się zaoszczędzić 3 tys. litrów wody pitnej dziennie.
Został wyposażony w oświetlenie LED i system dynamicznego sterowania świetlikami dachowymi. Sam dach zaś pokryty został kolektorami słoneczymi, których głównym zadaniem jest podgrzewanie wody na poczet części biurowej. Ponadto budynek wyposażony został w piec kondensacyjny i rekuperację.
Wszystkie te rozwiązania spowodowały, że cross-dock DB Schenker otrzyma certyfikat BREEAM na poziomie "Very good", a sama firma została pierwszym operatorem logistycznym w Polsce, który otrzymał rzeczony certyfikat.